Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Samsung Galaxy Watch 4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1925 replies to this topic

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

• Grup: Senior Members
Eu am o întrebare: se poate cumva limita numărul de notificări venite de pe whatsapp?
Adică dacă cineva se apuca sa scrie de pe pc și îți trimite 100 de mesaje unul după altul as vrea sa fiu notificat doar o data, la primul, nu la toate 100.

marselcj

marselcj

Senior Member

Nu ai cum așa ceva. În schimb, poți pune conversația pe silențios dar să arate totuși notificările. În acest fel, atât pe telefon cât și pe ceas va apărea notificarea cu mesaj nou, dar nu va mai suna/zbârnâi niciunul. Pe ceas vei vedea doar că ai notificări dar fără vibrație. Pe telefon la fel.

L.E. Am verificat acum și văd că a dispărut din WhatsApp opțiunea de a pune o conversație pe silențios dar să arate totuși notificările. Acum e doar silențios și atât, deci fără notificări. Mi se pare aiurea că au scos-o. Totuși mie mi-a rămas activă setarea pe grupurile și conversațiile unde era activată.

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

Da, cred ca nu sunt mulți care și-ar dori ce îmi doresc eu...

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

• Grup: Members
Cred că nici pe mobil nu este funcția asta 😵‍💫

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

Da, eu am cautat info acum câteva luni pe net și nu am găsit nimic.

valer

valer

Active Member

Detecteze o problemă; în spații închise, cameră, aplicația busolă nu-mi mai poate detecta atitudinea, cică să încerc în exterior, afară. Până acum nu am avut probleme de genul!

marselcj

marselcj

Senior Member

De ceva timp încoace, se pare că de la ultima actualizare, întâmpin problema descrisă și de utilizatorii de pe Reddit, în sensul că nu mai afișează persoanele din agendă când primesc apeluri, ci doar numărul. Uneori afișează cum trebuie dar de cele mai multe ori nu. Mai întâmpină careva această problemă?
https://www.reddit.c...ng/s/5AdYZGp2m3

Edited by marselcj, 02 November 2023 - 18:13.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Eu nu am probleme. GW4, iar pe telefon folosesc True Phone 🏆.
Eventual, verifică permisiunile, poate s-a bușit ceva pe acolo.

marselcj

marselcj

Senior Member

E totul cum trebuie, permisiuni etc...

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Hmmmm. Ce "caller" folosești pe telefon? Poate acela e de vină. Încearcă să vezi dacă merge cu altul, eventual. La sms-uri e ok?

Edited by r3my_cc, 02 November 2023 - 21:49.

marselcj

marselcj

Senior Member

Telefonul este S23 Ultra cu aplicația  Phone Samsung. Nu folosesc alte aplicații acum, dar în trecut am mai folosit Phone by Google și mergea și cu aia. Până la ultimul update a funcționat normal, cum ar trebui. Dacă citești în linkul pus de mine mai sus, sunt mulți cu această problemă.

lawrence74

lawrence74

Senior Member

@marselcj eu nu intampin problema semnalata pe SWC4.Indica numar,nume si pe fundal imaginea atribuita contactului.Aplicatiile folosite sunt cele de la Samsung.Adevarul este ca am resetat ceasul cand a trecut la noul oneui 5.

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

marselcj, on 02 noiembrie 2023 - 18:09, said:

De ceva timp încoace, se pare că de la ultima actualizare, întâmpin problema descrisă și de utilizatorii de pe Reddit, în sensul că nu mai afișează persoanele din agendă când primesc apeluri, ci doar numărul. Uneori afișează cum trebuie dar de cele mai multe ori nu. Mai întâmpină careva această problemă?

Și la mine apare problema...

marselcj

marselcj

Senior Member

Am făcut un clear cache telefonului din modul "recovery", am restartat ceasul și văd că a luat-o. 🙂 So far so good. Acum afișează contactele când sunt sunat.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Mai primim vreun update anul ăsta? Security patch-ul a rămas la iulie și sunt ceva bug-uri după update-ul la OneUI 5...

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

Acum afișează și la mine fata sa ii fac nimic
..

marselcj

marselcj

Senior Member

A mers ok câteva zile. Acum iar l-a apucat. Nu mai arată contactul la niciun apel.

lone-wolf

lone-wolf

Member

marselcj, on 02 noiembrie 2023 - 18:09, said:

Da, si eu am problema asta. Periodic, lista de contacte de pe ceas se desincronizeaza si la unele contacte nu imi mai apare numele la primirea apelului, ci doar numarul. Nu am reusit sa identific problema, merge bine citeva saptamini, dupa care, brusc, imi ramin doar citeva contacte in lista de pe ceas, fara sa fi facut vreo modificare, nici pe ceas, nici pe telefon. Nu am reusit sa gasesc vreo explicatie sau vreo logica, de fiecare data imi dispar contacte aleator... Singura rezolvare, temporara, e sa resetez ceasul.
Telefonul e Xiaomi 13 Pro, dialer True Phone, dar nu cred ca are vreo legatura dialerul. Pina acum credeam ca nu-i place telefonul, nefiind din "familie", dar se pare ca face probleme si cu telefon Samsung...
Oricum, asta e singurul dispozitiv Samsung (din gama asta, cuptorul cu microunde nu cred ca intra in discutie Posted Image ) pe care il am si ma enerveaza din prima zi... asa imi trebuie daca imi incalc propriile principii...Posted Image
Abia astept sa apara la noi Xiaomi Watch 2 pro. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate