Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

V-ati alege o partenera cu copil?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
1380 replies to this topic

Poll: V-ati alege o partenera care are deja copil? (254 member(s) have cast votes)

V-ati alege o partenera care are deja copil?

  1. Voted Da, chiar si daca nu am mai face alti copii (118 votes [46.46%] - View)

    Percentage of vote: 46.46%

  2. Voted Nu, sub nicio forma (107 votes [42.13%] - View)

    Percentage of vote: 42.13%

  3. Da, doar daca am mai face inca un copil impreuna (29 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

Vote Guests cannot vote

#793
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cred ca femeile si-au dat seama de asta si au inceput sa se cupleze cu alte femei.

#794
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View PostCr1spy, on 18 mai 2022 - 19:35, said:

Cred ca femeile si-au dat seama de asta si au inceput sa se cupleze cu alte femei.
Clar e o alternativa mult mai bună decât singurătatea.

Doar ca ne reîntoarcem la așteptări vs realitate.
Chiar și pe drumul asta opțiunile sunt limitate.

Am văzut ca e o moda acum în Coreea ca mai multe femei de 30+ sa locuiască la comun.


#795
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postcosmin_235423, on 18 mai 2022 - 19:30, said:


Pur și simplu evolutiv bărbații trebuiau sa plece în depărtări, pe când femeia rămânea la peșteră cu aia mici și alte femei.

:)))
Tu ești fascinant, încă traiesti în lumea aia. A peșterii..  regulile tale de viață par sa urmeze același model, arhaic. Nu te supăra că te întreb, ai și bâtă? Că oamenii cavernelor așa tranșau problemele

#796
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016

View Postcosmin_235423, on 18 mai 2022 - 07:13, said:

familia nu e despre "implinire", pentru ca nu e pentru cei incompleti.
astia incompleti genereaza familii haotice

e vorba de a calatori prin viata in cel mai bun mod posibil.
e un lux.
din pacate nu multi si-l permit.
iar faptul ca nu-ti permiti luxul nu e o alegere.


ca femeie esti incapabila sa poti alege singura un barbat pentru o familie. pur si simplu genetic nu a fost echipata pentru asa ceva.

in schimb are capacitatea de a alege cel mai bun mascul pentru a face un copil.
de unde si epidemia de mame singure o data cu libertatea sexuala.

acum avem dilema ca societatile avansate se bazeaza pe familie nu pe "mame singure".



asta e blestemul feminismului.
iti creeaza iluzia ca ai fi mai mult decat esti si ca meriti pe cineva conform iluziei.

drama unei feministe e ca s-a bagat singura intr-un colt unde are acces la max 5-10% din barbati. barbati care sunt doriti si de celelalte femei mai feminine, mai atractive.

imagineaza-ti cate optiuni are un barbat incompetent si feminizat? exact aceleasi optiuni ca o feminista.



1. hai sa terminam o data copilaria asta "eu aleg sa fiu singura"
nimeni nu alege singuratatea.
cine e singur, e pentru ca nimeni nu vrea sa-i stea aproape

2. de unde aroganta asta de a crede ca un barbat nu poate avea preferinte in ce priveste o femeie?

da, in ce priveste sexul, nu prea facem discriminari, poate sa fie si urata si proasta si cu copii si batrana si nebuna etc.

insa cand vine vorba de familie, avem standarde. pentru ca lumea in care traiesc barbatii e mai practica si adaptata la realitate.


alternativa fiind singuratatea si bagajul aferent.


dragostea e pentru adolescenti.
disney, dragobete etc.

n-am folosit eu cuvantul obedient ci copilul citat, eu folosesc "supusa"

familia trebuie s-o vezi din perspectiva unui business+
unde fiecare are un rol si sarcini specifice.
si ca in orice business exista o ierarhie.
- nu te obliga nimeni sa intri in organizatie
- nu te obliga nimeni sa stai
- insa daca alegi sa stai trebuie sa respecti regulamentul intern

e putin dubios sa pui problema dpdv al banilor.
pentru ca in momentul asta reduci barbatul doar la un portofel ambulant
iar daca tu crezi ca doar asta aduce intr-o relatie, n-ai intalnit Barbati pana acum.


alternativa e sa stai singura si sa cumperi o pisica care sa-ti tina de urat.
doua flacoane cu antidepresive.
si incepi sa dezvolti o relatie de prietenie cu alcoolul.

sa vezi ce frumos o sa treaca viata pe langa tine.


Amin

Viata ta e in mod evident mult mai trista decit a unei femei cu pisci.

#797
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View PostJayanti, on 18 mai 2022 - 13:45, said:


De fapt, ăia care sunt pachetul complet sunt prea puțini față de cât de multe femei mișto și multilateral dezvoltate suntem noi  Posted Image
Of. Măi. Măi.
Degeaba daca nu va reproduceti. Se reproduc alea subdezvoltate mental, care sunt in nr. mult mai mare decat voi, si astfel specia va fi una de subdezvoltati. :(

#798
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Este inevitabil  :(

#799
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostCristi_E, on 19 mai 2022 - 10:25, said:


Degeaba daca nu va reproduceti. Se reproduc alea subdezvoltate mental, care sunt in nr. mult mai mare decat voi, si astfel specia va fi una de subdezvoltati. :(
Si Elon Musk face copii pe banda rulanta... Se compenseaza.

#800
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,648
  • Înscris: 09.05.2008

View Postvrajitoruldinoz, on 19 mai 2022 - 01:12, said:


Viata ta e in mod evident mult mai trista decit a unei femei cu pisci.
Sau a unuia care a facut 30000 postari pe lolopedia.

View PostCr1spy, on 19 mai 2022 - 11:50, said:

Si Elon Musk face copii pe banda rulanta... Se compenseaza.
La ce face copii?
La planu' de colonizare?

View PostJayanti, on 19 mai 2022 - 11:35, said:

Este inevitabil  Posted Image
Asa au zis si  aia care s-au intalnit cu Napoleon pe scarile manastirii.
Si totusi omu a dat drumu' la tunuri.

#801
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postfuturist, on 19 mai 2022 - 11:56, said:


Sau a unuia care a facut 30000 postari pe lolopedia.


La ce face copii?
La planu' de colonizare?


Asa au zis si  aia care s-au intalnit cu Napoleon pe scarile manastirii.
Si totusi omu a dat drumu' la tunuri.
A facut threesome cu Amber Heard si inca una, iar nevasta-sa acum se intalneste cu Chelsea Manning. Sa-i spui si lui Puferiu sa stie si el...

Edited by Cr1spy, 19 May 2022 - 12:10.


#802
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,648
  • Înscris: 09.05.2008
N-am de ce sa-i spun, omu' a fost de fata.

#803
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostAllx155, on 31 martie 2022 - 15:14, said:

Am trecut si eu printr o situatie de genul doar ca n am apucat sa experimentez prea mult deoarece am stat 3 luni impreuna. Femeie divortata pentru ca a inselat o barbatul, 33 de ani si cu un copil de 11, eu avand 26 de ani.

N am stat sa ma gandesc la diferenta de varsta si la copil  cand am intrat in relatie cu ea, probabil pentru ca imi placea exagerat de mult, fiind o femeie frumoasa. Totul mergea super bine, ieseam mereu, mergeam la munte, chiar ma distram cu ea si ne intelegeam de minune.

Am intalnit o si pe fetita ei si m a placut din start, ma jucam cu ea, o ajutam la teme si etc.


Imi asumasem oarecum relatia asta, sau poate era doar in capul meu. Nu mi a spus de la inceput ca inca tine legatura cu fostul sot, oricum mi s a parut o chestie normala pentru ca voia sa isi vada fata si sa o mai ia pe la el.


Dupa cum am zis, nu a tinut mult, pentru ca incepea sa fie presata din toate partile de catre familie ca de ce si a gasit un baiat mic de varsta si alte chestii pe care nu mi le a spus.

Intr un final a cedat si am avut o discutie pe tema asta, ca e presata de familie si ca s a gandit si ea mai bine ca au dreptate, ca n are incredere in mine ca o sa raman cu ea pentru ca o sa imbatraneasca si o sa caut altceva, mi a mai bagat niste aberatii ca vrea pe cineva mai mare cu care sa mai aiba un copil si stabilitate, asta in ciuda faptului ca mi a spus la inceput ca s a gandit foarte bine inainte daca sa stea cu mine sau nu.

Sincer puteam sa ii ofer toate astea, dar daca stau si ma gandesc, poate avea dreptate.

Poate m am aruncat prea departe, am trait doar clipa si nu m am gandit la viitor si ce putea sa urmeze. Probabil ceva mai rau.

Nu ma intrebati de ce am intrat in relatia asta, poate pentru ca m am lasat ghidat de alte chestii. Sa nu va ganditi ca sunt vreun looser sau ceva, doar m am indragostit mai tare ca deobicei si cam atat.



Acum nu stiu ce sa zic, mie mi a mers bine pana in punctul acela, dar de acolo nu stiu daca ar fi fost bine sau nu sa intru intr o relatie cu o femeie care are un copil.





Acum ce credeti,  femeia s a intors si vrea sa ne vedem. Nu stiu ce sa fac, m am tot gandit la ea mereu si invers. Dar acum sunt cu altcineva si habar n am ce sa fac. Sa ma vad doar odata cu ea si aia e? Voi cum ati proceda? Si ca o paranteza,sunt constient ca nu o sa mearga o relatie cu ea, si vreau sa imi canalizez energia spre cea noua.

#804
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postcosmin_235423, on 18 mai 2022 - 07:13, said:

iar daca tu crezi ca doar asta aduce intr-o relatie, n-ai intalnit Barbati pana acum.


Habar n-am dacă acum citez un homo softpediensis... mai degrabă o vietate-cu-păr-pe-burtă. Cosminopoda amphibus, specia.



View Postcosmin_235423, on 18 mai 2022 - 07:13, said:

eu folosesc "supusa"

familia trebuie s-o vezi din perspectiva unui business+
unde fiecare are un rol si sarcini specifice.
si ca in orice business exista o ierarhie.
- nu te obliga nimeni sa intri in organizatie
- nu te obliga nimeni sa stai
- insa daca alegi sa stai trebuie sa respecti regulamentul intern

e putin dubios sa pui problema dpdv al banilor.
pentru ca in momentul asta reduci barbatul doar la un portofel ambulant

iar daca tu crezi ca doar asta aduce intr-o relatie, n-ai intalnit Barbati pana acum.


Tot ce spui tu, dar tot, absolut tot, are logică! Urmăreşte cu atenţie! Vâjjjj vâjjj!

Căsnicia e un business, dar bărbatul nu trebuie privit ca un portofel. Logic, bineînţeles.

În acest business, spui că există o ierarhie, aşadar, femeia e... de-serviciu, că, na, scări multe, noroi pe tălpi, tre' să dea cineva cu mopul. Şi munca asta necalificată n-o poate face decât o femeie, iarăşi, logic.

Dar bărbatul, zici, nu trebuie privit ca un portofel. Păi, bine, măi domnule Patron, da' cu ce menţii acest business?

De ce te-ar vrea o femeie dacă nu-i oferi nimic? Că dragostea nu-i de tine, deci n-o să fie iubită. Bani, am înţeles, slăbuţ. Atunci? Ce oferi? Ordine?


Pentru a avea un mariaj-business trebuie să fii bărbat-portofel, altfel nici naiba nu se uită la tine. De ce ar face-o? Tu comanzi, ea execută? Unde găseşti asemenea toantă?

Edited by clasica, 20 May 2022 - 05:55.


#805
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View PostAllx155, on 20 mai 2022 - 00:51, said:


Acum ce credeti,  femeia s a intors si vrea sa ne vedem. Nu stiu ce sa fac, m am tot gandit la ea mereu si invers. Dar acum sunt cu altcineva si habar n am ce sa fac. Sa ma vad doar odata cu ea si aia e? Voi cum ati proceda? Si ca o paranteza,sunt constient ca nu o sa mearga o relatie cu ea, si vreau sa imi canalizez energia spre cea noua.
Da, a o înșela cu fosta e o metoda bună de a-ti canaliza energia către actuala :)

Edited by catalina1, 20 May 2022 - 06:06.


#806
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View PostAllx155, on 20 mai 2022 - 00:51, said:

Acum ce credeti,  femeia s a intors si vrea sa ne vedem...
asa fac mereu.
stii cum se zice "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust".
daca vrei sa te distrezi, go for it,
dar nu-ti consuma energie pentru mai mult.

View Postclasica, on 20 mai 2022 - 05:53, said:

Căsnicia e un business, dar bărbatul nu trebuie privit ca un portofel. Logic, bineînţeles.
ca femeie NICIODATA n-ar trebui sa te autosabotezi si sa te folosesti de logica. iese urar de fiecare data.
eu n-am zis ca familia e un business, ci ca trebuie s-o vezi din perspectiva unui business. diferenta mare.

responsabilitatea barbatului in ce priveste finantele e enorma.

insa feministele au venit cu viziunea asta cum ca barbatul e doar un portofel ambulant. e ca si cand un barbat ar spune despre o femeie ca e doar o vaca de prasila.

barbatul e mult mai mult si asta se vede cel mai bine in familiile sarace functionale.

insa la sfarsitul zilei cand stingi lumina si inchizi ochii ar trebui sa realizezi ca traiesti intr-o lume construita de barbati si intretinuta de barbati.
ca femeie doar consumi resurse.
faptul ca plimbi niste hartii, e ok, dar la scara civilizatiei...e nesemnificativ
astea nu-ti dau de mancare, nu te incalzesc, nu-ti asigura linistea si siguranta personala sau a bunurilor.

daca maine dispar barbatii, in doua luni populatia de femei se reduce la 1-2%
daca maine dispar femeile, barbatii vor trai mult si bine pana la adanci batraneti, in acelasi confort al lumii moderne - doar ca nu va mai exista o noua generatie.

View Postclasica, on 20 mai 2022 - 05:53, said:

În acest business, spui că există o ierarhie
bineinteles ca exista o ierarhie
cineva trebuie sa aibe ultimul cuvant, altfel vorbim de doi copii care se joaca.

cine face, cum face, ce face e la latitudinea lor sa stabileasca.
daca femmeia vrea sa-si asume rolul de "cap de familie", foarte bine. dar asta vine la pachet cu responsabilitatea fata de familie.
ninge, ploua, viscoleste ea trebuie sa munceasca.
plange ala mic? ea trebuie sa munceasca.
oricer timp nemuncit inseamna scaderea finantelor, iar cand finantele scad sub 30% familia e in pericol.
iti permiti sa pierzi locul de munca? caz in care familia va ajunge pe strazi.

dar nu, alternativa sa speli niste scari cu mopul e o tragedie greaca pentru o femninista.

View Postclasica, on 20 mai 2022 - 05:53, said:

Atunci? Ce oferi? Ordine?
Amin

View Postclasica, on 20 mai 2022 - 05:53, said:

Tu comanzi, ea execută? Unde găseşti asemenea toantă?
in orice familie functionala.
in orice companie de top
in orice fundatie de top
in orice asociatie de oameni care vor sa lucreze impreuna pentru un bine mai mare.

dar o femeie (egocentrista prin natura) are probleme in a intelege mecanismul asta al cooperari. exista si exceptii, dar vorbim de majoritati.

#807
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,539
  • Înscris: 10.04.2009

View PostAllx155, on 20 mai 2022 - 00:51, said:

Acum ce credeti,  femeia s a intors si vrea sa ne vedem. Nu stiu ce sa fac, m am tot gandit la ea mereu si invers. Dar acum sunt cu altcineva si habar n am ce sa fac. Sa ma vad doar odata cu ea si aia e? Voi cum ati proceda? Si ca o paranteza,sunt constient ca nu o sa mearga o relatie cu ea, si vreau sa imi canalizez energia spre cea noua.

eu zic sa te focusezi pe relatia actuala

mai devreme sau mai tarziu vei vedea ca e mai bine pentru tine o relatie cu o femeie singura ;)

poate a fost doar atractie fizica si atat, asa e la inceput... si mie mi s-a intamplat... dar pe parcursul relatiei au intervenit "toanele" (avea ceva probleme, devenise ciudata) si automat am pus stop

daca iti place sa fi pe locul 2 (+ sponsor), si mai mereu sa ai parte de vizitele tatalui cand va vrea sa o ia la el... go for it :D

eu am avut "noroc" (sa zic asa) ca avea copilul "din flori" si nu am avut de-a face cu tatal

tu decizi, dar sfatul meu e sa iti vezi de treaba... sau poate vrei sa fi "salvatorul" ei... cel care o va ajuta in cresterea copilului pentru ca sotul nu a fost in stare

#808
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postcosmin_235423, on 20 mai 2022 - 07:09, said:

ca femeie doar consumi resurse.


Mă gâzuliţă, nu ştiu de ce, dar am impresia că undeva, IRL, cineva râde-n hohote de tine. Şi te-ai gândit tu, cu minţişoara ta, că forumul e un bun debuşeu pentru complexe, fobii şi alte problemuţe. Vânzare plăcută!

#809
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postclasica, on 20 mai 2022 - 15:54, said:

nu ştiu de ce, dar am impresia că undeva, IRL, cineva râde-n hohote de tine.  
În afară de mine? Posted Image
În sfârșit am reușit, când i-am citit mesajul din care ai citat, să mă uit la ce scrie ca și cum aș fi la stand up.

Și asta e tare:

View Postcosmin_235423, on 20 mai 2022 - 07:09, said:

daca maine dispar barbatii, in doua luni populatia de femei se reduce la 1-2%
daca maine dispar femeile, barbatii vor trai mult si bine pana la adanci batraneti, in acelasi confort al lumii moderne - doar ca nu va mai exista o noua generatie.

Posted Image
Mno, cum să te superi (în general vorbind) pe el? N-ai cum Posted Image

Edited by althea, 20 May 2022 - 16:07.


#810
chinezzu2003

chinezzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.01.2015
Un simplu sfat catre Allx155:
La fel o sa iti faca si pe viitor daca va impacati.
Singurul castig al tau? Poate sa va vedeti ocazional sa va simtiti bine, mai mult crede-ma ca nu merita.
Asta asa pe scurt, nu vreau sa desfac firul in patru. (parintii ei tot nu or sa fie de acord etc etc)
Chiar nu are rost sa te complici...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate