Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Gaia GPS

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
holyday

holyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2013
Va salut. Am descoperit de curand o aplicatie  pentru harti si trasee turistice,se numeste Gaia GPS. Se poate folosi,gratuit,insa,are si o versiune PRO,cu abonament lunar,in care poti descarca hartile dorite,harti care pot fi folosite offline .As vrea sa cunosc  pareri despre aceasta aplicatie din partea celor care au activat deja versiunea Pro. Multumesc.

#2
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Dar lipsește Pietonul-omuleț din GoogleEarth sau nu l-am găsit eu.
Nu are imagini de la Sol?

Attached Files


Edited by Mircel, 21 July 2021 - 13:46.


#3
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
Depinde pentru ce iti trebuie. Pentru auto... nu este cea mai perfecta ptr ca nu ai informatii despre trafic si avertizari...
Din ce vad, are ca suport Openstreet Map, harti create / actualizate de contributori, deci cele mai mari sanse sa fie actualizate conform cu situatia din teren.

Edited by danutzu_1069, 21 July 2021 - 13:52.


#4
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
Din ce stiu e folosita mult in US ptr trasee outdoor/hiking/camping etc

#5
holyday

holyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2013
Nu,aplicatia asta nu este pentru auto,este concepută pentru trekking si hikking.Si nu are vizualizare de la sol,street-view.Cel putin aplicatia gratuita

Am utilizat o vreme AllTrails App,insa m-a dezamagit.Am deschis acest topic ,asa cum am afirmat,pentru ca as dorii informatii de la cei care au versiunea platita,si daca merita.

#6
holyday

holyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2013
Da,in US este foarte populara….am intrat pe niste forumuri,insa nu a fost de mare ajutor,ele se refera strict la USA maps. Europa cred ca este cu totul altceva

#7
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
Merita versiunea pro in US cred. Ca ai tot felul de harti topo etc. La noi nu cred.

Am vazut o recomandare recent ptr trekking/drumetii in general ptr Romania - https://en.mapy.cz/

edit - are 3D, trasee, aplicatie mobil

Edited by pavelescu, 21 July 2021 - 15:42.


#8
holyday

holyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2013
Multumesc,am sa verific si aceasta aplicatie.Nu doresc pentru Romania,in special,ci pentru toata Europa

#9
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
Eu cred ca e buna daca e facuta de cehi. Au experienta pe partea de drumetii... sunt foarte multe firme cehe de echipament pinguin, trimm, husky, alpinepro, hannah, directalpine, loap, bushman etc.

Edited by pavelescu, 21 July 2021 - 17:12.


#10
holyday

holyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2013

 pavelescu, on 21 iulie 2021 - 17:11, said:

Eu cred ca e buna daca e facuta de cehi. Au experienta pe partea de drumetii... sunt foarte multe firme cehe de echipament pinguin, trimm, husky, alpinepro, hannah, directalpine, loap, bushman etc.
Intre timp,am aruncat o privire la aceasta aplicatie.Este facuta in special pentru Cehia si Europa. Singurul dezavantaj este ca nu poti sa faci download la harti-trasee.Revin cu un comentariu dupa ce o sa o folosesc la intreaga capacitate.Multumesc.

#11
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
La ce te referi cand zici ca nu poti face download la harti?
Vad ca are Offline Maps - harti organizate pe judete ptr Romania.

#12
holyday

holyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2013
Multumesc Pavelescu,acum am observat, dupa comentariul tau. Nu locuiesc in Romania,sunt in Irlanda.Pe langa Google maps,as mai avea nevoie de un backup,si aceasta aplicatie pare destul de buna...In weekend o pun la ,,proba”Posted Image Ma pregatesc pentru un tur de Europa,din Porto pana in Bucuresti,country roads-trekking.Plec peste 2 saptamani.Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate