Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

En-gros Bucuresti

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Morris10

Morris10

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2021
Buna ziua, o sa deschid un magazin-mixt , la 150 de km de Bucuresti si vreau sa stiu daca merita sa fac aprovizionarea din en grourile din Bucuresti si sa nu lucrez cu distribuitori. Stie cineva unde as putea gasi cele mai bune preturi si cei mai seriosi oameni, eventual daca este cineva ce isi aprovizioneaza si el propriul magazin si ma poate ajuta cu orice informatie.

Va multumesc!

P.S: stiu ca mai sunt cateva topicuri pe acest site , dar sunt foarte vechi si ma gandeam ca lucrurile sau mai schimbat intre timp.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
as zice sa verifici intai ce castig ai avea
problema ta e ca ai un singur magazin (deci n-ai nevoie de foarte multa marfa) si ca esti cam departe de capitala. trebuie sa fie ceva similar si mai aproape de tine.

#3
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
vezi daca iti convin conditiile puse de Metro pentru "La doi pasi".

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In primul rand vezi ce se cere in zona ta de vanzare si care este concurenta. In Bucuresti ai (cele mai cunoscute):
  • Selgros
  • Metro
  • Doraly
  • DCNeu
  • Dragoane
Pe langa marfuri, mai ai de adaugat cheltuielile cu transportul (duba, camion), depozitare (chiria pe spatiu, intretinere (caldura, curent, becuri, curatentie, etc).

Eu lucrez la o firma producatoare de vinuri (si distribuitor de alcoolice poloneze) si vindem doar prin distribuitori (avem cateva exceptii (cluburi), dar ... sunt exceptii pe care noi si le consideram marketing)

#5
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Nici nu vreau sa ma gandesc ce preturi va trebui sa practici pentru a acoperi toate costurile + eventual profit.

#6
Morris10

Morris10

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2021

 _Smiley_, on 09 iulie 2021 - 10:33, said:

as zice sa verifici intai ce castig ai avea
problema ta e ca ai un singur magazin (deci n-ai nevoie de foarte multa marfa) si ca esti cam departe de capitala. trebuie sa fie ceva similar si mai aproape de tine.
Am uitat sa precizez ca sunt la facultate si locuiesc in Buc, naveta oricum o fac in fiecare saptamana si ma gandeam sa plec plin cand ma duc acasa.

#7
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Pleci cu camionul? Ca pana si carciuma din sat vinde mai mult decat planuiesti tu sa cari.

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006

 Morris10, on 09 iulie 2021 - 17:22, said:

Am uitat sa precizez ca sunt la facultate si locuiesc in Buc, naveta oricum o fac in fiecare saptamana si ma gandeam sa plec plin cand ma duc acasa.

uite un sfat simplu: gandeste-te la un produs care crezi tu ca se cauta (deci s-ar vinde relativ usor) si care s-ar preta la astfel de aprovizionare (sa poti duce necesarul saptamanal, cu vehiculul din dotare).
afla apoi cat costa acel produs in Bucuresti si cat costa la un distribuitor de langa locatia magazinului. apoi calculeaza cate astfel de produse poti cara si vezi ce profit ai avea din afacerea asta.

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

 mannyx92, on 09 iulie 2021 - 14:19, said:

Nici nu vreau sa ma gandesc ce preturi va trebui sa practici pentru a acoperi toate costurile + eventual profit.
marfa din china la ce preturi se vinde dupa acelasi calcul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate