Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

S21+ SH - blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
spowner91

spowner91

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2021

 ionut_lazar2001, on 14 iulie 2021 - 09:25, said:

Ai reusit sa vorbesti cu proprietarul sau l-ai vandut?
Un baiat a reusit sa l rezolve, am primit nr de tel de la un utilizator de aici.

#38
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Ajuta-ma sa inteleg mai bine toata povestea. Ai un cumparat un telefon SH de la cineva ce l-a luat in rate pe factura de la Vodafone Romania, impreuna cu prelungirea abonamentului. Pt ca respectivul nu si-a mai platit factura(abonament+rata) Vodafone a blocat telefonul. Asa s-a intamplat?

#39
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Da, asa s-a întâmplat. Apoi a reuși sa treacă de blocare și acum este bucuros ca poate folosi telefonul.

#40
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Nu ai ce bypass sa faci , atata timp cat in developer options nu iti apare oem unlock ca sa poti sa faci root il tii de bibelou

Vodafone are parteneriat enterprise cu samsung ca sa fie owner la knox manager , atunci cand iti vinde telefonul in rate vodafone alege ce poti face tu cu el si ce optiuni iti lasa avand drepturi knox de admin. Nu poti face root , nu poti face adb cu el .
Atunci cand termini ratele vodafone scoate imei din knox si tu devii proprietar de drept

https://docs.samsung...bas/kba-228.htm


#41
TheG0at

TheG0at

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.05.2021
@HouseFreak, și totuși omul a zis că l-a rezolvat "un baiat". Și mie mi s-a părut dubios. Știam sigur că nu se pot "rezolva".

#42
spowner91

spowner91

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2021
Eh stiai tu k nu se poate, a pus baiatu si un video cu un s20 deblocat..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vTySq3cryNU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
TheG0at

TheG0at

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.05.2021

View Postspowner91, on 01 august 2021 - 07:56, said:

Eh stiai tu k nu se poate, a pus baiatu si un video cu un s20 deblocat..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vTySq3cryNU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce a pus? Un video cu un Samsung care se vede clar că e încă blocat și un link de unde să-ți iei țeapă pe olx. Anunț șters între timp.

#44
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Nu merge deblocat , cei care cumparati dupa olx ca sa verificati ca e luat in rate dati restart la telefon , daca primiti mesaj de la vodafone imediat dupa restart e luat in rate . Mai exista si o setare sa nu afiseze notificarile 2 ore ca sa nu va dati seama .

Mare atentie

#45
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Din cate stiu eu , poti face brick la soft , sa-l resoftezi si merge :) ii pui alt soft , nu de europa OXM pui de India , ca Vodafone are soft personalizat... aveam si eu telefon si era tot cu soft personalizat pe (S20  FE) si i-am pus India :))

#46
TheG0at

TheG0at

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.05.2021
Nu-i poți schimba softul sau regiunea dacă nu ai opțiuni dezvoltator și depanare USB active. Și asta oricum nu rezolvă nimic dacă e blocat de Vodafone direct prin Knox.

#47
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.05.2009

View PostHouseFreak, on 01 august 2021 - 09:00, said:

Nu merge deblocat , cei care cumparati dupa olx ca sa verificati ca e luat in rate dati restart la telefon , daca primiti mesaj de la vodafone imediat dupa restart e luat in rate . Mai exista si o setare sa nu afiseze notificarile 2 ore ca sa nu va dati seama .

Mare atentie

Cred că dacă se resetează telefonul automat se duce și acea setare. Ai idee sub ce denumire găsim setare ?

Edited by KeNz011, 01 August 2021 - 09:48.


#48
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Din propria experienta va spun ca nu ai ce sa ii faci , nu poti depasii acel mesaj de blocare decat cu root prin achimbarea de imei , atata timp cat tu in developer options nu ai oem unlock chiar nu ii poti face root sau sa faci prin adb ceva . Cu odin nici atat , fiti precauti la ce cumparati.

#49
TheG0at

TheG0at

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.05.2021
Eu cred că chiar inițiatorul acestui topic e "băiatul" care "rezolvă" telefoanele blocate. Dacă te uiți la istoricul comentariilor, la ce gramatică are și la ce video-uri dubiose pune link, e clar. Până acum nu a adus nicio dovadă că deține un s21+ "furat" de la voda și deblocat de băieții buni.

#50
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Daca face sa puna si dovada

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate