Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Satul de viata

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#19
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Altul care se plânge și speră probabil că îi vom plânge de milă! Ești bărbat, te muți, muncești, găsești pe una, îți faci o familie și tot ce ai văzut la părinți în casă nu faci în familia ta.

#20
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020
La 20 de ani dacă nu muncește nu are unde să se mute.

Și mai mult de 2000 lei nu ar primi salariu undeva.

Deci nici o șansă să se mute singur.

Sau poate să se mute într-o cameră cu chirie după ce se angajează dar nu are nici un viitor.

Edited by -__-, 08 July 2021 - 21:40.


#21
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Alo, alo, copiii răsfăţati !
Dacă nu aveţi cum ajuta un om cu probleme ar trebui să vă abţineţi din aruncarea de idei venite pe moment în minte.

Omul are o problemă mai serioasă. Are nevoie de soluţii reale pentru a se rupe din mediul în care se află.
I s-au dat sfaturi legate de muncă sau de o carieră militară. În ambele cazuri trebuie să fie apt fizic pentru activităţile respective. Ajutaţi-l să parcurgă paşii pentru a ajunge acolo.
Dacă vă consideraţi capabili de a oferi ajutor ar trebui să îl contactaţi privat şi să îl îndrumaţi.

Satisfacţia de a vedea un om pus pe un drum este mare. Merită eforturile depuse.

#22
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020

View Postterratec, on 08 iulie 2021 - 21:39, said:

Alo, alo, copiii răsfăţati !
Dacă nu aveţi cum ajuta un om cu probleme ar trebui să vă abţineţi din aruncarea de idei venite pe moment în minte.

Acum e coadă la angajări unde înainte de pandemie nu venea nimeni.

Și negri vin la angajare.

Și nu la cărat mâncarea cu bicicleta sau cu mașina.

Deci ar trebui să își caute repede un loc de muncă și nu cred că o să găsească repede.

Edited by -__-, 08 July 2021 - 21:54.


#23
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Voua va e usor sa vorbiti. Iar topicul nu se refera la munca, se refera la ce am postat. Greu mai e cu cititul asta, Dumnezeule mare....

Edited by florinpopa1, 08 July 2021 - 21:56.


#24
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Nu stiu cui se adresa terratec.Eu iti sugerez in continuare sa treci peste moment.Si pina vei avea oua sa te angajezi undeva ca sa ai mijloacele sa scapi de acolo,ideea cu castile nu e o gluma.

#25
westYmate

westYmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.02.2008

View Postflorinpopa1, on 08 iulie 2021 - 21:56, said:

Voua va e usor sa vorbiti. Iar topicul nu se refera la munca, se refera la ce am postat. Greu mai e cu cititul asta, Dumnezeule mare....

Am inteles , ai deschis topicul doar ca sa te plangi , nu ca sa primesti vreo alternativa de a iesi din cosmar .
Bafta in continuare .

Daca ai 2 picioare si doua maini functionabile te duci sa te angajezi ! Asta-i viata , toti o dam in asta fie ca vrem fie ca nu . Angajeza-te ca operator productie ceva , macar incerci castigi experienta , mai prinzi oameni faini iti faci prieteni si cand iei salariu o sa te simti fantastic si ai tai poate la fel vazand ca nu mai freci manzu toata ziua :D . Cred ca si ai tai te vor lasa in pace .

Daca ai alte planuri spune-le la ai tai si poate te inteleg.
Treci direct la subiect si intreba-i CE II DERANJEAZA IN PRIVINTA TA ?!
Si castile is bune daca nu ti le smulg din urechi ai tai Posted Image
Cum am zis bafta !

#26
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007
Pai poate chiar asta ii deranjeaza de fapt, ca nu lucrezi (din ce reiese pana acum). Ai totusi 20+ ani, ai terminat studiile de 4 ani, cam ce te astepti? Sa se bucure altii ca trebuie sa te intretina?

#27
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,831
  • Înscris: 01.11.2005

View Postflorinpopa1, on 08 iulie 2021 - 21:56, said:

Voua va e usor sa vorbiti. Iar topicul nu se refera la munca, se refera la ce am postat. Greu mai e cu cititul asta, Dumnezeule mare....
ok, ai zis multe despre mama si fratele tau.
spune-ne mai multe si despre tine. cati ani ai, cu ce te ocupi ziua, vicii...etc.

#28
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Am lucrat inainte, dar am plecat ca am avut o meserie foarte grea la o firma de paleti. M-am saturat de meseria asta, paleti foarte grei, faci febra musculara de la ei. Des se schimbau oamenii acolo, nimeni nu statea. La ora actuala ma plimb, fac plimbari prin oras, daca e cald. Cand ploua nu ma plimb

#29
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007
Cauta-ti o meserie mai usoara atunci Posted Image Repet, daca stai acasa sa fii intretinut de altii, e de asteptat sa existe resentimente ... momentan esti un membru al familiei tanar si in putere care in loc sa munceasca se plimba, dar in schimb consuma din banii castigati de altii. Banuiesc ca nici tie nu ti-ar conveni sa fii singurul care munceste in familie si sa-ti intretii tu fratele/mama, iar ei sa se plimbe prin oras.

Eu in locul mamei tale ti-as da o luna sa-ti gasesti de munca, apoi te-as da afara din casa. Sa vezi ce rapid gasesti apoi si cum nu mai ai timp sa te saturi de viata ... sau te-as face responsabil principal cu facutul de mancare, curatenie, cumparaturi daca altceva oricum nu faci. Lenesii nu vor fi niciodata simpatizati de nimeni ...

Edited by utopium, 09 July 2021 - 00:25.


#30
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postflorinpopa1, on 08 iulie 2021 - 23:46, said:

Am lucrat inainte, dar am plecat ca am avut o meserie foarte grea la o firma de paleti. M-am saturat de meseria asta, paleti foarte grei, faci febra musculara de la ei. Des se schimbau oamenii acolo, nimeni nu statea. La ora actuala ma plimb, fac plimbari prin oras, daca e cald. Cand ploua nu ma plimb

bun, si de atunci cu ce te ocupi? Care e aportul tau in gospodarie, ce faci? Faci de mancare, faci curatenie, faci cumparaturile, platesti facturile?
Ce planuri de viitor ai?

Edited by giuliani, 09 July 2021 - 00:43.


#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postflorinpopa1, on 08 iulie 2021 - 19:11, said:

Pai nu am unde sa ma duc

Ia uite unde:
Attached File  The Earth.jpg   115.87K   3 downloads

Are peste 500km², tu stai intr-o suprafata de 4m², deci ai avea inca 125 miliarde de locuri de stat...

#32
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Muieti-s posmagii?

View Postterratec, on 08 iulie 2021 - 21:39, said:

Alo, alo, copiii răsfăţati !
Beșnițe de-astea masculine care se lamenteaza pe forumuri nu prea merita compatimire.

#33
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020
Problema cu mutatul de acasă se pare că o are și fratele lui care muncește.

Dacă sunt 2 frați și un părinte într-un apartament ar trebui să găsească o soluție mama lor cu amândoi.

Să le spună să se mute că sunt mari și gata.

Dar se pare că nici fratele care muncește nu poate să locuiască singur din banii pe care îi câștigă că poate se muta.

Și sigur nu își permit nici unul să plătească nici cea mai mică chirie din salariile mici din orașul lor.

Vor avea o viață foarte grea toți din apartamentul ăla.

Și sunt și la vârsta când trebuie să cunoască și câte o femeie.

Dacă apar în apartamentul ăla și 2 neveste ale fraților va fi circ și scandal tot timpul între toți.

Edited by -__-, 09 July 2021 - 06:44.


#34
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007
inveti niste injuraturi de pe net si cand vine fractu acasa ii arati cine e sefu. s-ar putea sa mearga...

#35
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
A concentrat ursamajor cam tot ce vroiam sa postez.Febra musculara o faci doar prima zi.Sa fie o intamplare ca toti ce fug de munca si viseaza doar birouri se indreapta spre capitala?

#36
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017

View Postldpe, on 08 iulie 2021 - 20:33, said:

Mergi si fa o scoala militara , scapi de toti .


Ideea e foarte buna. Numai sa il tina ouale sa stea acolo. Usor nu e.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate