Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

„U“ Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#19
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

 Syncron, on Apr 4 2006, 23:20, said:

Joaca in Divizia B si sunt o echipa din Cluj.

Concurentul lor direct este CFR Cluj care acum este in A.

cum naiba CFR-ul este concurentul direct cand cei de la U nici nu viseaza la A...?

#20
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 freshness, on Aug 7 2006, 09:56, said:

cum naiba CFR-ul este concurentul direct cand cei de la U nici nu viseaza la A...?


crezi tu ca nu viseaza =)) o facut si anu asta niste invarteli la sf de campionat de o ramas in B =)) io am prieteni ce is fani inraiti ai universitatii si la facultate numa aia imi ziceau ca intra U in A si ca o sa castige in fata CFR-ului si tot felu de prosti o fost f multi care or visat ca intra in A ba ca face nush ce fuziune cu ceva echipa din Oradea ba ca nush ce ... in ultimile 3 etape o facuto lata si deaia o ramas in B

#21
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

 ImDrunk, on Aug 7 2006, 11:48, said:

crezi tu ca nu viseaza =)) o facut si anu asta niste invarteli la sf de campionat de o ramas in B =)) io am prieteni ce is fani inraiti ai universitatii si la facultate numa aia imi ziceau ca intra U in A si ca o sa castige in fata CFR-ului si tot felu de prosti o fost f multi care or visat ca intra in A ba ca face nush ce fuziune cu ceva echipa din Oradea ba ca nush ce ... in ultimile 3 etape o facuto lata si deaia o ramas in B
au facut-o lata pentru ca B-ul ii reprezinta ..aia e valoarea lor....si despre prietenii tai orice fan spera ca echipa lor va ajunge undeva mai sus

#22
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
FC Baia Mare - "U" Cluj-Napoca 1-2

Or inceput cu dreptu baietii campionatu ;) sper sa il termine tot asa sa avem 2 echipe in divizia A
Demult nu am mai vazut 2 echipe din provincie care sa fie din acelasi oras si sa joace in divizia A

#23
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

 ImDrunk, on Aug 12 2006, 19:16, said:

FC Baia Mare - "U" Cluj-Napoca 1-2

Or inceput cu dreptu baietii campionatu ;) sper sa il termine tot asa sa avem 2 echipe in divizia A
Demult nu am mai vazut 2 echipe din provincie care sa fie din acelasi oras si sa joace in divizia A
Acum cativa ani a avut Ploiestiul 2 echipe in prima divizie.

#24
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 iulian.dronca, on Aug 12 2006, 20:17, said:

Acum cativa ani a avut Ploiestiul 2 echipe in prima divizie.

Da stiu :) da or trecut vreo 3 ani ceva de genu daca nu ma insel :P poate chiar mai bine :) oricum is happy ca o batut CFR iara si is tot pe locu 1 :) indiferent de ce fac restu :D

#25
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Pentru fanii echipei U care inca nu au aflat :) este acuma un concurs in care se cauta Miss U  :D asa ca intrati pe site-ul oficial www.ucluj.ro si votati pentru Raluca :) sper ca nu vrei sa iasa Miss U minora aia de Ioana care abia si-o facut buletinu :D se poate vota tot la 24 de ore ;) spor :D

#26
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 ImDrunk, on Jan 22 2007, 20:52, said:

Pentru fanii echipei U care inca nu au aflat :) este acuma un concurs in care se cauta Miss U  :D asa ca intrati pe site-ul oficial www.ucluj.ro si votati pentru Raluca :) sper ca nu vrei sa iasa Miss U minora aia de Ioana care abia si-o facut buletinu :D se poate vota tot la 24 de ore ;) spor :D
Raluca e gagică-ta sau doar o ai în vizor?

#27
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 *Victor*, on Jan 22 2007, 21:05, said:

Raluca e gagică-ta sau doar o ai în vizor?

Nu ii gagica mea :) da prefer sa castige ea decat una de 16 ani  :cursing: care are deja aproape 300 de voturi x-( parca vad ca o pus tot liceu sa o voteze :(

#28
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 ImDrunk, on Jan 22 2007, 23:40, said:

Nu ii gagica mea :) da prefer sa castige ea decat una de 16 ani  :cursing: care are deja aproape 300 de voturi x-( parca vad ca o pus tot liceu sa o voteze :(
Aia are 16 ani? După cum o văd în poza aia, nu i-aș da mai mult de 10-11. Oricum, și eu zic că Raluca e cea mai bu... vreau să zic cea mai drăguță.

#29
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Ioana Cristina Petric are 16 ani și este elevă la Liceul de Informatică, în clasa a X-a. Se declară un fan înrăit al Universității, fiind singura dintre concurente care iubește baschetul mai mult decât fotbalul. "Nu lipsesc la niciun meci de baschet masculin", a adăugat ea. De asemenea, Ioana este o componentă a trupei "Boemdance".

Oana Ludușan tocmai a împlinit 18 ani și este elevă în clasa a XI-a a Liceului "Lucian Blaga". "Iubesc Universitatea nu de foarte multă vreme, cam din vara acestui an, dar mi-am propus să nu lipsesc de acum încolo de la niciun meci. Îmi place foarte mult voleiul, sport pe care l-am practicat timp de doi ani, și iubesc fotbalul... dar mai am de învățat", a spus Oana, care a venit la ședința foto cu propriul fular.

Raluca Ciornea are 22 de ani și este studentă la Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor. Este de origine din Botoșani. "De ce simpatizez Universitatea Cluj? Pentru că toți luptă foarte mult pentru a ajunge printre primii, chiar dacă fondurile nu sunt la fel de motivante ca și la alte cluburi... și pentru că după mai bine de trei ani petrecuți în acest oraș am început să simt la fel ca și un clujean", a spus Raluca.


Info despre toate 3 :)
Mie mi tot una ca , castiga Raluca sau Oana da chiar nu vreau sa iasa Ioana :) mi se pare tare aiurea mai ales ca is sigur ca si-o pus tot liceu sa o voteze :(

#30
Bulinash

Bulinash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.01.2006

 *Victor*, on Jan 23 2007, 00:20, said:

Aia are 16 ani? După cum o văd în poza aia, nu i-aş da mai mult de 10-11. Oricum, şi eu zic că Raluca e cea mai bu... vreau să zic cea mai drăguţă.

Subscriu şi eu la ce a zis Victor... :coolspeak:

16 ani?? Chiar că arată că ar avea mai puţini... ani!  :D


On topic:

Spre ruşinea mea, am avut onoarea să ajung pentru prima dată în Cluj Napoca la vârsta de 27 de ani...

Oraşul este super, mi-a plăcut foarte mult... dar am vazut ceva ce m-a întristat...

Am fost sus pe colină (sper că zic bine), la locul numit Belvedere (avem şi noi în Braşov un asemenea loc) unde am văzut un monument ridicat în memoria luptătorilor Revoluţiei din 1989...

Privelişte superbă, monument frumos "pictat" cu spray-uri negre: "U" - o iubire eterna (sau ceva de genu).

Textul cu o iubire eternă era tăiat şi scris cu un alt spray: M..E ( cei de la CFR şi-au pus logo-ul sub acest "frumos" cuvânt).

Am mai vazut şi prin centru astfel de mici "înscrisuri de prost gust" care fac de ruşine după părerea mea tot spiritul fotbalistic din acest oraş frumos numit Cluj-Napoca... :nonobad:

Păcat...

Este chiar aşa de mare ura dintre cele două formaţii sau este ceva prefabricat???

Edited by Bulinash, 23 January 2007 - 11:19.


#31
numaiu

numaiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 31.12.2006

 Bulinash, on Jan 23 2007, 11:16, said:

Subscriu și eu la ce a zis Victor... :coolspeak:

16 ani?? Chiar că arată că ar avea mai puțini... ani!  :D


On topic:

Spre rușinea mea, am avut onoarea să ajung pentru prima dată în Cluj Napoca la vârsta de 27 de ani...

Orașul este super, mi-a plăcut foarte mult... dar am vazut ceva ce m-a întristat...

Am fost sus pe colină (sper că zic bine), la locul numit Belvedere (avem și noi în Brașov un asemenea loc) unde am văzut un monument ridicat în memoria luptătorilor Revoluției din 1989...

Priveliște superbă, monument frumos "pictat" cu spray-uri negre: "U" - o iubire eterna (sau ceva de genu).

Textul cu o iubire eternă era tăiat și scris cu un alt spray: M..E ( cei de la CFR și-au pus logo-ul sub acest "frumos" cuvânt).

Am mai vazut și prin centru astfel de mici "înscrisuri de prost gust" care fac de rușine după părerea mea tot spiritul fotbalistic din acest oraș frumos numit Cluj-Napoca... :nonobad:

Păcat...

Este chiar așa de mare ura dintre cele două formații sau este ceva prefabricat???

cum dracu sa nu-i uram pe franari?
sunt gunoaie fara caracter. pana acum 4 ani nici nu stiau de existenta echipei din gruia, si acum se dau mari cfr-isti.
ei se cred superiori, dar sunt niste oameni de 2 lei. au umplut gardurle stadionului nostru cu mesaje anti Universitatea. presedintele lor, sau ce functie o fi avand, iuliu muresan, nu rateaza nici o ocazie ca sa ne ia la misto. acuma a platit cativa istorici ca sa inventeze istoria inexistenta a cfr-ului. se dau mari ca sunt cea mai veche echipa din divizia a, dar spre norocul lor, nimeni nu se oboseste sa cerceteze daca s-au infiintat cu adevarat in 1907.

iata cateva imagini cu suporteri infocati ai echipei cfr cluj:
http://www.sepcile-r...fr/DSC00025.jpg
http://www.sepcile-r...fr/DSC00026.jpg
http://www.sepcile-r...fr/DSC00027.jpg
http://www.sepcile-r...fr/DSC00028.jpg


noi am fost si suntem alaturi de echipa noastra indiferend de divizia in care joaca. cand am jucat in C veneau cate 6 000 de oameni pe Moina. spre deosebire de franari, facem deplasari pe banii nostri, nu pe cei ai clubului. in acest an promovam sigur, si vom merge in gruia, ca sa ii punem pe franari cu botul pe labe.

HAIDE "U"!  NUMAI "U"!

[ http://www.sepcile-rosii.com/forum/images/smiles/vg.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 Bulinash, on Jan 23 2007, 11:16, said:

Subscriu și eu la ce a zis Victor... :coolspeak:

16 ani?? Chiar că arată că ar avea mai puțini... ani!  :D


On topic:

Spre rușinea mea, am avut onoarea să ajung pentru prima dată în Cluj Napoca la vârsta de 27 de ani...

Orașul este super, mi-a plăcut foarte mult... dar am vazut ceva ce m-a întristat...

Am fost sus pe colină (sper că zic bine), la locul numit Belvedere (avem și noi în Brașov un asemenea loc) unde am văzut un monument ridicat în memoria luptătorilor Revoluției din 1989...

Priveliște superbă, monument frumos "pictat" cu spray-uri negre: "U" - o iubire eterna (sau ceva de genu).

Textul cu o iubire eternă era tăiat și scris cu un alt spray: M..E ( cei de la CFR și-au pus logo-ul sub acest "frumos" cuvânt).

Am mai vazut și prin centru astfel de mici "înscrisuri de prost gust" care fac de rușine după părerea mea tot spiritul fotbalistic din acest oraș frumos numit Cluj-Napoca... :nonobad:

Păcat...

Este chiar așa de mare ura dintre cele două formații sau este ceva prefabricat???


Pai si in Bucuresti si in alte mari orase ii exact ca si in Cluj rivalitatea dintre U si CFR ii foarte mare

@numaiu

sper sa ai dreptate si sa promoveze U in A desi nu o sa fie chiar asa usor

Edited by ImDrunk, 23 January 2007 - 19:04.


#33
nvancea

nvancea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.08.2005
Eu…9-10 anisori…meci mare pe Moina: U – Steaua…ploaie, teren greu, stadion full full…locatie…randul 1 peluza.
Scor final 2-2, Prunea apara doua 11m…rateaza Hagi si Iovan park al doilea….nebunie frateee!!

Pt mine a fost si va ramane meciul secolului!

U este mult mult mai iubita ca si CFR….nu este termen de comparatie…problema e ca tot timpul in Universitatea a fost controlata de o mafia politico-economica, Adica primarul, prefectul,…. indiferent de la ce partid au fost s-au declarat mari supporteri ai Univ, dar doar pt a castiga capital electoral, dar de facut ceva util pt U....nimic! Orice om politic din Cluj, (mai putin udmr) nu o sa aiba curajul never ever sa se declare supporter CFR si anti-U…pt ca e o sinucidere.

Aceeasi gasca + banii Polux ne tin fortat in diviziile inferioare (vezi zecile de cazuri in care CFR a stimulat adversari lui U cu bani, cu toate ca U juca in B si CFR in A), dar va venii si vremea noastra…Atunci CJ-ul va renaste cu adevarat dupa perioada nearga funariota!

Nu am nimic cu CFR-isti…sa fie sanatosi…dar suporterii lor sunt compusi din: locuitorii cartierului Gruia, muncitorii de la CFR + intreprinderea 16 Feb (reparatii locomotive) si majoritatea maghiarilor din CJ (care au si propria galerie).
Abia astept returul sa, sa trec tot Parcul Mare mandru tare ca ma duc la meciul Universitatii!

Doar “U”!

#34
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
http://www.ucluj.ro/

ucluj.ro a intrat în posesia unor documente care îl implică pe președintele echipei din deal, Iuliu Mureșan, în scandalul ziariștilor trustului "Gazeta". Este vorba de o convorbire telefonică dintre personajul menționat anterior și Liviu Man, patronul "Gazetei de Cluj" și a cotidianului "Buna Ziua, Ardeal", care a avut loc în data de 18 ianuarie 2006. În discuția dintre cei doi, Iuliu Mureșan îl roagă pe Liviu Man să facă presiuni pentru ca echipa din deal să primească mai mulți bani decât "U" la ședința Consiliului Local, în care se aproba bugetul pe 2006, sugerându-i chiar și unele metode de a influența voturile aleșilor, inclusiv presiuni mass-media. În discuție se face referire și la Adi (probabil viceprimarul Adrian Popa - n.n.), la primarul Emil Boc, la deputatul Daniel Buda și la șefii Poliției Cluj, care, se pare, susțin trecerea banilor publici către un club privat. În cazul în care Procuratura consideră că gestul lui Iuliu Mureșan se încadrează la "trafic de influență", ucluj.ro solicită arestarea președintelui clubului din deal, precum și începerea urmăririi penale pentru Adrian Popa, Emil Boc, Daniel Buda și șefii Poliției clujene.

Aveti dicutia dintre cei doi pe site ;)

#35
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Acum chiar împotriva șefilor Poliției clujene va fi începută urmărirea penală?! Astea-s vise.

#36
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 *Victor*, on Jan 25 2007, 12:39, said:

Acum chiar împotriva șefilor Poliției clujene va fi începută urmărirea penală?! Astea-s vise.

Nu
Numa in potriva lu Muresanu ;) ai intrat pe site? ai vazut pozele?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate