Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Amenintari pe mail cu blocarea calculatorului

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Pai din 2006 pana acuma o fi facut si ea de cateva ori in perioade cand a fost singura sau in perioade de hiperactivitate hormonala
Insa cititi cu atentie zice ca de un an primeste acele mesaje si intreaba cum sunt trimise fara sa aibe un expeditor.

M-am uitat in mailuri si e curat luna la spam. Nici nu am detectat vreodata ceva, foarte rar.

Edited by cipri2bau, 16 July 2021 - 15:55.


#38
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View Postserban57, on 16 iulie 2021 - 15:15, said:

Tehnicianul tatii, toată lumea știe că led-ul ăla e frecție la piciorul de lemn. Nu ai de unde să știi dacă e legat în serie de senzor, sau dacă e controlat din driver (caz în perversul se poate uita la tine și tu să nu ai habar). A mai fost discuția asta pe forum de mai multe ori, și tu nu ai învățat nimic.
Tu pari mai cult in cap, ne spui si noua cum este legat in serie de senzor, led-ul?

#39
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Se refera la faptul ca doar legarea in serie ar garanta ca ledul indica cu precizie 100% activittaea camerei.

Eu de ex am un radio care e stereo iar ledul ala indicator nu functioneaza si nici n-a functionat vreodata. Am incercat sa-l schimb dar degeaba, e tensiunea prea mica parca constatasem demult.

#40
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
si tu esti la fel de cult in cap! tine-o tot asa!

#41
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 30.08.2006
Eu primesc sute de astea. Le-am bagat pe toate la spam. De fiecare data de pe alt mail dubios si sunt toate identice.
Very funny.Posted Image
Nu v-a atacat nimeni calculatorul.

Edited by Leo2006, 16 July 2021 - 15:52.


#42
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View Postcipri2bau, on 16 iulie 2021 - 15:42, said:

Pai din 2006 pana acuma o fi facut si ea de cateva ori.
Nu inteleg ce vrei sa spui.

View Postcipri2bau, on 16 iulie 2021 - 15:42, said:

Insa cititi cu atentie zice ca de un an primeste acele mesaje si intreaba cum sun trimise fara sa aibe un expeditor.
Pai eram nedumerit ca aparea chiar adresa mea de email.
Am intrebat de curiozitate, pentru ca pana acum stergeam direct spamul, dar niciodata nu m-am interesat cum se poate acest lucru

View Postcipri2bau, on 16 iulie 2021 - 15:42, said:

M-am uitat in mailuri si e curat luna la spam. Nici nu am detectat vreodata ceva, foarte rar.
Pai in spam primesc multe emailuri de la diverse situri de oferte. Mereu intru si sterg spamurile.
Outlookul filtreaza destul de tare, incat ajung la spam chiar si emailuri pe care vreau sa le primesc. ( ca exemplu de pe forumul mercedes ) sitrebuie sa le aduc in inbox.

#43
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017

View Posttytysor, on 16 iulie 2021 - 15:51, said:

si tu esti la fel de cult in cap! tine-o tot asa!
nu sunt neaparat cult dar sunt extrem de destept
Si cunosc detoate, uite si aici in topic am avut contributii valoroase la rezolvarea cazului. Nici militia nu ar fi reusit

Edited by cipri2bau, 16 July 2021 - 16:02.


#44
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
eu ia-s da reply sa faca un rezumat, nu stau sa citesc romane, sa faca amenintarea mai scurta.

#45
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View PostWebbbob, on 16 iulie 2021 - 15:59, said:

eu ia-s da reply sa faca un rezumat, nu stau sa citesc romane, sa faca amenintarea mai scurta.

Pai nu ai citit atent ce am scris?  La reply mi l-as trimite tot mie !!Posted Image
A mai scris cineva mai sus despre aceasta varianta.

#46
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019

View Postambra1, on 16 iulie 2021 - 16:02, said:

Pai nu ai citit atent ce am scris?  La reply mi l-as trimite tot mie !!Posted Image
A mai scris cineva mai sus despre aceasta varianta.
acum da, initial cand am vaz atata text ingramadit m-am speriat si nu am mai citit.

Edited by Webbbob, 16 July 2021 - 16:04.


#47
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021

View Postcipri2bau, on 16 iulie 2021 - 15:59, said:

sunt extrem de destept

Cata modestie domnle

#48
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Dar la expeditor ce arata? Ca trimiti tu zilnic mesaju ala catre tine?
Sau nu arata nimic? Se nasc asa mesaje in inbox sau spam?

View PostRudy22, on 16 iulie 2021 - 16:07, said:

Cata modestie domnle
Domnul tytisor e cel mai modest

Peste tot ma impunge, ce sa faca.

#49
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View Postambra1, on 16 iulie 2021 - 14:10, said:

...am descoperit și ca ești mare devorator de situri pentru adulți. Văd ca îți place foarte mult sa intri pe situri pentru adulți și sa te uiți la clipuri excitante, asta în timp ce te bucuri de cantitați uriașe de plăcere. Ei bine, am reușit sa inregistrez câteva din scenele cele mai murdare și am creat un scurt montaj care arată cum te masturbezi și ajungi la orgasm....
În plus, sa nu te gândești să spui ceva prietenilor. Dacă aflu asta (așa cum poți vedea, chiar nu mi-e greu, dat fiind ca dețin controlul tuturor sistemelor tale) – clipul video care te compromite o să ajungă public.  
vezi ca infractorul  a vazut ca ai postat pe softpedia si maine dimineata stau cu ochii pe siturile de "specialitate" sa vad clipu compromitator cu tine Posted Image :D
ps. chiar mai tine chestia asta? e aceiasi metoda ca "accidentu" , varianta web - nu conteaza unde suna (trimis email), doar fraieru trebuie sa creada si sa sara cu banu

#50
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021
Astept si ei cu nerbdare filmuletul
Cati ani ai initiatoare.?

#51
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017

View PostWebbbob, on 16 iulie 2021 - 16:04, said:

acum da, initial cand am vaz atata text ingramadit m-am speriat si nu am mai citit.
Eu l-am citit pe tot cu mare atentie si chiar mi-a parut distractiv. Pacat ca unii mai cad in plasa

#52
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View PostRudy22, on 16 iulie 2021 - 16:13, said:

Astept si ei cu nerbdare filmuletul
Cati ani ai initiatoare.?

Ai vrea tu Posted Image mai ales ca sunt "initiatoare"
Trebuie sa te dezamagesc... sunt "initiator"

Ca varsta.... multi, poate prea multi ....

#53
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu nu pricep, cum de in sec XXl, mai sunt oameni car musca la asa ceva. S risoarea e standard, ca un horoscop, nimic concret. zice de toat dispozitivele, dar nu le numeste, zice de antivirus, dar nu zice care ar fi, etc. Daca, prin absurd, ar fi spart conturile, lista de contacte, fisiere, etc, sa fie credibil, ti-ar fi dat si ceva dovezi. macar o poza fqcuta cu webcamul tau, modelul telefonului, tabletei, o parte din lista de contacte.

#54
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Hai ca vad ca o ddati in balarii, cu virusi, cu capac sau scoci la camera...

Initiator - e adresa ta de email, dar nu este.
Se cheama email spoofing - se poate trimite un mail in asa fel incat sa para ca vine de la o adresa de mail, dar el e trimis din alta parte.

Am zis deja - am verificat sa vad de unde am primit zilele astea mailul respectiv si m-am oprit in niste servere din Rusia.
Textul cred ca e de vanzare pe dark web ca prea e identic de ani buni. Acum un an ajunsesem intr-un campus universitar din Bangladesh cu trackingul.

Cumpara respectivii textul si un script si fac un mass mailing la mii de adrese - doar doar pica un fraier.sa le dea bani degeaba.

Nu a intrat nimeni in calculator. E o inselatorie. de prost gust. Dar se pare ca se mai gasesc fraieri.
Mai sunt aiici deschise zeci de topice pe exact acelasi subiect - de cand s-a deschis forumul tot apar.

Ce puteti face- blocati-i respectivului adresa de Bitcoin. - se da raport la ea pe internet.
La maiurile de azi deja erau 3 rapoarte date cand am intrat sa-l raportez. Practic ii taie macaroana si daca vreun fraier a facut plata oricum nu va primi respectivul banii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate