Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

TNT devine Warner TV

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

La revedere, TNT! Bun venit, Warner TV! Când va fi lansat noul post care înlocuiește TNT?


Postul TNT va fi înlocuit de un nou post TV, din această toamna. Noul canal se numește Warner TV. Acesta este deținut de WarnerMedia și va fi lansat oficial, în România, pe 23 octombrie.


Noul post de televiziune va înlocui TNT în cadrul unui amplu proces de rebranding la nivel european, spun oficialii WarnerMedia.

Aceștia au explicat și decizia de rebranding:

„Warner TV se poziționează astfel ca parte din unul dintre cele mai cunoscute branduri media din lume, Warner Bros.

Utilizarea numelui Warner Bros., care este reprezentativ pentru povestea sa unică, pentru conținutul său de calitate îndrăgit la nivel mondial și pentru storytelling-ul remarcabil, va duce, de asemenea, la o creștere a gradului de conștientizare a mărcii”, conform unui anunț de presă.

Brandul Warner TV a fost deja introdus în Franța, iar posturile TNT vor fi redenumite treptat și în celelalte teritorii europene unde TNT este prezent.

Hannes Heyelmann (head of programming europa, Orientul Mijlociu și Africa la WarnerMedia) spune:

„Din această toamnă TNT va deveni Warner TV. România și Polonia sunt piețe importante pentru noi și întrucât Warner Bros. este un brand faimos și îndrăgit, credem cu tărie că Warner TV va oferi fanilor noștri din aceste teritorii o experiență completă prin filmele apreciate și serii de succes”, spune acesta.

Oficialii companiei anunță „conținut premium, blockbustere și seriale”.

TNT a înlocuit TCM în 2015

Postul TNT  a fost lansat în anul 2015, în România. Atunci, TNT a înlocuit postul TCM.

Sursa: https://www.paginade...ner-tv-20282104

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Si dupa Warner TV redevine TNT? Imi placea de TNT/TCM cand aveau filme clasice ("vechituri").

#3
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
TNT > TCM > TNT > Warner > ?

Si eu tin minte, tanca fiind, dupa Cartoon Network incepea TNT.

#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Mai mult ca sigur nu se va mai schimba denumirea. Ei au dorit să evidențieze acum cât mai mult marca Warner mai ales cu achizițiile noi.

#5
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 17.06.2007
TCM încă mai există în Spania și Franța, din câte știu eu. Cel spaniol da filme clasice. În Germania erau vreo 3 TNT, cel normal, clasic și unul de seriale. Și la astea le face rebranding?

#6
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Cele din Germania isi schimba numele din 25 septembrie https://www.broadban...-tv-in-germany/

#7
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
off-topic: n-am sa inteleg niciodata investitia uriasa(bani, efort creativ, etc.) facut de canalele gen TNT, o data la cativa ani, pt. rebranding. Cineva chiar analizeaza ROI-ul, chiar le iese cu plus miscarea...?! Mister Posted Image

Edited by Piscopescu, 09 July 2021 - 07:01.


#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Mai degraba tre' sa manca si gura alora de la marketing o paine. Ce-ai vrea, sa dea in cap la uameni? :naughty:

#9
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Intai TCM, dupaia TNT iar acum Warner TV?

#10
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Cred că o să de-a mai mult seriale și eventual un film, două pe zi...

#11
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019
Este aiurea. Ar trebui să facă toate canalele cu acoperișul ,,Werner":
-Cartoon Network -> Werner Toon
-Boomerang -> Werner Boom
-CNN -> Werner News.

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu există Werner.

#13
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 23.02.2010
Pardon??
Attached File  Klaus-Iohannis-fb.jpg   26.1K   16 downloads

#14
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019

 KLM2009, on 10 iulie 2021 - 00:17, said:

Nu există Werner.

Am greșit. Vroiam să scriu Warner.

#15
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.07.2018
Eu regret TCM...

#16
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Si eu regret TCM. Warner TV nu mi se pare ca sunt asa pompos. Cred ca mai ok era Warner Channel. Pana la urma conteaza continutul. Vom vedea ce va fi.

#17
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Ei detin toata biblioteca de filme a celorlalte studiouri, in afara de studiourile Paramount si Disney, deci am avea ce vedea. Si filmele MGM de dinainte de anii '80 de asemenea tot ei le detin. HBO-urile, New Line Cinema etc. Acum nu stiu daca se vor profila pe filmele vechi precum era TCM demult, sau pe seriale, cum e acum TNT+filme mai noi. Treaba asta n-au anuntat-o, daca vor mai pastra serialele actuale sau nhu, si daca grila noului Warner TV va fi aceeasi in toate tarile din Europa.
Cel mai probabil vor personaliza grila de programe in functie de specificul fiecarei tari in parte si de cerinte.

#18
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019
Ar fi bine să se lanseze și celelalte canale Warner, și la noi, în România.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate