Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Scaune moi si voma in timpul noptii

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
hello93

hello93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2021
Buna tuturor. De la sfarsitul anului trecut ma confrunt cu o problema destul de serioasa cu stomacul. Cam o data pe luna, noaptea incep sa am scaune moi si diaree, de mai multe ori in decursul noptii, iar apoi vomit. In restul timpului, am arsuri de stomac, lipsa poftei de mancare, dureri ai balonari. Mi-am facut mai multe analize pana acum, insa nu am nici un diagnostic concret.
In ultimele 3 zile situatia s-a inrautatit. Joi am avut dureri de stomac, iar aseară si astazi scaune moi si o senzație constanta de voma.
Sunt deja satula de aceste probleme si as vrea sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu ele. Luni sunt programata la un alt control la gastroenterologie in speranta ca voi avea in sfarsit un diagnostic si un tratament.

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007
Poate fi si de la anxietate, stres... tu stii mai bine. Oricum e bine ca mergi la gastro, apoi te mai orientezi in functie de ce iti spune.

#3
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Stresul/ anxietatea excesive pot avea astfel de urmari.
Nu pot sa cred ca tu consumi un aliment de atatea luni si inca nu ai facut legatura.
Sau poate cineva iti strecoara ceva in mancare sau bautura ? Ori esti iradiata cu ceva ?
Esti sub tratament ? Lucrezi in zona sau cu substante toxice ?

#4
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Vezi și cu rinichii cum stai. Aceleași senzații sunt. Dacă ți-a plecat o pietricică pe partea stângă ai impresia că e de la stomac.

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

View Posthello93, on 10 iulie 2021 - 22:15, said:

Mi-am facut mai multe analize pana acum,
Pai care-s analizele alea? Ca si daca au iesit bune, sunt utile pt diagnosticul diferential....

#6
hello93

hello93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2021
Nu lucrez in zone cu substante toxice, nimic care ma poate iradia. Cat despre strecurat ceva in mancare nici nu se pune problema avand in vedere ca stau doar cu prietenul meu si eu sunt cea care prepara mancarea zilnic.
Am incercat sa elimin anumite alimente care am considerat ca ar putea sa imi provoace aceste simptome, doar că nu pot indica exact care ar fi. Niciodată nu am mancat același lucru inaintea unui episod de genul.
Analizele pe care le-am facut includ ecografii, analize de scaun, exudat faringian si analize de sange. Am fost si la un endocrinolog pentru a verifica tiroida, in cazul in care aceasta ar fi devina si nimic.
Fiind intr-un oras destul de mare exista o lista destul de mare de așteptare la clinicile private pentru medici. Prefer sa merg acolo deoarece am ramas cu un gust amar dupa o vizita la spitalele de stat...
Astept sa vad ce imi va spune medicul gastroenterolog.

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007
Deci analizele alea cine le-a recomandat, gastroenterologul? Au ieșit toate bune, fără nicio exceptie?
La endocrinolog de ce ai mers? Au ieșit TSH-ul și T4V la limită?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate