Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Obzor, Reina del Mar-câteva opinii valabile 2021

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Niste poze recente, daca intereseaza pe cineva.

Hotelul face parte din lantul HVD, este situat in Obzor si nu cred ca are nevoie de reclama. Noi am plecat printr-o agentie, care avea si discount.

Atasez niste poze, daca sunt intrebari, va raspund.

Plusuri are multe:
-camerele spatioase, 40 mp, design actual, dotate cu ce trebuie, foarte multe prize (cred ca in jur de 10), aerisite, balcon mare. Noi am fost 2 adulti plus 1 copil care nu mai e chiar copil ( are 13 ani si am platit pentru el ca pt adult, anul trecut avea 12 si era inca fara plata Posted Image )
-personalul amabil, cu mici exceptii (angajatii mai in varsta de la Beach Club, cei de cca 40 de ani, cam plictisiti si necooperanti. Cei tineri, extrem de ok). In rest, nicio problema la restul barurilor si locurilor (“La Pastelería”, Snack Bar, Restaurant principal) cu angajatii care sunt foarte serviabili. Cand am fost noi, celalalt restaurant a la carte, Belinda, nu era deschis, se deschide la final de iulie.
-mancare diverificata, cel putin 10 feluri de salata, 10 feluri de fructe, bauturi imbuteliate (locale si internationale, dar trebuie sa le ceri tu pe cele alcoolice internationale, altfel iti dau de ale lor), vinuri si toate sucurile la sticla (Cola, Fanta, Spite, Schweppes etc). In restaurante se intra cu masca si iti pun ei la dispozitie manusi de unica folosinta, dar te autoservesti. Bautura la masa ti-o aduc chelnerii care-s foarte multi.
-locatie linistita, orasul e de vizitat, stradutele sunt dragute, parcul la fel, noi am prins si un festival international de arte, la amfiteatrul de vara din Obzor.
-parcare pazita non-stop (gratis, evident), prosoape plaja care se preiau gratuit in fiecare zi (poti si de 2 ori) cu ajutorul cartelelor special pt asta, peste 300 de sezlonguri si 150 de umbrele puse la dispozitie, plaja privata, baruri peste tot, cel din receptie deschis 24/24 (bauturi, plus gustari, plus dulciuri)
-multe piscine (parca 7, plus cea privata cu acces doar pentru cei cazati la vile)
-paharele sunt toate de sticla, nimic in plastic, exceptie cele de carton pt luat pe plaja (si paie tot de carton)
-colt bogat cu produse pt bebelusi (inclusiv lapte praf NAN, borcanele, produse fara lactoza, tip Alpro, soia etc)
-etc.


Minusuri:
-vederea spre parc: dă spre o suprafata inca neamenajata, dar in curs de amenajare. Nu se lucreaza pe timpul verii, nu este zgomot. Depinde de fiecare, daca considera ca merita sau nu diferenta de pret pentru vederea la mare. Noi am avut spre parc, nu ne-a deranjat, insa daca sunt persoane mai pretentioase, poate ar fi deranjate de asta. La anul, cu siguranta privelistea va fi alta.
-mancarea de la restaurantul a la carte, Beach Club, ziua este ok (nu iti trebuie nici rezervare), dar meniul de seara (pt care iti trebuie rezervare la receptie) ar mai trebui imbunatatit, este aspectuos, dar nu se pune accent pe gust.
-cameristele: cam uită ca la 5 stele se schimba in fiecare zi prosoapele si ca trebuie sa intre in camera la curatenie. E drept ca nu le-am dat nici ciubuc. In afara de baiatul cu bagajele (care te ia cu masinuta electrica de la receptie si te duce in camera), cate 10 lei pe sens, nu am dat altceva.

Pozele sunt amestecate, dar va faceti voi o idee, in principiu.

PS: Gasesti in camera la cazare, cate o masca pt fiecare si tuburi cu dezinfectant. Noi am fost 3 persoane, am gasit 3 masti si 2 tuburi cu dezinfectant.

Sper sa fie de folos aceasta postare, macar sa stiti pe ce dati sau nu dati banii. Posted Image

Attached Files


Edited by -Diana-, 07 July 2021 - 19:06.


#2
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
pacat mare de ce a ajuns Obzorul..dar asta e

cat a fost halatul ?

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
La munte, sau nu am văzut bine în poze?  :D

#4
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 foxbat, on 07 iulie 2021 - 16:16, said:

pacat mare de ce a ajuns Obzorul..dar asta e

cat a fost halatul ?

Intamplarea ca am castigat eu 2 nopti la un concurs pe net, apoi am cumparat inca 2, ca sa simtim ceva.
Am platit 560 euro, 2 nopti, 3 adulti. Daca facem media pe cele 4 nopti, e foarte bine, altfel, e cam scump pentru buzunarul omului de rand.

Diferenta intre acest hotel si Miramar este de cca 300 E la 4 nopti, sincer, daca nu erau cele 2 nopti castigate, nu as fi dat 1000 si de euro pt vacanta asta, mai ales ca nu prea tiparim bani noaptea. Poate pt alte buzunare e ok.Posted Image
La Miramar ai conditii similare si preturi mai mici, acolo merita cu prisosinta, si față de Romania, evident.

 crisstonne, on 07 iulie 2021 - 16:24, said:

La munte, sau nu am văzut bine în poze?  Posted Image

Nu e munte, e mare. Doar ca in spatele hotelului e un mini-munte, iar in față este fix marea. Peisajul este superb, iti da o liniste anume.

Edited by -Diana-, 07 July 2021 - 16:31.


#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Deci, ai pozat marea dar nu văd eu?!  🤔
Mă mai uit o dată la poze  🤭

#6
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Pozele cu plaja, se pare ca le-am ratat.

Crisstonne, se vede marea? Posted Image

Attached Files


Edited by -Diana-, 07 July 2021 - 16:38.


#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,330
  • Înscris: 01.12.2001
Pliante și în limba română. ;)
Totuși 560€ pt 2 nopți..... (daca nu ai niciun voucher/reducere)...
Sa stai o săptămână pe bune sa dai 2.000€. Cam mult (părerea mea).

Dar cam pustie plaja. (Pt sfârșitul lunii iunie).
Pt iulie august preturile vor creste?

Edited by dorin_2k, 07 July 2021 - 16:43.


#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Una dintre cele mai reusite vacante ale mele a fost la Obzor. Anul asta merg tot prin zona, la Sveti Vlas, ca am vrut mai aproape de Nessebar. ;) Numai sa nu inceapa raspandirea tulpinii asteia noi de Sars Cov2 si sa bage ceva restrictii.

#9
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Mult, de acord cu tine. Era 280 E/noapte, 3 adulti.
Anul trecut, am stat intr-o suita la Miramar, cu vreo 700 si ceva de euro, 4 nopti sau 5 (nu imi mai amintesc exact), eram tot astia mari, plus fii-mea de 14 ani, plus baiatul care avea 12. Deci, 3 adulti si 1 copil. Cred ca v-am pus poze, suita era pe 2 etaje, nu asa moderna, dar in conditii foarte bune.

 ursamajor, on 07 iulie 2021 - 16:42, said:

Una dintre cele mai reusite vacante ale mele a fost la Obzor. Anul asta merg tot prin zona, la Sveti Vlas, ca am vrut mai aproape de Nessebar. Posted Image Numai sa nu inceapa raspandirea tulpinii asteia noi de Sars Cov2 si sa bage ceva restrictii.

Sveti e foarte misto, am fost la Garden of Eden. Am si ceva poze pe aici, pe forum, daca cauti. Foarte linistit, e drept ca noi mergem intotdeauna inaintea de sezonul mare, tocmai ca sa nu ne aglomeram.
Mereu mergem in ultima saptamana din iunie (ce e drept, anul trecut, in pandemie am fost in august, dar era liber, tot Obzor, Miramar).

 dorin_2k, on 07 iulie 2021 - 16:41, said:

Pliante și în limba română. Posted Image

Ne gineau dupa ochi, imediat si ne dadeau pliante in romana. Posted Image)
Oricum, hotelul era cu 85% romani, 5% ucrainineni si restul bulgari.

 dorin_2k, on 07 iulie 2021 - 16:41, said:

Dar cam pustie plaja. (Pt sfârșitul lunii iunie).
Pt iulie august preturile vor creste?

Pustiu si bine, abia nu erau zgomote, oameni multi, etc.
Cred ca vor creste, fiind sezon.

Edited by -Diana-, 07 July 2021 - 16:50.


#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011

 -Diana-, on 07 iulie 2021 - 16:37, said:

Pozele cu plaja, se pare ca le-am ratat.
Crisstonne, se vede marea? Posted Image

Prima dată era plin de mîncare  🤭

 foxbat, on 07 iulie 2021 - 16:16, said:

pacat mare de ce a ajuns Obzorul..dar asta e

Da ce a pățit?

#11
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 foxbat, on 07 iulie 2021 - 16:16, said:

pacat mare de ce a ajuns Obzorul..dar asta e

Si niste poze din Obzor, special pentru tine.
Inca e ok acolo. Frumusetea sta in ochii privitorului. Posted Image

Attached Files


Edited by -Diana-, 07 July 2021 - 17:35.


#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Ce temperatura avea apa?

#13
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Cam pustiu pe acolo. Practic e in extrasezon.
Oare cati turisti erau castigatori la acel concurs ?

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011

 -Diana-, on 07 iulie 2021 - 17:34, said:

Si niste poze din Obzor, special pentru tine.
Inca e ok acolo.

Este umblat vulpoiul, știe el ceva  😁
Poate se referă la materialul uman care bântuie pe acolo, romanistanezi", cine știe.
Persoanele de față se exclus  🤣

#15
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 adisz, on 07 iulie 2021 - 18:09, said:

Ce temperatura avea apa?

Habar nu am, dar era ok de facut baie, atat la piscina, cat si in mare.
Nu prea ma intereseaza gradele, eu am termometru la picior. :D

#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011

 Leo2006, on 07 iulie 2021 - 18:50, said:

Cam pustiu pe acolo. Practic e in extrasezon.

Mie îmi place așa, să nu se frece slinoșii de mine.

#17
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 Leo2006, on 07 iulie 2021 - 18:50, said:

Cam pustiu pe acolo. Practic e in extrasezon.
Oare cati turisti erau castigatori la acel concurs ?

Doar eu, cred. :))
A fost o tragere la sorti, o singura vacanta si au fost 1451 participanti.

As zice ca: e final de iunie, hotelul e scump, nu se inghesuie chiar asa lumea la el.

 crisstonne, on 07 iulie 2021 - 18:54, said:


Poate se referă la materialul uman care bântuie pe acolo, romanistanezi", cine știe.


Chiar nu am vazut niciun meltean de data asta, din astia gen manelisto-carpato-danubiano-pontic.

O singura ţaţă pe plajă, in prima zi am avut nenorocul sa ne asezam la vreo 4 sezlonguri in spatele ei si am aflat toata povestea ei, a maica-sii, cate kg a avut tortul de nunta, cu ce era, de la care cofetarie renumita din Onesti era, ce mama buna e ea, cum i-au mucegait rufele in pod, etc samd.
In toata linistea aia, se auzea a noastra, de iti venea sa o strangi de gat, numai sa taca. Nu stiu cum o suporta barba-su, care nici in pauzele ei nu avea curaj sa zica ceva. :))

Apoi, evident că la cat loc liber era, ne-am asezat strategic in marginea plajei, unde nu era nimeni si ne-am vazut linistiti de ale noastre.

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Prea tare, cu oneșteanca"!  🤣😂🤭

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate