Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Italia campionii euro 2020

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Danemarca trebuia sa castige Posted Image
Totusi sunt fericit ca a pierdut Anglia.

E de rasul curcilor, Anglia a pus jucatori de <20 ani sa execute penalty in timp ce greii aia batrani cu experienta se uitau Posted Image

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,539
  • Înscris: 15.06.2004
Pentru ce s-a intamplat al meciul Anglia - Danemarca, ma bucur ca ua castigat italienii.

#21
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,066
  • Înscris: 24.02.2011
Italia a jucat slab în atac, dar au câștigat pentru că nu au ținut neapărat să se ajungă la penaltiuri. Asta este de admirat la italieni, faptul că nu au omorät fotbalul cum făceau în alți ani.

#22
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Primul sut pe poarta al Angliei a fost in minutul 2, urmatorul a fost in minutul 60, serios? Te aperi din minutul 5 cu toti jucatorii? Facea Kane faza defensiva in primele minute dupa gol

Eu unul ma bucur ca a castigat Italia, nu era o favorita de a mea, dar am prins "ura" pe anglia din cauza fanilor, pur si simplu am fost satul de "It's coming home" + cu danemarca, au trecut si ei cum au trecut, penalty inexistent + lasere in fata jucatorilor danezi pe durata meciului.

Referitor la penalty-uri, Southgate nu a gandit deloc. Bate Saka ( 19 ani ), ultimul penalty? Lasi atata presiune pe el cand cei experimentati stau, se uita si spera?

Ce mi-a placut la Anglia in finala, a fost penalty-ul batut de Maguire, foarte bine batut, direct in camera :)))

Donnarumma a fost declarat cel mai bun jucator de la euro la 22 de ani! Chiar ma bucur pentru el, Ronaldo ramane golgheter si primeste golden boot cu toate ca a iesit devreme :-D

Dupa cum am zis, bravo italia, IT'S COMING TO ROME!!!!

#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsandel1, on 12 iulie 2021 - 09:47, said:

Italia a jucat slab în atac, dar au câștigat pentru că nu au ținut neapărat să se ajungă la penaltiuri. Asta este de admirat la italieni, faptul că nu au omorät fotbalul cum făceau în alți ani.
Nu prea au avut ce sa faca. Au evitat centrarile pe sus ca erau cam pitici pe langa englezi.

#24
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,145
  • Înscris: 15.05.2008
eu pt ziua de ieri ma bucur de performanta Gabrielei Ruse,venita din calificari  s-a impus in finala cu Petkovic,fantastica evolutia scorului

#25
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Am urmarit si eu semifinalele si finala pana la prelungiri ca m a luat somnul.Intuiam ca o sa ia Italia si asa a fost.Bravo lor .Meciul e meci :)

#26
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

View PostBursul, on 12 iulie 2021 - 08:54, said:

E tare cum toti sar la gatul Angliei. Parerea mea:

Asta e fotbalul. Este vina UEFA ca s-a acordat acel penalty mai ales ca acum exista VAR-ul.
Insa este vina suporterilor englezi ca si-au atras antipatia UE pentru huiduielile din timpul intonarii imnului echipelor adverse, si alte magarii pe care le fac regulat.
Iar faptul ca la sfarsit staff-ul si jucatorii si-au dat jos medaliile de argint imediat ce le-au primit denota cat fair-play zace in domniile lor...
Da, ma bucur ca au luat-o pe coaja, si m-as fi bucurat indiferent cu cine ar fi jucat.

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003
Attached File  Bild_2021-07-12_111917.png   16.5K   24 downloads

De acord, oricum Italia a fost mai buna, merita sa castige.

Sa ne gandim ca in anii trecuti Italia castiga asa cum a jucat Anglia acum :D

Edited by Bursul, 12 July 2021 - 11:20.


#28
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Si eu am ținut cu unchii noștri, deoarece echipa mea de suflet - Germania - a plecat cam devreme. Pe englezoi, pur și simplu nu-i suport, cu oricine joacă, țin cu adversarii...

Edited by mihalexmihalex, 12 July 2021 - 11:29.


#29
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Ce de-a ură contra Angliei, fantastic.
Au pierdut pentru că nu au avut experiența Italiei, clar. Gareth Southgate mai are de învățat.

Dar de aici până la "BLM", "aroganță", etc... De unde atâta ură

#30
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
ITALIA == TARFA EUROPEI !!!

#31
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
N-ai cum sa tii cu Anglia cand vezi cat de prostii is fanii englezi. S-au batut intre ei inainte de meci, s-au batut in timpul meciului, s-au batut intre ei dupa meci, au batut fanii Italieni ( in peluza lor erau in jur de 1500 doar atat a fost permis, deoarece covid ) Pe strada, dupa meci, au aruncat cu sticle si ce au prins, dupa un fan englez, care conducea lamborghini :))))

Mii de englezi au incercat sa intre pe stadion fara bilet, cateva zeci, sute, au reusit...  https://www.mirror.c...mpaign=exchange

Cand citesc ce am scris, ma bucur tot mai tare ca a castigat Italia :))) Am baut si eu aseara doua birra moretti, ma gandeam si la o pizza, dar nu imi era foame :))

#32
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,882
  • Înscris: 27.01.2020
It s coming home!!!!!



hahahahahahahahahahahaha....


dupa ce ca au ajuns in finala pe nedrept , dupa ce fanii englezi aroganti au facut tot felul de belele.... BRAVO ITALIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nimeni nu a tinut cu anglia. nimeni nimeni. in scotia se joaca de fericire la acest rezultat.

#33
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Păi fanii în fotbal sunt la fel peste tot, hai să fim serioși.

Nu mă apuc sa caut acum câte incidente au fost în campionate de fotbal, inclusiv ăsta intern, că sunt cu siguranță destule.

Eu sunt curios de unde euforia asta, ca nu a câștigat Anglia. Nu ca a câștigat Italia.

Edited by pexCom, 12 July 2021 - 11:55.


#34
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

View PostGaBogdan, on 12 iulie 2021 - 11:47, said:

N-ai cum sa tii cu Anglia cand vezi cat de prostii is fanii englezi. S-au batut intre ei inainte de meci, s-au batut in timpul meciului, s-au batut intre ei dupa meci, au batut fanii Italieni ( in peluza lor erau in jur de 1500 doar atat a fost permis, deoarece covid ) Pe strada, dupa meci, au aruncat cu sticle si ce au prins, dupa un fan englez, care conducea lamborghini Posted Image)))

Mii de englezi au incercat sa intre pe stadion fara bilet, cateva zeci, sute, au reusit...  https://www.mirror.c...mpaign=exchange

Cand citesc ce am scris, ma bucur tot mai tare ca a castigat Italia Posted Image)) Am baut si eu aseara doua birra moretti, ma gandeam si la o pizza, dar nu imi era foame Posted Image)

Ma, cu scuzele de rigoare, dar sunteti nebuni cei care ziceti ca a meritat sa catige Italia? Voi ati vazut cum a jucat Anglia in prima repriza, ca nu i-a lasat pe italieni nici sa miste un deget?
Nu stiu ce s-a intamplat in a doua repriza, ca orice comentator, pe orice post dadeam, zicea ca "anxietatea in randul englezilor este aproape tangibila". Si s-a si vazut, nu stiu ce s-a intamplat cu ei. Niciodata nu am suferitechipa asta a Italiei, nu joaca absolut nimic si stau doar in aparare si la ciordeala. reiau ceea ce am spus in mesajul precedent (asta ca sa nu il maisscriu inca o datain acesta...).

Sa nu uitam si cine este campiana Europei la cluburi... ca ce au facut anul asta echipele engleze in Europa nu prea a mai facut nimeni de multi ani din vreo tara... pacat ca Manchester a pierdut UEL la penaltiuri cu vacarii aia din Spania (nici nu stiu cum se numeste, parca Valladolid sau ceva).

#35
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,882
  • Înscris: 27.01.2020

View Posteiffel, on 12 iulie 2021 - 09:43, said:

Pentru ce s-a intamplat al meciul Anglia - Danemarca, ma bucur ca ua castigat italienii.

nu esti singurul....

prefer sa castige danemarca inaintea angliei in orice situatie.

italienii au razbunat danemarca.



in fiecare zi incepand cu vineri tot ce am auzit PESTE tot a fost "it s coming home".... deja imi e scarba de aceasta zicala.

bine le a facut italia.

si daca UE ar avea boase acum ar fi momentul PERFECT sa le puna embargou economic si sa ii lase sa se bucure de brexit.

detest si urasc aroganta angliei... mentalitatea asta de superioritate falsa si ingamfarea omului de rand englez.


sper sa plece scotia si sa le arate degetul mijlociu. si sper sa piarda si irlanda de nord si sa se duca haului de ingamfati si aroganti!!!

View PostpexCom, on 12 iulie 2021 - 11:53, said:

Păi fanii în fotbal sunt la fel peste tot, hai să fim serioși.

Nu mă apuc sa caut acum câte incidente au fost în campionate de fotbal, inclusiv ăsta intern, că sunt cu siguranță destule.

Eu sunt curios de unde euforia asta, ca nu a câștigat Anglia. Nu ca a câștigat Italia.

anglia a ajuns in finala pe furt. nu aveau ce cauta acolo in primul rand.

View Postanz, on 12 iulie 2021 - 11:56, said:

Ma, cu scuzele de rigoare, dar sunteti nebuni cei care ziceti ca a meritat sa catige Italia? Voi ati vazut cum a jucat Anglia in prima repriza, ca nu i-a lasat pe italieni nici sa miste un deget?
Nu stiu ce s-a intamplat in a doua repriza, ca orice comentator, pe orice post dadeam, zicea ca "anxietatea in randul englezilor este aproape tangibila". Si s-a si vazut, nu stiu ce s-a intamplat cu ei. Niciodata nu am suferitechipa asta a Italiei, nu joaca absolut nimic si stau doar in aparare si la ciordeala. reiau ceea ce am spus in mesajul precedent (asta ca sa nu il maisscriu inca o datain acesta...).

Sa nu uitam si cine este campiana Europei la cluburi... ca ce au facut anul asta echipele engleze in Europa nu prea a mai facut nimeni de multi ani din vreo tara... pacat ca Manchester a pierdut UEL la penaltiuri cu vacarii aia din Spania (nici nu stiu cum se numeste, parca Valladolid sau ceva).

au fost avantajati de arbitru. nu aveau ce cauta in finala.

finala trebuia sa fie danemarca italia.

#36
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

View PostpexCom, on 12 iulie 2021 - 11:45, said:

Ce de-a ură contra Angliei, fantastic.
Au pierdut pentru că nu au avut experiența Italiei, clar. Gareth Southgate mai are de învățat.

Dar de aici până la "BLM", "aroganță", etc... De unde atâta ură

Ce draq de experienta au italienii... experienta sa fure poate, vezi ce au facut cu Franta in 2006 , l-a eliminat pe Zidane ca l-a injurat unul, si Italia au castigat la penaltyuri... nu exista turneu final fara de care sa nu faca asa... in semifinale cu Spania tot la fel, daca era 4-0 pentru spanioli nu cred ca se supara nimeni, dar rasii au castigta la penalti... acum cu Anglia in finala s-a repetat povestea... in concluzie Italia=echipa de escroci!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate