Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ultimul film vazut (II)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
1372 replies to this topic

#217
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Fantastic Beasts, ăsta ultimul, cu Dumbledore, n-am putut sa-l termin nici gratis, vraişte, pierdere de vreme. Primul a fost cum a fost, un pic peste Harry Potter, dar ultimele doua sint clar sub. Si cica astea ar trebui sa atraga si un public adult, yeah, alta data.

#218
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Umma (2022), un film usurel in toate privintele, horror, ethnic stuff, wokism, dar care merita vazut pentru ca nu ti-s bagate pe git (men white bad, asian, black woman good and powerful). Plus, un model de film nescump, dar nici facut in garaj, sa-ti para rau si de 10 minute daca pierzi cu el, chiar ieri seara a fost un film la fel, Midnight Special, pe Pro Cinema, la care nu-mi pare rau ca m-am uitat.

Si un shoutout to Bridge to Terabithia (2007), un film care mi-a scapat la vremea lui, ăsta si cu Dust Factory (2004) ar trebui incluse in programa scolara, de vazut si de discutat la clasa a 4-a sau a 5-a, in loc de prostiile la care eram noi obligati sa facem comentarii literare.

#219
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Last Survivors (2022), neasteptat de bun pentru in film la care m-am uitat doar ca sa vad ce mai face Alicia Silverstone (arata si ea mai bine decit ma asteptam). Middle of the road TV thriller despre nebunia prepper-ilor.

#220
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010
The 355  (2022)  -  6/10  -  5 agente secrete, din 5 tari diferite, in misiune comuna.

Edited by raul_6776, 14 April 2022 - 07:14.


#221
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
The Northman, o prostie de film facut intr-un garaj (studioul de editare) si doua soproane (decoruri), am vazut cotete de gaini (tot din lemn) mai fistichii decit resedinta "regelui" vikingilor, ăsta a costat 70 de milioane de dolari??

Merita vazut doar daca n-ai nici un fel de asteptari de la el, dar filmul asta era asteptat de suprematisti ca a doua Venire, ca in sfirsit un film ne-woke (deci conform adevarului istoric) despre vikingi. OK, n-are negri in el, dar i-a facut pe vikingi de zici ca indienii (aia din America) sau Dothraki au fost civilizatii luxuriante comparativ cu ei.

#222
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,462
  • Înscris: 24.12.2005
The Adam Project - un film bun de văzut de tați împreună cu băiețeii lor - 6,5

King Arthur: Legend of the Sword - slab, scremut, un film de Guy Ritchie mai slab decât celelalte - 6,0.

#223
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
All the Old Knives (2022), 9*, dovada ca nu ai nevoie decit de un scenariu bine scris, niste actori buni si niste exterioare din Europa ca sa ai un film reusit. No action, just story, daca intreaba cineva.

Apropo, dilema acarului (Trolley problem) ar trebui predata la scoala, don't play God.

Edited by hellmarvel, 23 April 2022 - 15:18.


#224
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
The Purge (2013) si Forever Purge (2021), filme cu idee de plecare buna (care ar suride multora) dar care sint facute praf de dezvoltarea actiunii, asa ca in loc sa arate ce kakat ar fi dac-ar fi asa, de fapt au efectul contrar: ce bine ar fi daca o zi pe an ar fi legal sa platesti poliţe.

Mai sint si alte filme in seria asta, dar n-am de gind sa ma mai obosesc cu ele, am vazut destul.

#225
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Safe Inside (2019), film de televiziune cu un twist (nu sint genul meu dar daca nu ma spoileream cu el poate nici nu ma uitam). Comfy, pe partea sensibiloasa a lucrurilor, merita sa-l pomenesc aici.

#226
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 04.05.2004
The worst person in the world - 9 norvegian, foarte bun, despre o tanara care da cu piciorul sanselor care ii apar in viata

Happening - 9 frantuzesc, actrita principala e romanca si a castigat cu acest rol premiul cea mai buna actrita si César de cea mai buna speranta feminina.

#227
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 23.12.2010
Unde ai vazut/gasit Happening?

#228
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 04.05.2004
ti-am raspuns in privat. recomand happening, L'événement, este foarte bun.

Edited by Catalinr, 02 May 2022 - 17:26.


#229
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
The Kill Team 6/10
https://trakt.tv/mov...-kill-team-2019

Mi-a captat atenția până la final, dar nu mi-a transmis nimic. Nu știu dacă mi-a plăcut sau nu.

6.9 pe scara Richter 7/10
https://trakt.tv/mov...hter-scale-2016

Chiar mi-a plăcut. Unul dintre puținele filme românești cu inceput, intriga, punct culminant si sfarsit. Filmele romanesti de regula sunt prea… seci, cu o poveste “de suprafata”, fara deznodamant.

#230
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Last night in Soho. Un horror genial.

#231
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Hunter Killer 7/10
https://trakt.tv/mov...ter-killer-2018

Un film plin de clișee și asemănător ca stil cu Olympus has fallen, însă mi-a plăcut. Nu știu dacă datorită lui Butler sau pentru că îmi plac filmele/serialele cu nave/submarine.

Wrath of Man 6/10
https://trakt.tv/mov...ath-of-man-2021

Regular TV Movie. Nu e rău deloc, dar tot un film precum cele difuzate de PRO acum 15 ani e. Acțiune multă și poveste cusută cu ață albă. Surprinzător e că Statham nu a avut parte de atât de multă acțiune, așa cum eram obișnuit.

Force of Nature 4/10
https://trakt.tv/mov...-of-nature-2020

Holy shit! În ce penibilitate de film s-a băgat Mel Gibson. Nu prea are legătură cu titlul. Tot un TV movie, tot cu multă acțiune… dar penibil de slab. L-am terminat doar pentru că mi-a fost lene să încep altul la ora asta.

#232
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Infinite (2021), un borş interesant cu idei din mai multe filme (Matrix, Highlander, Jason Bourne, actiune gen Mission Impossible) cu un rol care-l prinde bine pe Mark Wahlberg. Not a bad watch.

#233
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Operation Mincemeat - bazat pe fapte reale. Planul prin care aliatii ii pacalesc pe nazisti in privinta loculului debarcarii din 1943. Cam diluat, se putea sari peste povestea de dragoste.
7 pt actori, atmosfera si pt ca-mi place genul asta de filme.

The Northman - supraevaluat. Nu stiu din ce cauza, dar nu mi s-a parut ceva iesit din comun. In multe momente este chiar plictisitor.
6 cu indulgenta.

#234
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
The Time Traveler's Wife (2009), pentru ca incepe azi (de fapt a inceput ieri, pe HBO) serialul. Cam romanţos si de inima albastra, sper ca serialul sa mai taie din zahar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate