Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Neintelegerile intre 2 societati .

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Am contract de colaborare cu o societate de transport dializa , eu le reparam masinile (eu fiind SRL ) ei plateau .
Pana  cand au gasit un service mai ieftin si care le accepta toate porcariile si carpelile ! Si mi-au pus mie o paguba in cap !
Eu am toate dovezile ca nu e vina mea , dar sincer nu am timp sa stau prin tribunale! Am acceptat sa le repar masina pe gratis , doar  pentru a mi se achita datoriile restante ....
Astept de mai bine de 2 saptamani dupa ce le-am reparat masina si nu vor sa-mi achite datoriile din urma !
Pot sa rezolv ceva cu o plangere la politie sau trebe neaparat sa ma duc in instanta ?
Cum sa procedez?
Multumesc frumos!
Am uitat sa spun  , nici contractul redactat de mine (pe care li l-am trimis sa mi-l semneze)  nu mi l-au mai trimis

#2
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021
Daca nu e nimic semnat , ce sa zic , ti ai cam luat teapa.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 mihaiduban, on 20 iulie 2021 - 19:49, said:

Cum sa procedez?
Am uitat sa spun  , nici contractul redactat de mine (pe care li l-am trimis sa mi-l semneze)  nu mi l-au mai trimis

Din pacate ai luat teapa. Trebuie sa ii actionezi in instanta. Insa cred ca va costa mai mult decat datoria pe care o au la tine. Mai bine nu le mai reparai masina si ii actionai de atunci in instanta. Asa ai pierdut si simp si bani reparand acea masina pe gratis.

#4
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 MembruAnonim, on 20 iulie 2021 - 20:08, said:

Din pacate ai luat teapa. Trebuie sa ii actionezi in instanta. Insa cred ca va costa mai mult decat datoria pe care o au la tine. Mai bine nu le mai reparai masina si ii actionai de atunci in instanta. Asa ai pierdut si simp si bani reparand acea masina pe gratis.
asa s eu mai prost de fel
Are dreptate si nevasta-mea cand zice Posted Image

#5
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,157
  • Înscris: 15.05.2008
macar fa asta,aia au contractul la ei,de cand este sau trimite rezilierea lui sau ceva document ca tu nu mai mesteresti masinile lor
daca au plecat la mai ieftin si fac carpeli se intampla ceva nasol(accident)si apoi te trezesti tras in mocirla facuta de ei

#6
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 ceanu1980, on 20 iulie 2021 - 20:21, said:

macar fa asta,aia au contractul la ei,de cand este sau trimite rezilierea lui sau ceva document ca tu nu mai mesteresti masinile lor
daca au plecat la mai ieftin si fac carpeli se intampla ceva nasol(accident)si apoi te trezesti tras in mocirla facuta de ei
Buna ideea!
Mersi frumos

#7
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Intre firme doar instanta civila, dar adesea nu merita durerea de cap.

Pe scurt, faci politica de firma, la modul nu se mai presteaza daca s-au strans facturi neachitate de peste X lei la clientii cu continuitate.

Asa limitezi posibilele tepe.

Edited by Ahasverus, 20 July 2021 - 20:47.


#8
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,610
  • Înscris: 12.06.2010
Trece-o la pierderi, eventual inrameaza contractul ala nesemnat ca sa-ti aduci aminte sa nu mai faci. Daca sunt tepari, o sa faca la fel si cu altii, o sa li se duca buhul si o sa ajunga sa-si repare masinile singuri sau in alt oras.
Lumea e mica, o sa-ti mai bata la poarta... Asteapta-i cu zambetul pe buze!

#9
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Poti incerca sa ii chemi la o mediere, poate nici ei nu au chef de complicatii.

#10
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,851
  • Înscris: 26.01.2010
Ca e contractul sau nu semnat nu ar trebui sa conteze. Ai prestat un serviciu pentru ei , le-ai trimis factura , tre sa plateasca.
Daca nu te cheama ei , nu te duci hotodronc tronc si le repari masinile de dializa asa ca esti tu baiat bun.

Edited by Noua_pe_site, 20 July 2021 - 21:32.


#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
când ai văzut că se împute treaba trebuia să nu le mai dai mașina până nu plăteau tot.facturi le-ai emis?

sau facturai când dădeau banii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate