Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cel mai bun traseu Iași - Constanta (litoral Romania)!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Din lene și comoditate nu m-am interesat ce traseu sa urmez, am avut încredere 100% in tehnologie(RAU AM FACUT). Pe telefon am Waze, maps și magic Earth. Am folosit magic Earth pentru că funcționează și offline.
Am plecat de la munte (Durau) cu el noaptea spre mare. Totul a fost bine până m-a băgat pe la Ianca, am observat că drumul e ceva mai nașpa dar era acceptabil însă ușor ușor am ajuns pe un drum complet neasfaltat(totuși era drum județean), până și ăla de țară e mai bun. Cumva a scurtat drumul dar cu un compromis enorm, au fost cei mai lungi 15km din viața mea.
Așa că vă rog pe voi cei mai experimentați să-mi spuneți ce traseu e mai lipsit surprize. Ce aplicații folosiți? Macar la întoarcerea în Iași sa fie ok :)
Mulțumesc anticipat!

Edited by maladetz, 12 July 2021 - 11:45.


#2
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
google maps e cel mai bun. waze are tendinta sa te duca pe un drum pe care vrea el si nu pe cel mai scurt ( asta in cazul in care cunosti deja drumul destul de bine )

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,043
  • Înscris: 10.04.2006
Ianca-Viziru era distrus acum cativa ani, probabil la fel este si acum.
Drumul prin Giurgeni sau prin Ialomita daca vrei sa mergi pe autostrada.
Poti da un search ca s-a mai discutat asta de mai multe ori.

#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Tine cu incredere DN24 si pe urma DN 25, poti sa treci Dunarea fie pe la bac Galati fie mai cobori pe DN 21 catre Braila -  Giurgeni Vadu Oii si de acolo DN 2A catre Constanta, drumuri bune spre foarte bune, taxa de pod era 11 lei platiti cash

#5
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
cel prin cuca era decent. nu ca in palma, dar asta a fost drumul pe care l am facut ani la rand. imi placea mult ca era liber si mergea mult prin camp
probabil ca e si cel mai scurt sau rapid, pentru ca ma ducea pe el din ce imi amintesc maps-ul

#6
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013
iasi-vasului-barlad-tecuci-sendreni ( portiunea asta este o continuu localitate, dar se circula decent) -bac braila ( bacul mic pleaca imediat ce s-a umplut cu 6-7 autoturisme - 27 lei masina si 2 persoane) - macin - ovidiu - autostrada.
asfalt bun, circulatie nu foarte aglomerata , aprox 6 ore de mers decent 9 100-110km/h)

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poftim, harta calitatii drumurilor in Romania:

http://proinfrastruc...9/45.529/27.404

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Cel mai bun drum de la Braila spre mare este spre Slobozia-Baraganu- Tandarei-Fetesti -Cernavoda-Constanta. Ti-o spune un brailean. Spre Ianca merg cand vreau sa ajung la munte.Posted Image La Fetesti e mai rau drumul dar nu e decat in localitate.
Banuiesc ca o sa vii dinspre Focsani.

Mai e un drum spre Constanta cu trecere bac de la Braila- Macin-Greci-Horia-Slava Cercheza-Baia-Mihai Viteazu-Ovidiu-Constanta. Drumul asta e pentru cei care vor sa mearga incet si sa admire peisajul.

Edited by Leo2006, 12 July 2021 - 17:22.


#9
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Mulțumesc de info. Fraților, eu nu am crezut că e posibil sa mai avem astfel de drumuri, îmi venea să las mașina acolo, așa nasol mai era și mi se pare incredibil e că nu au pus nici un semn de avertizare, te lăsa de ajungi practic în camp :)

#10
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Fiind din Galati, dar facand drumuri constant atat catre Iasi cat si catre Constanta iti recomand ruta: Iasi - Vaslui - Barlad - Cuca - Galati - Braila - Viziru - Pod Giurgeni - Harsova - Constanta.

E si varianta prin Baraganu - Tandarei - Fetesti - Cernavoda - Constanta doar ca se aglomereaza f tare in weekend cand intri pe A2 ca toti bucurestenii (si nu numai) vin pe acolo.

#11
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
La dus am mers Braila-Macin Cheile Dobrogei ,la intors am ales Tulcea-Gati-Cuca-Barlad-Vaslui.
Ambele variante foarte libere,mai multe camioane cu cereale decat autoturisme,drumurile cam denivelate dar se obtine viteza medie foarte buna.

#12
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Mie mi-a zis cineva sa fac traseul pe bucati ca sa fiu sigur ca gps-ul alege drumurile bune, eu conduc mult noaptea si e mai greu sa ma uit dupa semne mai ales ca la noi semnele sunt cam anemice. Asa ca cel mai bine ii dai sa te duca in Tecuci si de acolo ii dai destinatia finala, am facut asa si am mers pe niste drumuri de nici nu am visat ca vor fi asa bune :)

#13
Raiden

Raiden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 03.08.2006
Stie cineva daca au mai terminat portiunea aia de drum Ianca - Viziru - Cuza Voda - Gura Ialomitei?
Pana in urma cu 3 ani numai pe acolo mergeam, dar pe urma am inteles ca s-a decopertat si asa a ramas (ca la noi)
In ultimii ani am tot ocolit pe la Zavoaia- Insuratei - Baraganul - Tandarei si parca as prefera varianta veche dar nu stiu ce se mai intampla cu sectorul ala de drum.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate