Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

V-ati alege o partenera cu copil?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
1380 replies to this topic

Poll: V-ati alege o partenera care are deja copil? (254 member(s) have cast votes)

V-ati alege o partenera care are deja copil?

  1. Voted Da, chiar si daca nu am mai face alti copii (118 votes [46.46%] - View)

    Percentage of vote: 46.46%

  2. Voted Nu, sub nicio forma (107 votes [42.13%] - View)

    Percentage of vote: 42.13%

  3. Da, doar daca am mai face inca un copil impreuna (29 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

Vote Guests cannot vote

#757
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Daca ai nevoie de un partener pentru a avea împlinire în viață, ești cu stima de sine la pământ, o epava dpdv psihologic. Ăștia sunt cei care își fac conturi comune de Facebook și care în orice conversație incep cu "noi facem, noi dregem..". Dependenți de celălalt, pentru că ei sunt goi pe dinăuntru, nu au pasiuni, nu au preocupări, universul lor gravitează în totalitate în jurul partenerului.

La subiectul topicului, femeile singure sunt mai vulnerabile doar daca au copii, pentru că e dificil să crești un copil singura. De aceea e bine să facă copii doar când sunt 120% sigure că boul pe care l-au luat este pe viață

Daca insa e o femeie carieristă care nu vrea copii, e o partidă bună singură. Merge la sala, are grija de ea, creme, haine, cultura. Nu mai zic de un bărbat, care e mult mai lipsit de griji, chill si valoros fara tinichea de coada

Mă uit la cuplurile căsătorite și mă deprim, am văzut viața asta și m-am speriat.. eram la vreo 3 ani de relație și am fost la niste rude, verișor de-al ei sau ceva.. asta lucra 2 joburi era slab scândură secat de viață, ea o vaca grasa care turnase 2 plozi si stătea acasă nefăcând nimic. Casa.era o cocina unde dezordinea era deplină, jucării aruncate peste tot, mâncare neterminată, jeg, hoarding.. am zis că nu e adevărat. Băgau pizza in ei și la copii

Conform filtrului, e familia tradițională perfecta. Doar că ei nu se suportau și ăla.abia aștepta să se care de acasă

#758
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 Flat, on 17 mai 2022 - 13:21, said:

Daca ai nevoie de un partener pentru a avea împlinire în viață, ești cu stima de sine la pământ, o epava dpdv psihologic.
inseamna ca esti un om NORMAL crescut armonios in societate.

plus ca acum vorbeste copilul din tine.
stai sa dea ortul popi parintii tai, atunci sa vezi cum simti singuratatea.

 Flat, on 17 mai 2022 - 13:21, said:

femeile singure sunt mai vulnerabile doar daca au copii
rar, extrem de rar, vei intalni femeie singura fara antidepresive sau alcool in casa.

singuratatea iti ia mintile. suicidul creste precum bitcoinul in zilele bune, in randul feministtelor.
apoi cea mai grea pedeapsa in puscarie e sa te izoleze.

 Flat, on 17 mai 2022 - 13:21, said:

Mă uit la cuplurile căsătorite și mă deprim
n-a zis nimeni ca viata in familie e "floare la ureche"
insa e o alternativa cu mult mai buna singuratatii

#759
ilorac

ilorac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 27.09.2020

 Flat, on 17 mai 2022 - 13:21, said:


Daca insa e o femeie carieristă care nu vrea copii, e o partidă bună singură. Merge la sala, are grija de ea, creme, haine, cultura. Nu mai zic de un bărbat, care e mult mai lipsit de griji, chill si valoros fara tinichea de coada


Aia vrea unul de minim 2 ori mai bine ca ea. Și frumos și cu mușchi pe abdomen.

Numai că unul din ăsta nu ia una din aia că are 10 ca aia de unde să aleagă.

De aia sunt multe singure ca aia, nu că le place lor să trăiască singure.

#760
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Nu e deloc adevărat. Oamenii singuratici sunt adesea geniali, citesc mult, își ocupă timpul cu diverse activități culturale.. nu zice nimeni sa nu formezi un cuplu, dar nu din ăla bolnăvicios, dependent de altul. Trebuie sa ai controlul și integritatea propriului eu, sa nu te simți deprimat sau plictisit. Dealtfel numai o persoană deficitară se simte asa, una care nu are preocupări, hobby-uri, dorința de cunoaștere, de specializare, de introspecție.

De aia familiile tradiționale au în majoritatea lor preocupări simple, primitive. Serviciu și casa. Copilul. Viața lor e o simpla corvoadă de dus la capăt. Distracțiile lor sunt simple, fotbal, pariuri, telenovele, bârfe.

Ce viața e asta, echivalează cu a oricărui mamifer, te reproduci și mori. Zero. Și un african și un hipopotam face asta. Valoare? Zero. Dai viața degeaba unor alte mamifere inutile. Pe când un Leonardo da Vinci sau un Van Gogh sau Tesla.. ăștia erau loneri dar nu sufereau din cauza asta. Ei creau. Știu că probabil o sa fii împotriva ideii, că aia e o viață hedonista și bla bla.

Sincer, lumea voastră e foarte tristă și mă bucur că oamenii, in special femeile, refuza sa se mai reproducă irațional cum vreți voi. Mă bucur că țintesc cariere și că preferă pisici la.40 de ani decât să stea cu un misogin care le pune la cratiță și le critica pantalonii sau lungimea parului.

#761
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 Flat, on 17 mai 2022 - 15:32, said:

mă bucur că oamenii, in special femeile, refuza sa se mai reproducă irațional cum vreți voi. Mă bucur că țintesc cariere și că preferă pisici la.40 de ani

singura la 40 ani clar esti insuportabila pentru majoritatea barbatilor.
iar cei care te-ar mai tolera au atat de multe bube, incat preferi singuratatea
ce sa zic .... cu asa optiuni de viata nu e de mirare ca suicidul in randul feministelor o ia in sus Posted Image
dar e bine ca tu ii dai un sens pozitiv.

#762
ilorac

ilorac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 27.09.2020

 cosmin_235423, on 17 mai 2022 - 15:46, said:

singura la 40 ani clar esti insuportabila pentru majoritatea barbatilor.
iar cei care te-ar mai tolera au atat de multe bube, incat preferi singuratatea

Ai rămâne ultra șocat dacă ai afla câți bărbați între 40 și 50 de ani sunt singuri ori divorțați și care au și cam tot ce le trebuie.

Numai că ăștia vor femeia de 40 de ani care nu se uită nici la 2000 ca ei.

Cam greu pentru unii și pentru unele cam după 40 de ani dacă vor să o ia de la 0.

Un copil și la ei și la ele e o mare problemă.

Edited by ilorac, 17 May 2022 - 15:52.


#763
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

 cosmin_235423, on 17 mai 2022 - 05:23, said:

clar si pe tine te-au esuat parintii, habar n-ai ce inseamna o familie

Să ai cu orice preț o familie nu e pentru toți/toate o împlinire. Nu așa, cu orice bărbat pe care îl calculezi, destul de la începutul vieții tale de adult, ca fiind "destul de OK", na, are un serviciu, are perspective să câștige bine, să te susțină, zice că e familist, deci gata.

O familie nu se face că trebuie făcută. Datorie, obligație, neam, sfânta parascheva.

E o opțiune - printre alte opțiuni - cu diverse șanse de reușită, pe care dacă nu ești robot nu o poți lua doar ca un robot, dacă nu ești animal nu o poți lua doar ca un animal.

Ce să cauți toată viața cu un bărbat pe care nu-l placi*, minimum minimorum?? Care să nu fie genial, lumina ochilor tăi, luptătorul tău și ridicătorul tău pe culmi etc..., că deja-s prea multe dulcegării.

De ce te-ai înhăma la așa ceva?

*Și cum să placi un speriat de bombe? un speriat de singurătate? unu' care vede dușmani în articole de îmbrăcăminte sau tunsori? Ce poți să admiri la un asemenea bărbat, că își știe rolul? că își face treaba? că ține cald pe juma' de pat?

Așa că nu, n-am cum să petrec 18 ani per copil cu cineva care nu merită  Posted Image

Edited by Jayanti, 18 May 2022 - 00:07.


#764
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

 cosmin_235423, on 15 mai 2022 - 21:06, said:

daca vrei o familie sanatoasa.
trebuie sa gasesti pe cineva obedient


Da' bani ai să întreţii obedienţa asta? Ziceai că vrei să sari peste partea cu dragostea, deci de iubit n-o să te iubească.

Înseamnă că tre' s-o momeşti cu ceva. De ce te-ar vrea? Supuşenie cu burta goală, ca să-ţi vorbesc pe limba ta, nu mai găseşti nicăieri.

Înţeleg să meargă cu trei paşi în spatele tău ademenită de zornăitul gologanilor din buzunaru-ţi, da' altminteri de ce te-ar urma?

Dacă te-ar iubi, da, ok, minunat. Dar dacă nici nu te iubeşte, nici bucurie pecuniară n-are la tine, de ce să intre într-un mariaj deficitar?

Să te servească? De ce? Să-ţi spele şosetele? De ce? Lucrează la unele părţi, că n-o să-ţi iasă.

#765
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
A scris mai in urma. Sa se salveze de la droguri si sa salveze omenirea de la presiunea legalizarii canabisului, a carei sursa sunt femeile ramase singure.

A man gives a structure to a women.

#766
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

 Flat, on 17 mai 2022 - 15:32, said:


Ce viața e asta, echivalează cu a oricărui mamifer, te reproduci și mori. Zero. Și un african și un hipopotam face asta. Valoare? Zero. Dai viața degeaba unor alte mamifere inutile. Pe când un Leonardo da Vinci sau un Van Gogh sau Tesla.. ăștia erau loneri dar nu sufereau din cauza asta. Ei creau. Știu că probabil o sa fii împotriva ideii, că aia e o viață hedonista și bla bla.

Sincer, lumea voastră e foarte tristă și mă bucur că oamenii, in special femeile, refuza sa se mai reproducă irațional cum vreți voi. Mă bucur că țintesc cariere și că preferă pisici la.40 de ani decât să stea cu un misogin care le pune la cratiță și le critica pantalonii sau lungimea parului.

90% din oameni asa isi duc zilele.

Femeile singure la 40 de ani, fara copii, cu cariera, reprezinta o exceptie, nu o regula. Majoritatea femeilor/oamenilor, la 40 de ani au deja copii adolescenti sau preadolescenti. Singuraticii, fie ca sunt barbati sau femei, au  de obicei anumite probleme psiho-emotionale, psiho-sociale, probleme din spectrul asperger.

#767
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 Jayanti, on 18 mai 2022 - 00:04, said:

Să ai cu orice preț o familie nu e pentru toți/toate o împlinire.
familia nu e despre "implinire", pentru ca nu e pentru cei incompleti.
astia incompleti genereaza familii haotice

e vorba de a calatori prin viata in cel mai bun mod posibil.
e un lux.
din pacate nu multi si-l permit.
iar faptul ca nu-ti permiti luxul nu e o alegere.

 Jayanti, on 18 mai 2022 - 00:04, said:

cu orice bărbat pe care îl calculezi, destul de la începutul vieții tale de adult, ca fiind "destul de OK", na, are un serviciu, are perspective să câștige bine, să te susțină, zice că e familist, deci gata
ca femeie esti incapabila sa poti alege singura un barbat pentru o familie. pur si simplu genetic nu a fost echipata pentru asa ceva.

in schimb are capacitatea de a alege cel mai bun mascul pentru a face un copil.
de unde si epidemia de mame singure o data cu libertatea sexuala.

acum avem dilema ca societatile avansate se bazeaza pe familie nu pe "mame singure".


 Jayanti, on 18 mai 2022 - 00:04, said:

Ce să cauți toată viața cu un bărbat pe care nu-l placi*, minimum minimorum?? Care să nu fie genial, lumina ochilor tăi, luptătorul tău și ridicătorul tău pe culmi etc..., că deja-s prea multe dulcegării.
De ce te-ai înhăma la așa ceva?
asta e blestemul feminismului.
iti creeaza iluzia ca ai fi mai mult decat esti si ca meriti pe cineva conform iluziei.

drama unei feministe e ca s-a bagat singura intr-un colt unde are acces la max 5-10% din barbati. barbati care sunt doriti si de celelalte femei mai feminine, mai atractive.

imagineaza-ti cate optiuni are un barbat incompetent si feminizat? exact aceleasi optiuni ca o feminista.


 Jayanti, on 18 mai 2022 - 00:04, said:

Și cum să placi un speriat de bombe? un speriat de singurătate? unu' care vede dușmani în articole de îmbrăcăminte sau tunsori
1. hai sa terminam o data copilaria asta "eu aleg sa fiu singura"
nimeni nu alege singuratatea.
cine e singur, e pentru ca nimeni nu vrea sa-i stea aproape

2. de unde aroganta asta de a crede ca un barbat nu poate avea preferinte in ce priveste o femeie?

da, in ce priveste sexul, nu prea facem discriminari, poate sa fie si urata si proasta si cu copii si batrana si nebuna etc.

insa cand vine vorba de familie, avem standarde. pentru ca lumea in care traiesc barbatii e mai practica si adaptata la realitate.

 Jayanti, on 18 mai 2022 - 00:04, said:

Așa că nu, n-am cum să petrec 18 ani per copil cu cineva care nu merită
alternativa fiind singuratatea si bagajul aferent.

 clasica, on 18 mai 2022 - 01:33, said:

Da' bani ai să întreţii obedienţa asta? Ziceai că vrei să sari peste partea cu dragostea, deci de iubit n-o să te iubească.
dragostea e pentru adolescenti.
disney, dragobete etc.

n-am folosit eu cuvantul obedient ci copilul citat, eu folosesc "supusa"

familia trebuie s-o vezi din perspectiva unui business+
unde fiecare are un rol si sarcini specifice.
si ca in orice business exista o ierarhie.
- nu te obliga nimeni sa intri in organizatie
- nu te obliga nimeni sa stai
- insa daca alegi sa stai trebuie sa respecti regulamentul intern

e putin dubios sa pui problema dpdv al banilor.
pentru ca in momentul asta reduci barbatul doar la un portofel ambulant
iar daca tu crezi ca doar asta aduce intr-o relatie, n-ai intalnit Barbati pana acum.

 clasica, on 18 mai 2022 - 01:33, said:

de ce să intre într-un mariaj deficitar
alternativa e sa stai singura si sa cumperi o pisica care sa-ti tina de urat.
doua flacoane cu antidepresive.
si incepi sa dezvolti o relatie de prietenie cu alcoolul.

sa vezi ce frumos o sa treaca viata pe langa tine.

 Cr1spy, on 18 mai 2022 - 02:20, said:

A man gives a structure to a women.
Amin

#768
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 07:13, said:

de unde si epidemia de mame singure o data cu libertatea sexuala.

Ale naibii hăbăuce bezmetice. Cum își permit să se culce cu cine doresc ele? Auzi ce gărgăuni au în cap, libertate.. Sa stea domnule captive in pușcăria bărbatului cap de familie pe care eventual să îl desemneze consiliul bătrânilor. Ca în India

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 07:13, said:

e vorba de a calatori prin viata in cel mai bun mod posibil.

Aprecierea modului de a călători prin viață nu este universala, oamenii sunt diferiți și au alte preferințe. Nu decizi tu care e cel mai bun mod posibil.

Din statistici ale divorțurilor și ale topoarelor in cap, barfelor, luxul asta ce îl descrii seamănă mai degrabă cu o rată Oltenița - Babadag.

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 07:13, said:




alternativa fiind singuratatea si bagajul aferent.



alternativa e sa stai singura si sa cumperi o pisica care sa-ti tina de urat.



Îți e foarte foarte teama nu?
Singurătatea te sperie în așa hal încât proiectezi tot felul de balauri și monștri asupra ideii. Probabil ai traume din copilărie sau ai o personalitate atât de fada încât ai nevoie de o dependență sa trăiești, de ocupația asta banală cu familia, cea mai mare realizare a ta este că ai făcut o familie, adică un lucru trivial pe care îl.poate face orice animal.din natură fără cel mai mic efort. E ca și cum te-ai lauda că respiri pe nas. Ce performanta!

Cunosc femei singure că așa vor ele. Și nu au nici pisici, nici dependenta de alcool. Sunt in schimb persoane foarte interesante. Pentru nevoi sexuale se descurca oricând. Cele.depresive sunt mamele singure, că de aici am plecat. Ele au vrut familie, dar au luat țeapă.

#769
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

 Flat, on 18 mai 2022 - 08:02, said:

Ale naibii hăbăuce bezmetice. Cum își permit să se culce cu cine doresc ele? Auzi ce gărgăuni au în cap, libertate.. Sa stea domnule captive in pușcăria bărbatului cap de familie pe care eventual să îl desemneze consiliul bătrânilor. Ca în India
Carevasazica, tu daca te insori, automat intri captiv in puscaria femeii cap de familie,  care eventual e desemnata de consiliul batranelor? Asa stii tu ca functioneaza relatiile inter-sexe? =)) =)) =))

#770
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 Flat, on 18 mai 2022 - 08:02, said:

Din statistici ale divorțurilor și ale topoarelor in cap, barfelor, luxul asta ce îl descrii seamănă mai degrabă cu o rată Oltenița - Babadag.
statisticile cu divort sunt create de astia haotici care habar n-au ce e aia o familie

 Flat, on 18 mai 2022 - 08:02, said:

Singurătatea te sperie
pentru ca parintii au esuat sa-ti ofere informatiile astea
judeci lumea din perspectiva copilului

pana la 30+ nu ai cum sa intelegi ce e aia singuratate. pur si simplu n-ai cum
- ai o familie care te-a facut
- ai ceva prieteni ramasi
- viata e perfecta


dar vin anii 40, 50, 60, 70+
perioada din viata in care iti va fi din ce in ce mai greu
- sanatatea se duce la vale
- finantele se duc la vale dupa 60+
- iar familia si prietenii dau ortul popii unu dupa altu


cine iti spune ca viata e frumoasa in singuratate minte, toti batranii se plang cel mai mult de singuratate.
nu de bani, nu de boli ci de singuratate
si eu vorbesc de batrani cu familii, care au ramas singuri la 60-70 de ani

sa traiesti singur de la 30-40 ....nu ai cum sa apuci 60 si sa n-o iei razna

 Cristi_E, on 18 mai 2022 - 09:45, said:

Carevasazica, tu daca te insori, automat intri captiv in puscaria femeii cap de familie

n-a avut de unde sa invete, tot ce stie el despre familie e din bancuri sa exagerari feministe
are o viziune caricaturala asupra vietii de familie

si nu e vina lui ci a poarintilor.
vina lui o sa fie cand isi va esua la randul lui copiii

#771
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

statisticile cu divort sunt create de astia haotici care habar n-au ce e aia o familie

:D  e o conspirație a feministelor și haoticilor. se știe că statisticienii sunt niște loneri incurabili, de aia și-au ales meseria aia cu cifre...

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

- sanatatea se duce la vale

dacă nu ai avut grijă de tine, normal. oamenii singuri au mult timp pentru ei, pentru grooming și spa și sport și întreținere și creme și tratamente, deci sănătatea lor nu se duce la vale ca cea a oamenilor stresați de grijile și neajunsurile cu copiii orăcăitori, nerecunoscători, diavoli și nevasta nefwtwtă, capricioasă, isterică

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

- finantele se duc la vale dupa 60+

nu dacă ai grijă să investești din timp și să îți asiguri fond de retirement, pensii private, imobiliare etc.

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

- iar familia si prietenii dau ortul popii unu dupa altu

familia nu contează, iar prieteni poți să îți faci alții oricând. și oameni mai tineri și de vârsta ta. nu cred că s-au terminat oamenii din jur să nu ai cu cine relaționa
dacă trăiești pe vreo stație meteorologică din arctica, poate să ai problema asta. eu trăiesc într-un oraș cu 3 milioane de suflete

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

cine iti spune ca viata e frumoasa in singuratate minte, toti batranii se plang cel mai mult de singuratate.

pentru că au universul limitat și personalitatea fadă, au îndeplinit cum ziceai tu - obligația - de a se reproduce, copiii s-au cărat (normal) și acum nu-și mai găsesc scop în existența lor goală și neînsemnată..  plâng că vor nepoți, le fut creierii copiilor hai când îmi faci un nepot.. ce oribil..   egoism din ăla intergenerațional..  că asta voia orice noră, să toarne boraci pentru că vrea ăl bătrân să aibă o jucărie bipedă în lesă

#772
E91

E91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 14.01.2013

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

dar vin anii 40, 50, 60, 70+
perioada din viata in care iti va fi din ce in ce mai greu
- sanatatea se duce la vale
- finantele se duc la vale dupa 60+
- iar familia si prietenii dau ortul popii unu dupa altu


cine iti spune ca viata e frumoasa in singuratate minte, toti batranii se plang cel mai mult de singuratate.
nu de bani, nu de boli ci de singuratate
si eu vorbesc de batrani cu familii, care au ramas singuri la 60-70 de ani

sa traiesti singur de la 30-40 ....nu ai cum sa apuci 60 si sa n-o iei razna

singuratate in familie/casa, in viata, sunt mai multe variante

dupa 60 ani, da e din ce in ce mai dificil, daca iti mor toti din jur sau aia "tineri" sunt plecati, insa nu a murit toata lumea!
mergi in parcuri, poate ai hobby-uri, cauti acolo oameni noi - nu s-a terminat lumea daca nu mai ai langa tine oamenii de acum 20-30 ani, vin altii, cunosti altii

in RO e foarte reticenta ideea de azil, insa pentru oamenii care sufera de singuratate e cea mai buna solutie decat el singur le el acasa in casa...

#773
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

 cosmin_235423, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

n-a avut de unde sa invete, tot ce stie el despre familie e din bancuri sa exagerari feministe
are o viziune caricaturala asupra vietii de familie

Pai el descrie de fapt situatia acelor indivizi ratati din nastere, in care un betiv, pișat jumate, vine acasa si isi bate nevasta, nevastă care si ea la randul ei se fute cu altii pe o cafea si doua tigari. Cu alte cuvinte, cine se seamana se aduna, nimic nou sub soare.

 Flat, on 18 mai 2022 - 10:45, said:

oamenii singuri au mult timp pentru ei, pentru grooming și spa și sport și întreținere și creme și tratamente,
Păi astia nu sunt singuri. Sunt cuplati cu cineva, insa nu vor sa se casatoreasca. Adevarata singuratate conduce in timp la alcool, droguri, depresie, degradare pe toate planurile. Asa arata statistica.

Edited by Cristi_E, 18 May 2022 - 11:30.


#774
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
a da. scuze
și eu tot la ei mă refeream

uite CTP este singur, el susține într-un interviu că e fundamental singuratic, deși are copil. și a avut nevastă?! nu știu exact
el nu este singur pentru că așa l-a aruncat viața, el dorind o familie dar nereușind..  nu..  el e singur pentru că așa vrea, se simte bine cu cărțile lui cu filmele lui
el nu e singur în realitate, poate mai are vreo amantă , cu siguranță nu e singur în societate, are prieteni, are studenți (preda la un moment dat) are colaboratori, colegi

multi oameni chiar ajung în online să nu fie singuri.. inclusiv noi care interacționăm pe aici.. putem considera că socializăm virtual și în clipele astea nu suntem singuri
eu nu îmi scriu aici memoriile.. dialoghez cu voi..  mulți bărtrâni au descoperit facebook-ul, își fac acolo grupuri, prietenii, polemici..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate