Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Ar putea fi Maia Sandu, în anul 2024, viitorul președinte al României?

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
228 replies to this topic

#1
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
În acest moment,cred ca Maia Sandu este cel mai apreciat politician roman.A reușit anul asta,electoral, ce părea imposibil, în Republica Moldova.
Rezultatul alegerilor parlamentare din Republica Moldova, obținut de PAS, se datorează în general, imaginii Maiei Sandu care a fost o veritabila locomotiva electorala  pentru partidul ei.
Fata de politicienii romani din România, din parlament și guvern,perindati pana acum la guvernare, care în realitate, mai presus de orice, au urmărit doar realizarea  interesele personale,meschine, Maia Sandu chiar vrea o reforma reala în tara ei.Daca va reuși sa facă ce își dorește, la nivel declarativ, ar fi posibil, ca în anul 2024, de exemplu, Maia Sandu sa candideze cu succes, la alegerile prezidențiale din România?
Ar fi Maia Sandu o alternativa la actuala clasa politica din România?
Dacă Maia Sandu ar candida la alegerile prezidențiale din România, din anul 2024, din actuala ipostaza  de președinte al Republicii Moldova, s-ar ajunge la situația din anul 1859, când domnitorul Cuza al Principatului Moldova a fost ales domnitor și în Tara Românească.

#2
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Cam greu de  prevazut si de acceptat  ideea.
Voi stiti doar ce fel de electorat  avem pe  aici....
Plus  ca  se pare ca  SRI ul nostru a  actionat  la greu pentru PAS. Logistic si cu oameni.
De data asta  au facut ceva foarte  bun, s-a  facut  ceea ce  trebuia, treaba cu cap !Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#3
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,309
  • Înscris: 31.07.2017
NU, clar nu. Dna maia este nemarita, nu are copii si a absolvit o facultate din care a iesit functionara. Nu poate conduce tara! Am incercat fenomenul conducatorilor fara copii: Werner, Catzu,(fred si) Barnea. Nu as vota asa aratare nici daca mi-ar taia mana! in rest, tot respectul, le-a mai dat niste speranta(inutila) celor de peste prut ca ar putea fi un stat oarecum viabil.

#4
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

 max_01, on 15 iulie 2021 - 11:03, said:

Daca va reuși sa facă ce își dorește, la nivel declarativ, ar fi posibil, ca în anul 2024, de exemplu, Maia Sandu sa candideze cu succes, la alegerile prezidențiale din România?
Ar fi Maia Sandu o alternativa la actuala clasa politica din România?

nu si nu.
au invatat romanii lectia oamenilor providentiali.
schimbarea nu depinde de un om.

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017
Nu ar fi o alternativă. Are mult de munca în Republica Moldova, n-ar fi loc și de problemele nostre. În plus, trebuie să se mute aici :D

#6
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,619
  • Înscris: 01.10.2010
Posted Image Posted Image Posted Image
hai ca pe asta n-o vedeam venind nici la iUmor. eu zic sa o incoronam peste toate monarhiile europene si in locul lui Biden, fuck it, o facem imparateasa si peste Imperiul Nipon Posted Image

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,381
  • Înscris: 08.12.2006

 max_01, on 15 iulie 2021 - 11:03, said:

Dacă Maia Sandu ar candida la alegerile prezidențiale din România, din anul 2024, din actuala ipostaza  de președinte al Republicii Moldova
Ca să candideze la alegerile prezidenţiale din România doamna Sandu ar trebui să obţină cetăţenia română şi să-şi stabilească domiciliul în România. Cu cetăţenia e posibil, dar am dubii că legislaţia republicii surori permite ca preşedintele să-şi stabilească domiciliul în altă ţară :)

#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017
Maia Sandu dacă nu mă înșel are deja cetățenie română. Ar mai fi domiciliul, dar o ia în spațiu inițiatorul :D

#9
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,200
  • Înscris: 03.03.2007
Cred ca avem suficienti agenti de influenta americani pe aici ca sa fie nevoie de inca cineva.

Si nu e niciun conspirationism aici. Atat ea cat si candidata pentru functia de prim-ministru sunt din zona aia.

#10
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017

 kopac, on 15 iulie 2021 - 11:11, said:

NU, clar nu. Dna maia este nemarita, nu are copii si a absolvit o facultate din care a iesit functionara. Nu poate conduce tara! Am incercat fenomenul conducatorilor fara copii: Werner, Catzu,(fred si) Barnea. Nu as vota asa aratare nici daca mi-ar taia mana! in rest, tot respectul, le-a mai dat niste speranta(inutila) celor de peste prut ca ar putea fi un stat oarecum viabil.

Parcă o (re) citesc pe Firea.

#11
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,864
  • Înscris: 15.12.2009
Doamna Maia a fost aleasă președinte al Republicii Moldova.

E datoare ca mai întâi să își realizeze programul în beneficiul celor care i-au acordat încredere.

#12
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
Maia Sandu are cetățenia română!


Eu o votez!
USR ar putea să o aibă candidat!




#13
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,214
  • Înscris: 05.06.2002
eu ca roman nu cred ca-i conectata la problemele romaniei si le poate gestiona. cred ca-i o caciula cam mare pt ea. in plus romanii n-o cunosc fiindca majoritatea nu-s interesati de politica din basarabia.

#14
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,381
  • Înscris: 08.12.2006

 george_alexandru, on 15 iulie 2021 - 11:21, said:

Maia Sandu dacă nu mă înșel are deja cetățenie română. Ar mai fi domiciliul, dar o ia în spațiu inițiatorul Posted Image

@max_01, eşti dispus la acest mic sacrificiu pentru binele ţărişoarei?

#15
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,619
  • Înscris: 01.10.2010
a, si daca tot vine, ar trebui si la nationala in locul lui Radoi sa ne califice la mondiale.

#16
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,736
  • Înscris: 30.08.2006
Presedintele Romaniei doar semneaza niste hartii si pozeaza pe afara la fel ca si in Republica Moldova. Fara un guvern ambele state nu pot fi conduse. Asta a fost miza alegerilor de la ei.

Edited by Leo2006, 15 July 2021 - 11:35.


#17
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
La noi nu există cerința de a fi născut în România, ca la americani?
Pentru candidații la președinție, adică.

Edited by garett, 15 July 2021 - 11:34.


#18
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 01.05.2006

 max_01, on 15 iulie 2021 - 11:03, said:


Rar am citit atatea aberatii intr-un text de doar cateva randuri.

Doamna aceasta nu a facut inca nimic pentru tara ei, din postura de presedinte, si deja s-au gasit unii sa-i aduca omagii, sa o ridice in slavi, sa o glorifice si sa o declare supraom.
A disparut de tot simtul ridicolului!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate