Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Garmin forerunner 45

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016
Poate oferi amanunte cineva care detine si foloseste acest smartwatch? Face ce spune in descriere? La ce are erori? Multumesc

#2
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007

 cip200, on 19 iulie 2021 - 12:55, said:

Poate oferi amanunte cineva care detine si foloseste acest smartwatch? Face ce spune in descriere? La ce are erori? Multumesc

Salut!
Il am eu, cel rosu (nu ca ar conta foarte mult culoarea).
Este un smartwatch util, in special il folosesc sa imi monitorizez caloriile consumate (active + pasive).

Cele mai mari probleme le are la sincronizarea cu telefonul mobil. Dupa anumite updateuri ... refuza sa se mai sincronizeze cu aplicatia de pe smartphone.
Este extrem de enervant pentru ca poate dura zile intregi si nu ii poti face tu efectiv nimic - nici cu resetare sau cu reasociere cu dispozitivul mobil.

Depinde si pentru ce vrei sa il folosesti ...

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Dupa cum ii faci descrierea,chiar ca este util.

Edited by adisz, 19 July 2021 - 13:44.


#4
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007

 adisz, on 19 iulie 2021 - 13:43, said:

Dupa cum ii faci descrierea,chiar ca este util.

Are si functiile mult prea cunoscute, monitorizare puls, monitorizare somn, stres, comenzi pentru muzica, notificari de la smartphone (apeluri, mesaje, notificari aplicatii, notificari mailuri).
Bateria ... este una buna, desi il folosesc de peste 1 an si jumatate - o medie de 5 zile (depinde si cat de mult il utilizezi).

In comparatie cu alta bratara sau smartwatch low cost, ForeRunner 45 este foarte precis in ceea ce priveste activitatea.
Am testat si Xiaomi Mi Band 2, 3 si 4. Stateam in pat sa ma uit la TV si imi inregistra ca si cum as dormi. Cand mergeam la sala, desi stateam pe loc la execitiile pentru piept, la fiecare repetare imi adauga 2-3 pasi desi stateam pe loc. La ForeRunner nu intampini astfel de probleme.

Din monitorizarea somnului ma intereseaza somnul adanc si caloriile "arse".
Notificarile pot fi oprite, uneori sunt enervante si aduc automat un consum al bateriei - depinde si cate aplicatii ai pe mobil si de la cate primesti notificari.

Daca iti cantaresti si notezi in vreo aplicatie ceea ce mananci (gen MyFitnessPal ), si te bazezi pe caloriile totale aratate de ForeRunner 45 (active + pasive) - reusesti cu succes sa ramai in deficit caloric sau sa stai in mentenanta (cat consumi atat mananci).

Edited by CatalynCN, 19 July 2021 - 14:21.


#5
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016

 CatalynCN, on 19 iulie 2021 - 13:34, said:

Salut!
Il am eu, cel rosu (nu ca ar conta foarte mult culoarea).
Este un smartwatch util, in special il folosesc sa imi monitorizez caloriile consumate (active + pasive).

Cele mai mari probleme le are la sincronizarea cu telefonul mobil. Dupa anumite updateuri ... refuza sa se mai sincronizeze cu aplicatia de pe smartphone.
Este extrem de enervant pentru ca poate dura zile intregi si nu ii poti face tu efectiv nimic - nici cu resetare sau cu reasociere cu dispozitivul mobil.

Depinde si pentru ce vrei sa il folosesti ...

Cum adaugi o activitate creata manuala pe ceas?

#6
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007
Garmin Connect - Garmin Devices - Forerunner 45 - Activity Options - Displayed Activities - Edit

Lasa un reply daca ai reusit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate