Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Teilor Park

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
stefsinf

stefsinf

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.07.2021
Salut,

Nu am vazut niciun topic cu acest bloculet boutique.

http://teilorpark.ro/ este adresa.

Vad ca sunt compartimentate foarte ok apartamentele, parcul este aproape, preturile sa zicem ca sunt rezonabile (in conformitate cu piata actuala), finisajele sunt spre premium (incalzire in pardoseala, etc), iar parcul Circului este foarte aproape.

Singura problema pe care o vad este ca lidl este la parterul cladirii. Inca nu am fost la vizionare. A fost cineva? Ce parere aveti?

Mersi!

#2
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Este cel mai mișto proiect din zonă. Mic, cochet, accesibil, locație excelentă, împărțiri foarte bune.
Din păcate execuția lasă de dorit.

S-a întârziat din cauza faptului că dezvoltatorul a dorit să supraînalțe cu un etaj retras, care nu era în autorizația de construcție inițială.
Aceeași situație este și la celălalt bloc al lor, Herăstrău Boutique residence, din zona Băneasa.

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Vi se pare rezonabil 125k eur un apartament cu doua camere fara spatii de depozitare?? In inghesuiala aceea de pe Stefan cel Mare?
Parcare banuiesc ca nu e cazul sa intreb..

#4
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Poststefsinf, on 14 iulie 2021 - 13:03, said:

Ce parere aveti?
E o porcărie.

#5
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View Poststefsinf, on 14 iulie 2021 - 13:03, said:

Salut,

Nu am vazut niciun topic cu acest bloculet boutique.

http://teilorpark.ro/ este adresa.

Vad ca sunt compartimentate foarte ok apartamentele, parcul este aproape, preturile sa zicem ca sunt rezonabile (in conformitate cu piata actuala), finisajele sunt spre premium (incalzire in pardoseala, etc), iar parcul Circului este foarte aproape.

Singura problema pe care o vad este ca lidl este la parterul cladirii. Inca nu am fost la vizionare. A fost cineva? Ce parere aveti?

Mersi!

Sa iei in calcul zgomotele de incarcare/descarcare la primele ore ale zilei produse de la Lidl. In afara de asta, zgomote de la aerele conditionate ale Lidl.

#6
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Încărcarea este pe partea stângă, cum te uiți la imobil din față. Deci acele apartamente vor avea de suferit. Cine e pe dreapta e ok

#7
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View PostFlat, on 14 iulie 2021 - 16:28, said:

Încărcarea este pe partea stângă, cum te uiți la imobil din față. Deci acele apartamente vor avea de suferit. Cine e pe dreapta e ok

Sunetul merge si pe stanga si pe dreapta.

#8
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Nu, sunetul merge omnidirecțional. Și este reverberat (respins) de materiale precum zidăria. Deci nu are cum sa meargă pe dreapta decât dacă revine din stratosferă

#9
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Aveți grija ca dezvoltatorul a lasat mustăți -fiarele acelea ce se umplu cu beton pe acoperisul cladirii. Probabil spera la o noua autorizare si sa mai ridice cateva etaje.

E o struțo-camilă cu lidl și fiarele alea pe acoperiș

#10
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004
parcarea aia e pt lidl, locatari sau ambele? cam dubios conceptul, n-am mai vazut lidl in bloc. si site-ul e cam dubios, nici macar nu gasesc locatia acestui complex butic (dupa cum l-a descris initiatorul in primul post - oare butic se refera la faptul ca are lidl integrat?)

#11
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Departamentul lor de vanzari are adresa cu @gmail.com , asta spune multe despre dezvoltator. Posted Image

#12
stefsinf

stefsinf

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.07.2021
Salut,

Am fost eu la vizionare, ca sa nu mai va duceti si voi.

Cladirea e interesanta, sincer, mie mi a placut ideea lor, precum si locatia.

Acum punctele negative:
-lipsa profesionalism echipa vanzari: nu a stiut sa imi dea detalii despre echipa de dezvoltare (mi-a zis "un turc cu un roman"), nu a vrut sa imi dea un draft de antecontract si nu in ultimul rand am avut impresia ca a venit de la piata (nu ca as fi un snob, insa mi a sporit sentimentul de neprofesionalism)
- peretii holurilor crapati de sus pana jos, precum si lateral
- cada la distanta de 2 cm de pardoseala (wtf!?)
- materiale ieftine folosite (se vedea cu ochiul liber, peste tot) pentru 200k cu tva inclus, fara parcare.
- distanta de 2cm intre tocul usii si perete

In general sentimentul a fost ca e facut cu cheltuiala minima, poate doar structura de rezistenta sa fie facuta ok (pt ca de, LIDL e acolo), in rest, dumnezeu cu mila.

Eu unul o sa spun pas, chiar daca conform spuselor agentei, e bataie mare pe ele.

Nu mi se par normale actualele conditii din piata, totusi 200k sunt multi bani, iar calitatea constructiilor lasa de dorit.

#13
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Initial, cand au construit ideea era sa vanda si la parter apartamente. Deci nu l-au construit cu gandul la Lidl.
Ulterior s-au apucat sa sparga apartamentele de la parter si sa faca spatiu tip hală pt Lidl

#14
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008
Se powte verifica undeva autorizatia de constructie pentru o astfel de modificare a proiectului?

#15
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

 underground2009, on 20 iulie 2021 - 11:12, said:

Se powte verifica undeva autorizatia de constructie pentru o astfel de modificare a proiectului?

Pe site-ul primariei sector 2.

http://public.ps2.ro...AC anonimizate/

Edited by pestili, 20 July 2021 - 11:28.


#16
AndreeaD2

AndreeaD2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2022

View PostFlat, on 14 iulie 2021 - 15:41, said:

Este cel mai mișto proiect din zonă. Mic, cochet, accesibil, locație excelentă, împărțiri foarte bune.
Din păcate execuția lasă de dorit.

S-a întârziat din cauza faptului că dezvoltatorul a dorit să supraînalțe cu un etaj retras, care nu era în autorizația de construcție inițială.
Aceeași situație este și la celălalt bloc al lor, Herăstrău Boutique residence, din zona Băneasa.

Ma poti ajuta cu ceva mai multe informatii despre dezvoltator daca stii?

#17
H3llR1s3r

H3llR1s3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 23.05.2010
A luat cineva aici pana la urma? Ce parere aveti de constructie/dezvoltator?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate