Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Mai mergeti cu stb?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#289
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 Puferiu_, on 19 octombrie 2022 - 10:12, said:

Circul cu tramvaiul si autobuzul destul de des, in diferite zone. O data la doua-trei zile, iau tramvaiul 32 spre Unirii. La prima ora a diminetii. Si e plin, inclusiv azi. Unde se duc oamenii astia? Sau sunt putine tramvaie?
pe linia 32 sunt o gramada de tramvaie. dar sunt 2 probleme:
- orasul e organizat in forma de stea (ca sa ajungi undeva iei 32 pana in centrul orasului, si de acolo iei altceva; nu ai foarte multe alternative care sa nu treaca prin centru)
- "orasele" din directia Rahova-Alexandria (Bragadiru, Clinceni etc) s-au dezvoltat mult si au oferit proprietati imobiliare la preturi mai mici decat in Bucuresti, asa ca o gramada de oameni s-au mutat acolo; dar serviciul il au tot in Bucuresti, asa ca vin in fiecare dimineata cu microbuzul pana la capatul lui 32, si de acolo umplu tramvaiul si merg in oras la serviciu/scoala/treburi

#290
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Varonul, on 13 iulie 2021 - 10:30, said:

Dupa ce am citit stirea cu scumpirea abonamentelor stb
https://www.digi24.r...-si-stb-1596175
La un calcul simplu sot+sotie daca ambii merg si cu metroul plus stb ii va costa abonamentul 280 lei lunar.
Mie personal dupa scumpire nu mai mi se pare nici un avantaj sa merg cu transportul in comun.
Nici macar la cumparaturi nu mai renteaza, adica iesi cu sotia si copilul sa zicem asta inseamna 18 lei dus intors.
Mai bine bag benzina de 25 lei si dau o fuga cu masina pana la auchan decat sa iau stb si sa dau 20 lei pe bilete
Pana acum mai foloseam mijloacele de transport in comun dar acum cu dublarea biletului stb nu mai am nici un avantaj.
da,merg zilnic cu stb si metrorex

#291
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011
Apropo,puteti plati cu cardul? au schimbat cutiile alabastre,care mergeau,si au pus altele mici galbene,nu merge domne sa platesti cu cardul

#292
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,357
  • Înscris: 11.08.2003
Uneori a mers, alteori nu, nu stiu daca greseam eu sau aparatul. N-am insistat prea mult si am dat sms cand n-a mers.

#293
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Stiu ca alea erau facute doar pentru BCR.

#294
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Linia de autobuz 302 va fi suspendată.
De la aceeași dată, vor fi înființate liniile metropolitane 484 și 485, care vor asigura legături de transport public între cartierul Fortuna din localitatea Bragadiru și Capitală.
Astfel, linia metropolitană 484 va funcționa între terminalul „Ghencea” și noul terminal „Bragadiru Diamantului”, pe următorul traseu:
-    Pe sensul de mers spre „Bragadiru Diamantului”: „Ghencea”, Bd. Ghencea, Str. Petre Ispirescu, Str. Mărgeanului, Șos. Alexandriei, Str. Cristalului, Str. Diamantului, terminal „Bragadiru Diamantului”.
sursa

In statii au pus anunturi in care 484 circula din Bragadiru pana la Depoul Alexandria.

Attached File  317115050_1155754021738041_106747964194012274_n.jpg   141.93K   11 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate