Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Entropie cuantica grad de decoerentizare, entanglement cuantic.

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
Pe intelesul tuturor entanglemnt cuantic este o unda cuantica compusa din undele fiecarei componente a sistemului, unda asta comuna cupleaza undele componentelor, si creaza posibilitatea predictiei starii cuantice a unei componente cunscand starile cuantice ale altor componente.

Cu cat sistemul este mai rece cu atit coerenta este mai puternica, aspectul este utilizat la procesoarele cuantice care sunt supraracite.

Se pare insa ca relatia asta este biunivoca.

Matematica nu minte

Din experinta mea cu informatii reale arhivate si verificabile, Am introdus intr- o ecuatie de regresie doar entropie, punctele de calibrareale unui test ELISA, ecuatia s-a terminat in 666, am o baza de date cu astfel de ecuatii pe mai multi ani, mai putin de o data la mie apare de trei ori 6 terminare in trei de 6 doar o data.

Am facut 4 teste 3 din 4 arata prostata cu probabilitate mare de malignitate, mai mult am avut o zi neagra.

Cele trei fenomene au probabilitate redusa fiecare in parte, triplu fenomen este improbabil, dar totusi apare, probabil exista entanglemnt cuantic intre ele, decoerentizarea nu este totala.

Entropia cuantica este informatie pura, la fel ecuatiile de regresie se pare ca universul are o entropie cuantica destul de redusa, exista un entanglemnt destul de puternic.

Edited by stdalionutpwr, 08 July 2021 - 21:02.


#2
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,075
  • Înscris: 20.12.2007
E cam cald afara

#3
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
Topicul asta pleaca de la un clip you tube.

https://www.youtube....?v=pWlk1gLkF2Y.

Personal nu am nici o interventie asupra informatiei si algoritmului care se utilizeazala generarea acelor ecuatii de regresie,se genereaza automat, asta e realitatea pur si simplu

#4
GIC

GIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.03.2007
Poti, te rog, repeta testul dar, in loc de prostata, sa introduci fractura de encefal?

#5
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 stdalionutpwr, on 08 iulie 2021 - 20:57, said:

Pe intelesul tuturor entanglemnt cuantic este o unda cuantica compusa din undele fiecarei componente a sistemului, unda asta comuna cupleaza undele componentelor, si creaza posibilitatea predictiei starii cuantice a unei componente cunscand starile cuantice ale altor componente.

Cu cat sistemul este mai rece cu atit coerenta este mai puternica, aspectul este utilizat la procesoarele cuantice care sunt supraracite.

Se pare insa ca relatia asta este biunivoca.

Matematica nu minte

Din experinta mea cu informatii reale arhivate si verificabile, Am introdus intr- o ecuatie de regresie doar entropie, punctele de calibrareale unui test ELISA, ecuatia s-a terminat in 666, am o baza de date cu astfel de ecuatii pe mai multi ani, mai putin de o data la mie apare de trei ori 6 terminare in trei de 6 doar o data.

Am facut 4 teste 3 din 4 arata prostata cu probabilitate mare de malignitate, mai mult am avut o zi neagra.

Cele trei fenomene au probabilitate redusa fiecare in parte, triplu fenomen este improbabil, dar totusi apare, probabil exista entanglemnt cuantic intre ele, decoerentizarea nu este totala.

Entropia cuantica este informatie pura, la fel ecuatiile de regresie se pare ca universul are o entropie cuantica destul de redusa, exista un entanglemnt destul de puternic.
Vrei să zici că procesoarele cuantice suprarăcite o să facă cancer de prostată în 1000 de ani?

Vezi cum se propagă sub formă de undă acele probabilități.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate