Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

YOU BRD

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Sunt obligat sa instalez YOU BRD la toti membrii familiei, doar ca, ma uit la interfata asta noua și văd că lipsesc conturile împuternicirilor, există vreo soluție rezolvabilă sau trebuie să așteptăm banca să rezolve problema sau sa așteptăm venirea celui de-al doilea Iisus până adaugă ei împuternicirile în aplicație?

#2
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017
Sau sa renunti la tot ceea ce inseamna aceasta banca. Am depasit un an de divort si ma simt excelent.
Daca stau sa ma gandesc ca la fiecare intrare / plata / extragere de numerar de la propriul lor bancomat + comison lunar si comision anual plateam pesches, atunci duca-se!

Edited by addumi, 08 July 2021 - 07:51.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Si eu de abia astept sa scap de BRD.Mai am doua luni.Astia taxeaza chiar si apropierea de sediul lor sau de un bancomat de al lor.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postzyppster, on 08 iulie 2021 - 07:28, said:


Posibil un bug care va fi rezolvat zilele/saptamanile/lunile viitoare cu un update. Oricum, eu te sfatuiesc sa renunti la ei. Oamenii astia sunt inapoiati dpdv tehnologic, sunt depasiti de situatie si nu realizeaza ca timpurile s-au schimbat, ei continua sa ofere serviciile bancare de acum 15 ani. Traim intr-o noua era bancara insa BRD se incapataneaza sa traiasca in trecut.

Edited by MembruAnonim, 08 July 2021 - 08:15.


#5
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
Faptul ca se grabesc sa inlocuiasca o aplicatie mai buna cu una mai proasta spune ceva despre conducerea bancii. Oameni nu sunt inapoiati doar dpdv tehnologic, in general nu prea le pasa de clienti. Adica nu-ti trebuie cine stie ce tehnologie ca sa raspunzi la un telefon ori la un e-mail. Trecand peste asta, degeaba intrebi pe forum, adreseaza-te direct bancii.

#6
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,530
  • Înscris: 27.09.2006

View Postzyppster, on 08 iulie 2021 - 07:28, said:

Sunt obligat sa instalez YOU BRD la toti membrii familiei, doar ca, ma uit la interfata asta noua și văd că lipsesc conturile împuternicirilor, există vreo soluție rezolvabilă sau trebuie să așteptăm banca să rezolve problema sau sa așteptăm venirea celui de-al doilea Iisus până adaugă ei împuternicirile în aplicație?
- NU exista posibilitatea de a "vedea" si "controla" conturile pentru care ai imputernicire. Aplicatia nu are implementat acest modul.
- Sa vezi distractie atunci cand vei incerca sa instalezi aplicatia pentru un minor... NU merge! Fii-mea (17 ani) are un card facut de BRD. Ei bine, nu poate instala YOU BRD pe telefon pentru ca e minora!!!

#7
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 05.02.2009
Am incercat si eu sa intru pe brd-net si au zis ca trebuia sa fac upgrade la YOU.
Nu am gasit niciunde cat costa serviciile YOU-BRD. Mie mi-au bagat pe gat brd-mobile gratuit in 2009, dupa care l-au facut 4 lei, dupa care au zis nu poti renunta la el si sa platesc pentru brd-net in paralel/normal. Daca astea dispar sunt fericit.

La functionalitate YOU pentru plata Digi, sarim peste zecile de pasi psd2 .. cu autentificare pin, primit cod pe sms, cauta sms, click de 3 ori..
Nu e asa de "pierdut in trecut". O sa fie probleme cu tepele pe olx, ca o sa dea lumea next/autorizare si mai repede.

Edited by solitaryman, 08 July 2021 - 08:34.


#8
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Si pe mine m-au  incantat cu noua aplicatie ca nu mai mergeau facute platile in 3 pasi cu MyBrd.
Pana au inceput minusurile :
- nu merg notificarile de plati
- nu vezi  alte conturi  atasate   in lei sau euro
Am incercat cam acum 5-6 saptamani sa aflu cum rezolv punctele de mai sus .  ...se ro rezolva la o viitoare actualizare Posted Image  
-Avantajul ca o poti instala fara vizita la o filiala.Posted Image ... e un avantaj. dar preferam  o aplicatie functionala  uneia  usor de instalat  dar facuta pe genunchi

#9
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
momentan nu am probleme cu ea.......au fost cu autentificarea insa au rezolvat.
acum vad ca merge.
- NU folosesc notificare pentru ca cardul meu primar este REVOLUT
- nu folosesc cardul BRD pentru ca nu are GooglePAY - iar eu am VISA - care nu este acceptat ...cine naiba a mai auzit de asta !!!
- nu am alte conturi atasate .... doar unul singur.

sunt la pachetul "CARD ZI DE ZI" pentru care nu platesc nici un comision pentru aplicatia BRD-YOU, si nici pentru orice transfer de la orice banca romaneasca, nici comision de administarre....defapt nici un comision de intretinere.

FOARTE FOARTE GREU SE MISCA .....

Edited by Mihai_3, 08 July 2021 - 09:03.


#10
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
Cu brd  1 lucru e de facut, inchis conturile si mutat la alta banca. Posted Image
Alta scapare nu e Posted Image
I-am lasat in urma prin 2012, zero regrete.
Imi amintesc ca m-au comisionat la rupere inclusiv la plecare, dar a meritat.

Edited by sirgoofy, 08 July 2021 - 09:30.


#11
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Aplicatiei ii lipsesc foarte multe.
Am vrut sa-mi transfer USD catre un cont de USD de pe Revolut si tanti de la telefon mi-a zis ca nu merge.
S-au suparat tare pe mine cand am inceput sa incasez salariul la alta banca.

Acu 2 sapt am inchis serviciile de la ei, dupa 7 ani juma de concubinaj.

#12
bostanu_4u

bostanu_4u

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 30.12.2020
E prima banca la care am avut cont cand eram in facultate.
Dupa 1 an am renuntat, prea multi nervi, si am trecut la Raiffeisen. Si dupa ce a aparut Revolut, transferwise si restu', am mai stat 1 an cu ei apoi am renuntat.
Cam toate bancile sunt asa mai inapoiate, dar BRD e clar la coada clasamentului. Se vede si daca nu esti client, dupa logo. Cine dracu isi pune ca logo fanta de bancomat?
Daca esti obligat sa ai cont la o banca fizica, prin pensie/salariu, cred ca ING si BT ar fi mai ok.
Sau vezi daca poti folosi transferwise, ca dau si conturi romanesti prin Libra

#13
radumilan

radumilan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 20.11.2010
Ce ne mai place să exagerăm când vine vorba despre bănci. BRD comisionează la fel ca și alte bănci dacă nu ai pachet. Dacă ai pachet condițiile sunt destul de avantajoase (Card de credit Gold gratis la pachet cu încasări de 2500 RON pe lună), poate verificați oferta băncii înainte să comentați ce știți voi de acum 10 ani.
Cu privire la aplicație într-adevăr mare nevoie de destul de multă dezvoltare dar pe de altă parte o aplicație nouă pe care ei o fac. Eu zic că în paralel pentru majoritatea clienților aplicația veche MyBRD funcționează în continuare + interfața web care nu e restricționată.

#14
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
La alte bănci ai card gratis fara obligații de salariu X lunar, dar dacă îți place mergi in continuare cu ei, nu te oprim noi ;)

#15
radumilan

radumilan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 20.11.2010
Și atunci tu de ce ești aici să te plângi de ei?

View Postsirgoofy, on 08 iulie 2021 - 11:55, said:

La alte bănci ai card gratis fara obligații de salariu X lunar, dar dacă îți place mergi in continuare cu ei, nu te oprim noi Posted Image


#16
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 07.01.2014
BRD are thread dedicat. Acolo poți să-l lauzi îndeajuns.

Aici se poate plânge lumea în voie că majoritatea știm ce servicii ”bune” oferă și la costuri pe măsură...

#17
radumilan

radumilan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 20.11.2010
Atunci din nou, de ce nu ați scris acolo? E topic pentru tot ce tine de BRD, inclusiv aplicațiile de mobile banking. Vă era frica, sau ce?

View Postdaddypuff, on 08 iulie 2021 - 21:52, said:

BRD are thread dedicat. Acolo poți să-l lauzi îndeajuns.

Aici se poate plânge lumea în voie că majoritatea știm ce servicii ”bune” oferă și la costuri pe măsură...


#18
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 07.01.2014
Da. Ne era frică că vine unu și ne ceartă. Dar ne-a găsit aici.Posted Image

Edited by daddypuff, 09 July 2021 - 16:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate