Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

OnePlus Nord 2 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#55
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
https://arenait.ro/g...-digi-mobil-5g/

#56
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Mamăăă, ce viteze?!?😂

#57
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postmarselcj, on 24 septembrie 2021 - 18:02, said:

Mamăăă, ce viteze?!?😂
nu?

#58
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.xda-deve...r-2021-patches/

#59
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Vad ca cel mai bun pret este la magazinul lor online (Oneplus), cu transport gratuit.
A cumparat cineva de-aici?
Se mai platesc alte taxe suplimentare?

#60
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
Majoritatea cumpără de pe site-ul oficial oneplus. Nu se plătesc taxe suplimentare și vine în cam 2 zile lucrătoare coletul prin DHL din Polonia.
Tot acolo se trimite telefonul și pentru reparație cu costuri de transport suportate de oneplus.

#61
nicu27vls

nicu27vls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 27.03.2010
Salut prieteni! Cati dintre voi intampinati situatia asta cu GPS-ul?
Folosesc Waze, si se conecteaza foarte greu! Intr-un final se conecteaza cred, dar nu afiseaza corect harta. In Maps e ok, desi, si acolo am ceva erori la afisarea hartii!
E o problema des intalnita sau am avut eu ghinion si cu cel de-al
doile Nord 2, pe primul l-am dat retur sperand ca cel nou va fi ok!

Edited by nicu27vls, 22 October 2021 - 07:51.


#62
HR.Hunter

HR.Hunter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 08.12.2005
Salutare. Ce husa folositi? Mie nu-mi place cea din pachet si nici husa Quantum.
As vrea ceva gen Alcantara sau ceva cu un grip bun.

#63
BlueLightning90

BlueLightning90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.01.2017
Salutare!

Daca e cineva interesat sa comande un Nord 2 Pac Man Edition mai devreme si sa primeasca si o pereche de casti Buds Z cadou sa imi dea un PM pentru ca am un cod care ar trebui sa va ajute sa faceti asta, dar eu nu intentionez sa il folosesc.

#64
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9Tlc0FDFabs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009
Salut. Poate confirma cineva ca merg VoLTE si VoWIFI pe Vodafone?

#66
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.xda-deve...ity-root-shell/

#67
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Salutare, mă bate gândul să renunț la vechiul OP 5T, care încă se descurcă onorabil la sarcinile la care e supus. As merge pe OP Nord 2 5G, review-urile și impresiile urmărite m-au convins că este ceea ce trebuie, pt nevoile mele. Problemele ridicate de unii sunt incertitudinile legate de soft. Dispare Oxygen OS? Continuă cu Color OS? Nord  2 va mai beneficia de upgrade de soft? Câteva întrebări care mă rețin...Ce părere aveți? Poate chiar informații mai "bazate".
Mersi pt info.

#68
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pe mine nu m-au convins problema root-arii  si lipsa unui TWRP  stabil.  Nu ca as schimba rom-urile ca pe raposatul OP 3 dar  un magisk acolo si un ***** parca merita . Altfel  dispare  una din pricipalele atractii ale OP  - posibilitatea rootarii fara pierderea garantiei .  In rest numai de lauda - bateria . procesorul si ecranul sunt performante  dar ...fara cele enumerate mai sus intra deja la concurenta cu restul de telefoane  mid-range  si pierde la pret.

#69
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 30.03.2009

View Postmojook, on 31 decembrie 2021 - 17:49, said:

Salutare, mă bate gândul să renunț la vechiul OP 5T, care încă se descurcă onorabil la sarcinile la care e supus. As merge pe OP Nord 2 5G, review-urile și impresiile urmărite m-au convins că este ceea ce trebuie, pt nevoile mele. Problemele ridicate de unii sunt incertitudinile legate de soft. Dispare Oxygen OS? Continuă cu Color OS? Nord  2 va mai beneficia de upgrade de soft? Câteva întrebări care mă rețin...Ce părere aveți? Poate chiar informații mai "bazate".
Mersi pt info.

La bază va fi Color OS cu ceva modificări caracteristice OnePlus

#70
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Salutare forumisti, intr-un final am facut alegerea, eram in dubii intre a alege Motorola Edge 20 pro sau Nord 2 5G, varianta 12 Gb ram cu 256 Gb stocare. Am ales Nord 2-ul (la fel, 12 GB ram si 256 GB stocare) sunt incantat de alegere, este un salt mare fata de 5T-ul meu vechi. Cel mai mare soc l-am avut la incarcarea warp de 65W, este absolut fulgeratoare. Azi dimineata, s-a incarcat de la 20% la 100% in 20 minute!
Un sfat din partea voastra, imi recomandati un site cu huse finute, cea din pachet este destul de groasa si badarana.
Multumesc

#71
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Confirm ca pe Nord 2 5G functioneaza Volte Vodafone, sunt abonat la ei, l-am activat cand a fost disponibil, prin telefon in call center. Interesant ca nu apare nici o iconita de Volte, telefonul ramane pe 4G sau 4G+ in timpul apelului. In schimb, la apelurile VoWiFi apare iconita respectiva.

#72
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009
Multumesc!

View Postmojook, on 06 ianuarie 2022 - 16:17, said:

Confirm ca pe Nord 2 5G functioneaza Volte Vodafone, sunt abonat la ei, l-am activat cand a fost disponibil, prin telefon in call center. Interesant ca nu apare nici o iconita de Volte, telefonul ramane pe 4G sau 4G+ in timpul apelului. In schimb, la apelurile VoWiFi apare iconita respectiva.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate