Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vodafone renunță la aplicația Horizon GO din 30 iulie 2021

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#109
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Eu am exclusiv abonamente vechi, de UPC. Nu folosesc voce de la Vodafone. Am conturile MyVodafone proaspat facute. Pentru TV online folosesc versiunea web, nu am nervi si pentru aplicatii, mai ales in momentul asta Posted Image . Urmaresc programe TV pe Horizon Go (web), deocamdata. Am testat Vodafone TV (web) si consider ca nu am ce concluzie sa trag, deocamdata, alta decat ca Vodafone e o firma de doi bani.

#110
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
la vodafone tv nu pot alege alt ID unde am abonament la mai multe pachete, imi pune "by default" un singur ID de client umde n-am abonament la pachetele suplimentare. eu, in deplasare, pe horizon go puteam accesa pachetele extra din primul cod de client. din acest motiv nu m-am abonat la pachetele suplimentare pe al doilea ID. acum, cu incompetenții ăștia am de furcă.

nu am o opțiune în care să pot alege ID-ul de client în interiorul aplicației.

#111
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Deocamdata atat Horizon Go cat si My Vf Serv Fixe si tv functioneaza. Va stresati prea mult, bucurati-va de vara.

#112
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
... si dup-aia de Ziua Recoltei, de la care nu mai e mult pana la Luna Cadourilor etc.
Fara "stresati" care sa-i preseze, fiecare cum poate sau cum stie, lucrurile se vor desfasura mereu dupa metoda "relaxatilor". La pleasna, tehnic, si la japca, economic. Fara stres.
"Relaxatii" fac posibile asemenea companii gaunoase precum Vodafone RO. Parerea mea.

#113
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Bucurați-vă de vară, aruncați bani pe servicii pe care nu le puteți folosi.

#114
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Nu sunt unificate serviciile deocamdata. Factura e emisa si poate fi platita tot pe conturile ex UPC (serv fixe si tv), e normal ca in aplicatia My Vodafone care e numa pt mobil sa nu recunoasca plata. O sa vedeti ca in aplicatia upc vopsita My Vf serv fixe si tv plata e procesata si confirmata in 2 zile maxim.

#115
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.05.2019
De vreme ce anuntul lor oficial este ca de la 30 iulie aplicatia MyVodafone servicii fixe si TV se retrage, este normal ca acum, la o saptamana dupa asta, totul sa mearga snur cu aplicatia MyVodafone (singura si unica pe care Vodafone o recunoaste ca oficiala dupa 1 august). Nu mai vorbesc de toata debandada cu Vodafone TV versus Horizon Go, si asta din urma inchis oficial la 30 iulie. Ceea ce se intampla demonstreaza nu numai incompetenta angajatilor IT ai Vodafone, ci si a managementului companiei.

#116
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010

 danghetau, on 27 iulie 2021 - 14:23, said:

PS2: am gasit, in contul de servicii fixe la Vodafone Tv apar toate dispozitivele conectate. Am sters tot, am lasat doar telefonul si o iau de la capat, las pentru fiecare laptop ori Edge ori Chrome.

 danghetau, on 27 iulie 2021 - 19:49, said:

Asadar am doua contorizari pe acelasi laptop!
Desi intre timp trasesem concluzia (de etapa) ca acelasi browser pe acelasi PC = un "dispozitiv", azi am constatat ca (cel putin in cazul meu) ecuatia este asa, de fapt:
acelasi browser pe acelasi PC per zi calendaristica la logare = un "dispozitiv".
Tocmai ce adunasem in cont 5 "dispozitive": acelasi browser, pe acelasi PC, in vreo 7-8 zile Posted Image . Bine ca pot sa le sterg din MyUPC, caci conturile MyVodafone tot nu functioneaza.
Inca ceva: Vodafone TV asta nu are niste Termeni si conditii, o Politica de utilizare (alta decat gluma asta de marketing), ceva din care sa stie utilizatorul ce inseamna dispozitiv, cate poate folosi in acelasi timp si cum (noi stim ca 5, dar stim din practica Posted Image ), cate stream-uri simultane/concurente sunt accesibile, daca utilizatorul are sau nu acces din alte tari la continutul Vodafone TV etc? Cum era la Horizon Go (ca si acolo, desi exista pagina, e golita de informatiile necesare, nu mai e aia veche, e una noua, de Vodafone).

LE: @gogu1905 - exact asa e, oricat ar perpeli-o Vodafone si avocatii lor.

#117
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,165
  • Înscris: 22.02.2017
Na handicap, cica superfibra.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u753sHXLpFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

=))))) cand v.am spus ca de astia doar marketingul e.


Faliment usor Telekom 2!

#118
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Observ ca ID a fost scos de pe HorizonGo. Stiam ca era inainte vreme, chiar daca nu avea Chomecast disponibil.

#119
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,165
  • Înscris: 22.02.2017
Era intradevar... :)))

#120
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,038
  • Înscris: 03.03.2007
Aceasta tentativa esuata lamentabil numita Vodafone tv zici ca e facuta de persoane cu grave dizabilitati. Cum poti sa lansezi ceva total nefunctional sa  inlocuiasca una care mergea impecabil. Numai Vodafone putea face asta...

#121
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.05.2019
Uite ca se poate... Faptul ca Vodafone pare sa nu aiba nicio ezitare in sensul asta pe mine unul ma ingrijoreaza. Inseamna ca, intr-adevar, ei isi bat joc de noi si ne iau de fraieri. Si, pana una alta, le tine.

#122
strong2006

strong2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.10.2008
Nu le va tine la nesfarsit asta e clar.Eu tocmai am migrat la orange cablu pe fibra Telekom momentan, unde pot spune ca netul este brici cel de 1giga si am luat si tv de la ei.Sunt client Vodafone din 1999 de pe vremea Connex, dar asa lipsa de respect cata de abonati nu am mai vazut.

#123
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Vodafone TV, accesat web, incepand de ieri: un login = un "dispozitiv". Acelasi PC cu acelasi browser. Asa e la mine. Vasazica (si) asta au "reparat" ei (printre altele) in ultimele doua-trei zile, cat nu mi-a mers mie bine Vodafone TV (sau nu mi-a mers deloc)...

#124
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Sunt in Thasos, am incercat atât pe mobil cât și pe laptop și merge.

#125
allhobby

allhobby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.12.2006
vodafoneTV Eroare de redare media. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu. (WT1809)
horizonTV sunetul e ok dar partea video sacadeaza rau

incepe sa-mi fie dor de UPC :)

#126
laurscr

laurscr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 15.04.2006
Au inchis Horizon TV Posted Image
Pe Vodafone TV, pe toate canalele: Eroare de redare media. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu. (WT1807) Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate