Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

V-ati alege o partenera cu copil?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
1380 replies to this topic

Poll: V-ati alege o partenera care are deja copil? (254 member(s) have cast votes)

V-ati alege o partenera care are deja copil?

  1. Voted Da, chiar si daca nu am mai face alti copii (118 votes [46.46%] - View)

    Percentage of vote: 46.46%

  2. Voted Nu, sub nicio forma (107 votes [42.13%] - View)

    Percentage of vote: 42.13%

  3. Da, doar daca am mai face inca un copil impreuna (29 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

Vote Guests cannot vote

#1207
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Aha. #placuta suedeza elon musk

#1208
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,687
  • Înscris: 21.06.2016
Ha?

#1209
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009

View PostMatrix40, on 10 ianuarie 2023 - 16:52, said:

Pentru un om normal e imposibil ca o relatie anterioara esuata din care a rezultat si un copil sa nu te marcheze si sa nu vii cu un bagaj emotional toxic in noua relatie.

cam asa se intampla in 90% din cazuri... am povestit in paginile anterioare despre relatia (de scurta durata) pe care am avut-o cu o tipa de genul

a fost pacalita de unul... bineinteles ca a lasat-o cu ochii in soare (nici pe certificatul de nastere al copilului nu l-a trecut)...

ea inca nu trecuse peste... desi la inceput parea ok, pe parcurs s-a dovedit ca lucrurile nu erau cum incerca ea sa mimeze

mi se luase si mie pana la urma... daca aveam si eu copil, poate "trageam" de relatie

dar nu accepta ea sa am eu copil... alt lucru dubios sa zic asa... adica eu am acceptat-o cu "bagaj" dar eu daca aveam nu era pe placul ei...

una peste alta, nu as mai accepta niciodata o relatie de genul... si nici nu recomand altora ;)

#1210
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,687
  • Înscris: 21.06.2016
Relatiile sunt chestii pe care nu le alegi tu, te aleg ele. Da, pentru un barbat singur e suboptim o femeie cu copil, dar intrebarile in viata nu sunt asa.
Ati alege o urita sau o frumoasa?
Una cu titze mari sau cu titze mici?
O ciudata sau una cu care va simtiti bine?
Una care va iubeste sau una care nu va iubeste?
Pe care o iubiti sau pe care nu o iubiti?
Proasta sau desteapta?
Care cistiga bani multi sau care nu stie sa faca nimic?
Nebuna sau normala?
Cheltuitoare sau econoama?
Buna sau rea?

Samd.

Cind raspundeti la toate intrebarile astea si la multe altele o sa ajungeti la o fiinta stralucitoare ca un inger dar care nu exista. Sau oricum nu exista iin numar suficient pentru toti barbatii de pe planeta.
Asa ca o sa descoperiti ca numai un numar foarte mic din intrebarile astea sunt esentiale (sau pentru unii chiar nici una), iar treaba cu copilul e doar una din intrebarile astea. DPar o alta intrebare care rar ajunge sa fie mai importanta decit toate celelalte.

Edited by vrajitoruldinoz, 14 January 2023 - 03:28.


#1211
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009

View Postlucianburjuiul, on 10 ianuarie 2023 - 15:54, said:

Pana la urma ce s-a stabilit de cand a inceput topicul?

Eu as reduce intrebarea la esential: v-ati alege o partenera? Da raspunsul e nu, ce mai conteaza daca are sau nu copil/copii? Daca raspunsul e da, iar nu conteaza. Ca alegi partenera, nu copilul. Copilul vine la pachet.

serios? Posted Image

dar daca partenera e doar in cautare de sponsor in cresterea copilului ti-ar conveni sa stai cu ea? ca nu conteaza "bagajul" cu care vine...

valabil si pentru cei 103 votanti care ori au votat "la oha" sa dea bine, ori ii dau banii afara din casa... desi mi-e greu sa cred Posted Image


unele dupa ce fac alegeri de proasta factura (sa nu zic altceva)... ca si-au batut joc unii de ele (fiind mai versati si le-au lasat cu burta la gura)... nu-si dau seama cand da norocul peste ele si prefera sa faca pe "interesantele" considerand ca oricum daca le-a acceptat fraierul cu copil pot sa faca ce vor din el... eh nu e chiar asa, fraierul are si el nevoie de atentie, nu doar sa sara cu banu'

un exemplu de femeie cu capul pe umeri (cu copil) e Ana Pandeli... cine n-o stie sa caute pe google Posted Image

avea un baiat (destul de mare) din prima casatorie dar a mai facut inca 2 copii cu actualul, a stiut sa fie si mama si iubita/ sotie... nu doar sa caute "portofel ambulant"

Edited by beavis03, 17 January 2023 - 12:44.


#1212
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009

View PostIncredibleWiring, on 09 ianuarie 2023 - 14:14, said:

In momentul in care, tu ca barbat iei o partenera cu copil, automat vei fi obligat sa-l acepti si pe tatal copilului in viata voastra. Convorbiri telefonice, mesaje, plus vizite acasa, sa-l mai vada, etc. Acea relatie dintre ei nu se va termina niciodata, cat timp se vad, si vorbesc, tot timpul va ramane ceva acolo. Ca barbat, mie nu-mi convine sa am o relatie din asta in 3. Faptul ca ea a ramas singura cu copilul, imi indica faptul ca nu a stiut sa isi aleaga partenerul, si e un semn de intrebare. Si faptul ca eu ajung sa cresc copilul altuia, nu-mi convine nici asta.
Singurul motiv pentru care un barbat se insoara este pentru copil - da, sigur, sunt si alte "beneficii" - dar prima si cea mai importanta sunt copii, familia. Daca tu vii deja cu un copil, trebuie sa fii pregatita sa mai faci unul, ca viitorul tau partener isi va dori prorpiul copil.
Idea de baza este ca, pentru un barbat, o femeie cu copil este o responsabilitate in plus, este o bataie de cap, si ca sa mearga o astfel de relatie.. trebuie sa merite efortul, daca se intelege ce vreau sa zic aici.

uneori nici nu exista tatal, dar degeaba... tot "red flag" e ;)

unele sunt atat de... naive (sa ma exprim frumos)... incat atunci cand intalnesc unul ok dau cu piciorul, exact ca vaca aia in galeata plina cu lapte

ele cred ca daca "fraierul" a acceptat situatia, gata, e la cheremul lor... si trebuie sa se comporte ca un portofel ambulant

am mai zis-o, sunt putine femei cu capul pe umeri (cu copil din alta casatorie) care stiu sa fie si mama si iubita, sau mai tarziu sotie ;)  

majoritatea s-au indragostit ca "inteligentele" de smecheri (ca numai asta au in cap in ziua de azi), care evident ca le-au dat jet cand au ramas gravide... csf, ncsf...

#1213
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017
Da, dar macar copilul are adn-ul smecherului, nu al fraierului. Tot e ceva. ;)

#1214
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009
da, si tot mame singure vor ramane :lol:

#1215
obosit

obosit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 31.12.2018
important e sa fie dragoste la mijloc, nenicule. cu copil sau fara... daca vezi ca nu este dar mergi ca bolandul inainte, atunci iti meriti soarta.

#1216
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009
^ pentru o femeie cu copil dragoste/ sex/ whatever a fost cand l-a conceput... apoi e trauma...

dragoste pentru un viitor partener? 1% in cel mai fericit caz :lol:

de ce spun asta? pentru ca o data ce s-au "fript" sunt "schimbate"... in sensul rau

been there, done that... never again :)

pacat de fetita aceea, chiar incepuse sa se ataseze de mine... dar daca mama avea probleme la mansarda...

#1217
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postbeavis03, on 14 februarie 2023 - 23:49, said:

da, si tot mame singure vor ramane Posted Image


Nu ştiu cum e la bărbaţi, dar femeile când rămân singure nu rămân singure decât dacă vor să rămână singure că dacă nu vor să rămână singure, în secunda doi nu mai rămân singure fiind atât de simplu să nu rămână singure dacă nu vor să rămână singure. Te-ai prins.

#1218
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbeavis03, on 14 februarie 2023 - 21:40, said:



uneori nici nu exista tatal, dar degeaba... tot "red flag" e ;)

unele sunt atat de... naive (sa ma exprim frumos)... incat atunci cand intalnesc unul ok dau cu piciorul, exact ca vaca aia in galeata plina cu lapte

ele cred ca daca "fraierul" a acceptat situatia, gata, e la cheremul lor... si trebuie sa se comporte ca un portofel ambulant

am mai zis-o, sunt putine femei cu capul pe umeri (cu copil din alta casatorie) care stiu sa fie si mama si iubita, sau mai tarziu sotie ;)  

majoritatea s-au indragostit ca "inteligentele" de smecheri (ca numai asta au in cap in ziua de azi), care evident ca le-au dat jet cand au ramas gravide... csf, ncsf...
Eu n-am intalnit niciodata un om bun, printre cei care spuneau "eu sunt un om bun", " eu sunt galeata plina".
Nici barbati, nici femei. Toti isi făceau doar reclama falsa.
Si cred ca un om bun nici nu isi face reclama, ba chiar se fereste de asta, ptr ca stie ce inseamna.

Edited by Cr1spy, 15 February 2023 - 18:40.


#1219
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009
chiar nici un om bun? Posted Image mi-e greu sa cred Posted Image

nimeni nu e perfect, dar macar la inceput sa para totul "lapte si miere" Posted Image stii ce zic... ca apoi oricum se transforma lucrurile

dar unele persoane nici sa mimeze nu stiu Posted Image

View Postclasica, on 15 februarie 2023 - 18:02, said:

Nu ştiu cum e la bărbaţi, dar femeile când rămân singure nu rămân singure decât dacă vor să rămână singure că dacă nu vor să rămână singure, în secunda doi nu mai rămân singure fiind atât de simplu să nu rămână singure dacă nu vor să rămână singure. Te-ai prins.

ciudat... si oarecum nu cred ca e valabila pentru toate... altfel nu vad de ce imi da mesaje sa ma intrebe ce mai fac

e greu pentru un barbat singur sa accepte cresterea unui copil care nu este al lui, cei care o fac jos palaria (dar si femeia e cum trebuie in relatia aceea, nu doar pe interes)


in secunda doi nu raman decat daca stiu sa fie si mama pentru copil, dar si iubita pentru viitorul partener/ tata al copilul ei ;)

altfel... nimeni nu va accepta o situatie de genul, doar daca are si el copil... aia e altceva

Edited by beavis03, 15 February 2023 - 19:06.


#1220
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
As alege partenera cu copil, de ce nu (poate am mai postat aici dar am uitat) ? Daca ne intelegem si ne place, atat conteaza, si daca-mi plac copiii. Ca am intalnit oameni rai care nu aveau copii dar nici nu prea suportau copiii, se purtau urat, si nu ca deranjau cum ca tipau ca erau mici, nici pe la 13-14 ani nu ii suportau.
Pe mine ma deranjeaza cand sunt mici si tipa, sar de colo colo, dar de dupa 13 ani in colo chiar mi-ar face placere sa am, fie al meu fie a altuia.

Edited by MinettoMatoi, 15 February 2023 - 19:31.


#1221
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbeavis03, on 15 februarie 2023 - 18:59, said:

chiar nici un om bun? Posted Image mi-e greu sa cred Posted Image

nimeni nu e perfect, dar macar la inceput sa para totul "lapte si miere" Posted Image stii ce zic... ca apoi oricum se transforma lucrurile

dar unele persoane nici sa mimeze nu stiu Posted Image



ciudat... si oarecum nu cred ca e valabila pentru toate... altfel nu vad de ce imi da mesaje sa ma intrebe ce mai fac

e greu pentru un barbat singur sa accepte cresterea unui copil care nu este al lui, cei care o fac jos palaria (dar si femeia e cum trebuie in relatia aceea, nu doar pe interes)


in secunda doi nu raman decat daca stiu sa fie si mama pentru copil, dar si iubita pentru viitorul partener/ tata al copilul ei ;)

altfel... nimeni nu va accepta o situatie de genul, doar daca are si el copil... aia e altceva
N-ai inteles. Poate la a doua citire...

#1222
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,687
  • Înscris: 21.06.2016

View PostCr1spy, on 15 februarie 2023 - 18:37, said:

Eu n-am intalnit niciodata un om bun, printre cei care spuneau "eu sunt un om bun", " eu sunt galeata plina".
Nici barbati, nici femei. Toti isi făceau doar reclama falsa.
Si cred ca un om bun nici nu isi face reclama, ba chiar se fereste de asta, ptr ca stie ce inseamna.

Eu nu prea am intilnit "om bun" si "om rau". Asa cum nu prea am intlnit oameni prosti si oameni destepti, desi aici exista cazuri extreme.
Nici nu sunt convins ca exista in realitate oameni care nu sunt nebuni spitalizabili care sunt rai.
Tu ai vazut vreodata?

Edited by vrajitoruldinoz, 16 February 2023 - 00:33.


#1223
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021

View Postbeavis03, on 14 februarie 2023 - 21:40, said:

uneori nici nu exista tatal, dar degeaba... tot "red flag" e Posted Image

unele sunt atat de... naive (sa ma exprim frumos)... incat atunci cand intalnesc unul ok dau cu piciorul, exact ca vaca aia in galeata plina cu lapte

ele cred ca daca "fraierul" a acceptat situatia, gata, e la cheremul lor... si trebuie sa se comporte ca un portofel ambulant

am mai zis-o, sunt putine femei cu capul pe umeri (cu copil din alta casatorie) care stiu sa fie si mama si iubita, sau mai tarziu sotie Posted Image  

majoritatea s-au indragostit ca "inteligentele" de smecheri (ca numai asta au in cap in ziua de azi), care evident ca le-au dat jet cand au ramas gravide... csf, ncsf...

Se schimba foarte mult cand dau de siguranta. Cand stiu ca au prins pe unul, il ia de bun.
Nu numai ca nu stiu sa fie femei de casa, dar nu mai exista termenul de feminitate, ele nu mai cunosc definitia. Cunosc doar cariera, indoctrinate de feministe. E doar munca, si cam atat. Ca atunci cand te mariti ca fata.. sa nu stii absolut nimic. O femeie care nu este feminina, si are doar cariera in cap.. nu stiu, mi asta mi se pare caracterizarea unui barbat.


View Postclasica, on 15 februarie 2023 - 18:02, said:

Nu ştiu cum e la bărbaţi, dar femeile când rămân singure nu rămân singure decât dacă vor să rămână singure că dacă nu vor să rămână singure, în secunda doi nu mai rămân singure fiind atât de simplu să nu rămână singure dacă nu vor să rămână singure. Te-ai prins.

Categoric va gasi ceva, dar nu ceea ce isi doreste. Barbatii de calitate au niste asteptari, si vor femei cu capul pe umeri.
Plus, din afirmatia ta, inteleg ca toti barbatii sunt niste disperati care ar accepta orice. Nu suntem toti la fel, asa nici femeile nu sunt toate la fel.

Edited by IncredibleWiring, 16 February 2023 - 02:55.


#1224
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,687
  • Înscris: 21.06.2016
Feminina=casnica? Eu credeam ca feminitatea aia insemna cu totul altceva, nu prostie si slugareala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate