Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Linie vinetie mana stanga

Protectie soare/vizuala in interior
 Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie

TVA doar la valoarea adaugata sau...
 Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...

NOU: Consola Valve SteamDeck

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

liviutatarus

liviutatarus

Junior Member

• Grup: Members
S-au apucat unii de treaba... Posted Image  https://www.olx.ro/d...html#00ba8c176f

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Aștept și eu mailul sa vina. Se termina q1 :))

liviutatarus

liviutatarus

Junior Member

De trei zile o butonez pe a mea, asta dupa ce am trimis o consola inapoi la RMA, s-a ars de la un adaptor aftermarket cu power delivery. Cam 16 zile a durat RMA-ul, consola pe care am primit-o este in regula, merge brici si astept sa cumpar Deck Station-ul oficial de la Valve. Deci atentie cu produsele aftermarket! Am facut upgrade la ssd de la 64 gb la 512 gb si am mai adaugat si un microsd de 1 terra. Am vreo suta de jocuri in biblioteca Steam, din care 15 sunt cotate ca ruleaza impecabil, printre ele se numara Elden Ring care ruleaza stabil la 30 fps cu setari medium/high, God of War si Horizon Zero Dawn in 40 fps cu setari "original" respectiv medium/high (va explic mai incolo care e treaba cu 40 fps), Call of Duty 60 fps High, The Witcher low 60 fps, high 40 fps, Tomb Raider (Shadow si Rise) in 40 fps cu setari high. Prin ultimul update (beta dar fara nicio problema observabila de mine) au reusit sa incrementeze rata de refresh a displayului, din unu in unu, de la 60 hz la 40 hz. Daca setezi rata de refres a displayului la 40 hz si faci setarile din joc sa ai un minim de 40 fps, totul este fluid, fara intreruperi. Se vede, ochiometric, la fel de bine ca 60 fps pe un ecran cu 60 hz. Este un lucru urias facut de cei de la Valve, acum nu mai esti obligat sa alegi 30 fps sau 60 fps, poti alege 30 fps (in jocurile foarte grele, aka Elden Ring) si intre 40 si 60 fps in celelalte jocuri. Totul "din mers" cum s-ar zice!

tigerheart

tigerheart

Savage Member

• Grup: Senior Members
-10% reducere pana pe 23 martie...

https://store.steamp...sale/decktop100

A comandat cineva recent? Ma intereseaza cu ce curier ajunge in Romania.

liviutatarus

liviutatarus

Junior Member

Cu GLS vine in Romania! Bun pretul pentru cel de 64 giga plus un ssd de 512 de pe Emag https://www.emag.ro/...rch-Action=view

tigerheart

tigerheart

Savage Member

Initial ma gandeam si eu sa iau versiunea cu 64gb + card de 512gb, iar pe viitor sa schimb cu un ssd de 512. Am vazut oferta partenerului emag dar parca firma aia nu imi inspira asa multa incredere. Am vazut ca firma se ocupa si de partea de service si nu as risca sa ma trezesc cu un ssd folosit, mai ales ca scrie ca e bulk. In rest, am vazut ca ssd nou si la pret normal nu prea mai gasesti in tara, nici pe Amazon nu prea ai din ce alege dar macar sunt mai multe variante. Acum ma gandesc sa iau varianta de 256gb + card. Desi am sute de jocuri pe Steam, nu prea ma intereseaza jocurile AAA, mai mult as incerca sa pun jocuri retro sau de Switch. Azi ma hotarasc, sa dau si comanda :D

liviutatarus

liviutatarus

Junior Member

Am luat pentru al meu un ssd de 512 gb, folosit! Testat pe laptop, health 100%. Era scos dintr-o tableta sau laptop Apple. Merge uns! Tu stii ce e mai bine pentru tine! :)

Lex404

Lex404

Guru Member

In alea de 64GB se poate baga SSD? ca parca aveau EMMC

tigerheart

tigerheart

Savage Member

Attached File  screenshot_3838.jpg   166.84K   6 downloads
Da, e emmc
sursa poza

Edited by tigerheart, 17 March 2023 - 12:29.

liviutatarus

liviutatarus

Junior Member

Portul este de ssd nvme dar poate suporta si emmc! Eu, pe al meu de 64gb, am pus ssd de 512 si microsd de 1 tb. Este arhisuficient! Am o caruta de jocuri instalate! Pretul redus n-o sa fie la infinit, serbeaza si ei lansarea de acum un an!

Edited by liviutatarus, 17 March 2023 - 13:32.

Lex404

Lex404

Guru Member

Probabil o sa fie redus la fiecare season sale.

Papillon_

Papillon_

2B

Nu inteleg de ce nu o lanseaza la Altex si eMag, lear creste mult vanzarile.

Edited by Papillon_, 18 March 2023 - 16:21.

Olivian-Breda

Olivian-Breda

Member

View Posttigerheart, on 17 martie 2023 - 10:13, said:

Initial ma gandeam si eu sa iau versiunea cu 64gb + card de 512gb, iar pe viitor sa schimb cu un ssd de 512.

Vezi că afectează un pic viteza.

Second, the models use different storage technologies. The 64GB model uses eMMC, while the 256GB and 512GB models use NVMe SSD (which is a faster technology). According to Valve, the 64GB eMMC loads games 12.5% slower compared to the 512GB NVMe SSD. For boot speeds, the former is 25% slower than the latter. Also, because of the way that NVMe scales, the 512GB model is quicker than the 256GB model.

https://www.makeuseo...del-comparison/

tigerheart

tigerheart

Savage Member

Stiu ce inseamna emmc si cat de "rapid" poate fi :) am comandat versiunea de 256gb si imi voi lua si un card de 512gb. Pierd cam vreo 400 lei in toata "afacerea" asta fata de faza cu versiunea de 64 + schimbare ssd, dar macar nu imi mai bat capul cu schimbatul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate