Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

„U“ Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#37
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Eu am auzit un zvon că cică ar umbla o vorbă prin Cluj cum că cei de la „U” nu ar dori să promoveze anul acesta. Poate cineva (eventual din Cluj) să ofere mai multe detalii? A mai auzit cineva varianta aceasta? Sper să nu fie adevărat.

#38
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Post*Victor*, on Mar 17 2007, 16:30, said:

Eu am auzit un zvon că cică ar umbla o vorbă prin Cluj cum că cei de la „U” nu ar dori să promoveze anul acesta. Poate cineva (eventual din Cluj) să ofere mai multe detalii? A mai auzit cineva varianta aceasta? Sper să nu fie adevărat.


is foarte multe chesti suspecte in cluju asta ca sa zic asa :D
nu stiu sigur daca ii adevarat da pot afla mai ales ca am inceput iara sa ma duc pe stadion :) ieri am fost la meciu cu Alba care s-o terminat 1-1 daca ar fi adevarat nu ar fi pentru prima data cand se intampla asa ceva si in perioada de transferuri o vandut 2 jucatori foarte buni la Otelu :( stadionu ii jale de 3 ani tot zic ca il fac si nimic am vazut intr-o zi o la tv ca , consiliu local asteapta as vina un investitor care sa le faca stadion parcari si alte prosti pe terenu pe care se afla acuma stadionu cea ce mi se pare extrem de stupid de ce ar veni o pers sa bage zeci sau sute de milioane de $ fara sa aiba mai nimic de castigat in fine :D

#39
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Incet-incet dispare avantajul "linistitor" de punce pe care il are "inca" "U" in fruntea clasamentului div. B.

Eu nu inteleg de ce e data ca si sigura promovarea, am mai vazut de-a lungul anilor certitudini de astea...

PS. sunt fan CFR :peacefingers:

Edited by edmund.chevul, 18 March 2007 - 14:33.


#40
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostImDrunk, on Mar 18 2007, 14:21, said:

is foarte multe chesti suspecte in cluju asta ca sa zic asa :D
nu stiu sigur daca ii adevarat da pot afla mai ales ca am inceput iara sa ma duc pe stadion :) ieri am fost la meciu cu Alba care s-o terminat 1-1 daca ar fi adevarat nu ar fi pentru prima data cand se intampla asa ceva si in perioada de transferuri o vandut 2 jucatori foarte buni la Otelu :( stadionu ii jale de 3 ani tot zic ca il fac si nimic am vazut intr-o zi o la tv ca , consiliu local asteapta as vina un investitor care sa le faca stadion parcari si alte prosti pe terenu pe care se afla acuma stadionu cea ce mi se pare extrem de stupid de ce ar veni o pers sa bage zeci sau sute de milioane de $ fara sa aiba mai nimic de castigat in fine :D
Sper să ne vedem la toamnă la meciuri la „U” în Liga 1 în condiții cât de cât decente.

#41
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Eu as vrea sa promoveze "U" in A, dar, sincer, nu cred.

Oricum, chiar de-ar promova, nu cred ca ar rezista...daca face 25 de puncte ar fi tare!

#42
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postedmund.chevul, on Mar 18 2007, 14:41, said:

Eu as vrea sa promoveze "U" in A, dar, sincer, nu cred.

Oricum, chiar de-ar promova, nu cred ca ar rezista...daca face 25 de puncte ar fi tare!


ok ok am intales ca esti CFRist si ca nu vrei sa intre in A
sper sa nu se apuce iar sa faca blaturi :( daca conducerea o sa lase jucatorii sa joace is sigur ca intra in A ;) ultimu meci adica cel cu Alba o fost cam slabutz da in rest joaca ok cel putin la meciurile la care am fost eu or jucat super

@edmund.chevul


Ne vedem la meciu CFR-STEAUA :) o sa fiu fan Steaua si sper sa si castige :P

Edited by ImDrunk, 18 March 2007 - 16:07.


#43
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Sunt CFR-ist, dar totodata sunt clujean si chiar as vrea sa intre si "U" in A...

#44
numaiu

numaiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 31.12.2006

View Postedmund.chevul, on Mar 20 2007, 00:29, said:

Sunt CFR-ist, dar totodata sunt clujean si chiar as vrea sa intre si "U" in A...

sunt clUjean si as dori din tot sufletul ca echipa aia ce joaca in dealul gruii sa se intoarca acolo unde ii este locul, in sub-sub-sub-suuuuuubsolurile celor mai inferioare divizii din romania.

haide "U"!
niciodata franar!

#45
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postnumaiu, on Mar 30 2007, 13:51, said:

sunt clUjean si as dori din tot sufletul ca echipa aia ce joaca in dealul gruii sa se intoarca acolo unde ii este locul, in sub-sub-sub-suuuuuubsolurile celor mai inferioare divizii din romania.

haide "U"!
niciodata franar!

=)) exagerezi :D
in fine :) si io tin mai mult cu U decat cu CFR da na is acolo unde is pe meritu lor

#46
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

Quote

Trebuie dărîmat
Dan Brie, Marius Tuhuț

Stadionul "Ion Moina" nu poate fi omologat pentru Liga I, riscul prăbușirii fiind uriaș. De ieri e clar: "U" nu poate juca pe "Ion Moina" în Liga I. Reprezentanții Inspectoratului de Stat în Construcții au stabilit, în urma verificărilor, că nici măcar tribuna I, propusă pentru reabilitare, nu prezintă siguranță. Mai mult, riscul prăbușirii este uriaș chiar și la o încărcare de 5.000 de spectatori. "Din păcate, nu se poate juca pe acest stadion.


Iar lucrările de reabilitare n-ar fi decît niște petice la o haină veche. Să fim serioși, arena este o ruină. Nu putem să dăm avizul și să riscăm să se întîmple o nenorocire", a explicat inginerul Ioan Petran, șeful Inspectoratului de Stat în Construcții. În opinia sa, "Ion Moina" ar trebui demolat și reconstruit de la zero. Analiza de ieri a confirmat temerile oficialilor de la "U". "Va trebui să mergem pe variantele Dej și Alba Iulia, în acestă ordine. Cu cei de la CFR nu am discutat despre posibilitatea de-a evolua și noi pe acea arenă. Consiliul de administrație va stabili dacă se abordează sau nu problema cu oficialii clubului CFR", a declarat președintele Lucian Danciu.


Sabo vrea în Cluj
Căpitanul "șepcilor roșii", Radu Sabo, crede că varianta cea mai bună este ca echipa să joace pe arena rivalei CFR Cluj, "Constantin Rădulescu". "Îmi pare rău că nu putem evolua pe <>. În ce mă privește, sper să se găsească o soluție și să jucăm în Cluj", a spus Sabo. Un alt veteran, Marius Popescu, crede și el că soluția Gruia e cea mai potrivită pentru suporteri. "Dacă pentru ei e mai bine așa, atunci să jucăm acolo", a afirmat Popescu.

Radical
Portarul Szolomajer le-a bătut obrazul autorităților locale, pe care le consideră vinovate de tergiversarea problemei arenei. "Faptul că nu putem juca în Liga I pe acest stadion e o palmă pentru autorități. La început au zis că nu există echipă ca să merite să facă stadionul. Apoi au tot amînat problema. Nu vreau în Gruia!", a declarat Szolo. "Eu mă gîndesc la meciul de sîmbătă, cînd putem avea asigurată și matematic promovarea. După aceea vom studia și problema stadionului", a afirmat, pe de altă parte, antrenorul Falub.

Valoare uriașă
Potrivit unui dezvoltator imobiliar, numai valoarea terenului din complexul "Ion Moina" s-ar ridica la aproximativ 100 milioane de euro, în condițiile în care metrul pătrat de teren în zonă este cotat la minim 1.500 de euro. În ultimii doi ani și jumătate au fost vehiculate mai multe proiecte de reconstruire a stadionului, însă nici unul nu a ajuns să se concretizeze. Consiliul Județean a propus și varianta unei arene în afara orașului, respinsă de clujeni în urma consultării publice.

Sper sa joace la DEJ daca la Cluj nu se poate :( Alba ii cam departe de CJ :(

#47
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Suporterii Universității sunt așteptați azi să vină la stadion într-un număr cât mai mare pentru a sărbători revenirea, după o absență de 8 ani, pe prima scenă fotbalistică. Așadar, azi începând cu ora 11, „U” Cluj - Dacia Mioveni - Meciul promovării.

#48
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Post*Victor*, on May 19 2007, 01:01, said:

Suporterii Universității sunt așteptați azi să vină la stadion într-un număr cât mai mare pentru a sărbători revenirea, după o absență de 8 ani, pe prima scenă fotbalistică. Așadar, azi începând cu ora 11, „U” Cluj - Dacia Mioveni - Meciul promovării.

o sa fiu pe stadion :D

#49
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
ehe avem 2 echipe in A :)

#50
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostImDrunk, on May 19 2007, 14:41, said:

ehe avem 2 echipe in A :)
Andrei, ne vedem din august la meci!

#51
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Din pacate nu o sa joace in CLUJ :(
Meciu de azi o fost destul de slabut :( da o meritat sa ma duc pentru spectacolu din tribune :D mi-o placut la sfarsitu meciului cum 10 jandarmi se chinuiau sa tina sutele da fani in tribuna :)) o as pun si niste filmulete mai tarziu :D

Quote

Universitatea Cluj revine în Liga I după opt ani

Universitatea Cluj a promovat matematic în Liga I, cu trei etape înainte de încheierea campionatului, după remiza înregistrată, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, în partida cu Dacia Mioveni, din etapa a XXXI-a a Ligii a II-a.

"U" Cluj are un total de 63 de puncte, 10 mai multe decât CSM Râmnicu Vâlcea, formație ce ocupă locul trei și care mai poate acumula maximum nouă puncte până la finalul sezonului. Mai mult, Universitatea și-a asigurat primul loc în seria a doua a eșalonului secund, având un avans de nouă puncte în fața formației Dacia Mioveni, aflată pe locul doi, dar și avantajul rezultatelor directe: 3-1 în tur, în deplasare, în etapa a XIV-a, și 0-0 în retur.

"U" Cluj revine în Liga I după opt ani de absență, timp în care a evoluat în eșalonul secund, dar și în Liga a III-a, pentru un sezon.

Înființat în 1919, clubul Universitatea Cluj a înregistrat cea mai mare performanță a sa în campionat este ocuparea locul trei, în 1973. Singurul trofeu câștigat în istorie este Cupa României, în 1965, performanță care i-a adus și prima participare în cupele europene, Cupa Cupelor. În sezonul 1972/1973, "U" Cluj a reprezentat România în Cupa UEFA, iar în 1995 a jucat în Cupa UEFA Intertoto.


#52
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
hmm se pare ca nu pot pune filmuletele de la meci :( is mai mari de 2 mega :(

Edited by ImDrunk, 22 May 2007 - 22:46.


#53
robotelu

robotelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 12.08.2005
pune pe youtube te rog

Edited by robotelu, 22 May 2007 - 23:01.


#54
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postrobotelu, on May 22 2007, 23:54, said:

pune pe youtube te rog


am incercat si nu am reusit :( o sa incerc sa le pun pe alt site

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate