Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Pădure cu deseuri

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Loredanageorgiana

Loredanageorgiana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2021
Bună seara
Bunicii mei dețin o pădure mica la marginea satului, în dreptul străzii. Trecând ieri pe acolo am constatat foarte multe deșeuri aruncate la marginea ei, plastic, mâncare, haine, sticle, etc. Cui ma pot adresa pentru remedierea situației?

Va multumesc

#2
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
In primul rand, la primarie.
Apoi garda de mediu.
Chiar si politia e competenta sa dea amenzi in astfel de situatii.
Dar nu te astepta la minuni: la ce gandire de neanderthalieni au o mare parte a populatiei cu privire la gunoaie si mai ales ca trebuie sa plateasca 20 lei pe luna pentru ridicarea gunoiului din poarta, vor exista continuu gunoaie aruncate prin paduri.

#3
Loredanageorgiana

Loredanageorgiana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2021
Mulțumesc frumos pentru raspuns
Am fost la primărie și au ridicat din umeri. Ba chiar și putina amenințată spunând ca pădurea este a mea și ca eu ar trebui sa am grija de ea... Îmi este puțin frica sa fac o sesizare la garda de mediu, sa nu se trezească ai mei bunici cu o amenda din partea lor

Edited by althea, 18 July 2021 - 03:26.


#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
Nu țin cu ursul, însă aici le dau dreptate vizavi de întreținere. Deși nu e nici moral ok, gunoiul tu îl strângi, chiar de aruncă orice măgar (scuze măgarilor).

Te va costa, însă rezultatul final va fi satisfăcător moral și ecologic mai ales.

Cu omul e cel mai greu de lucrat.

#5
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005
Te adresezi la buncii tai pt curatat care vor subcontracta curatirea unor nepoti. Ce poti face este sa iei o camera de supraveghere si ii inregistrezi pe cei care arunca mizerii. le iei nr de la masina, caruta bicicleta si apoi mergi la ei acasa si le dai ultimatum, veniti si ridicati toate gunoaiele ori ma duc la garda de mediu si la politie. Si asa o sa ai curat in padurice.

#6
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Filme.Iti cureti proprietatea,asta pina nu sensibilizezi primaria sa iti traga o amenda,Apoi bagi adanc mina in buzunar si faci gard,sau cureti periodic.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Padurea aia o sa va aduca numai necazuri.Acu e plina de gunoaie,maine o sa va fure lemnele cazute,poimaine va vor taia copacii.
Pe moment aveti vreo satisfactie in urma faptului ca sunteti proprietari de padure?
Daca nu,mai bine o vindeti,concesionati,inchiriati,arendati,etc.

#8
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Acum știi ce mai rămâne? Dacă se va întâmpla să îți fure lemne, și vei anunța primăria sau poliția, sa te amendeze tot pe tine.

#9
Loredanageorgiana

Loredanageorgiana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2021
Bună ziua,

Va mulțumesc de răspuns. Dacă ar fi doar 2-3 saci de strâns nu as avea vreo reținere sa strâng, dar vorbim de tone de gunoaie.
Cu riscul de rigoare, cred ca voi face o sesizare la garda de mediu.
Atașat aveți doua poze cu un sumar al ceea ce se afla acolo.
https://ibb.co/4KnnbBt
https://ibb.co/gSPfjZq

Va multumedc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate