Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

BGvigneta electronica

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
observ ca notiunea de curs intebancar te depaseste...
Comisione la plata cu cardul oi avea tu la banca din parc :)

#38
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
Cumperi cu cardul tau in lei un obiect sau un serviciu in alta moneda... sa zicem €
cumperi ceva de 100€ pentru care platesti (banca iti ia de pe card)507lei... returnezi sau nu ridici sau ma rog... primesti banii inapoi de la vanzator! cei 100€... dar tu in cont primesti doar 477lei!
restul e diferenta de curs si comisioane!
ai priceput ceva?!?
intai intereseaza-te, experimenteaza si pe urma abereaza...
cursul interbancar, dupa cum ii spune si numele daca stii citi romaneste, e cursul care se practica intre banci, n-are nicio treaba cursul interbancar cu clientii persoane fizice.
tie iti schimba la ce curs vrea muschii lor.

Edited by Barboso, 09 July 2021 - 10:52.
Limbaj nepotrivit.


#39
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
Apoi mai cumperi odata si primesti inapoi 400, la a treia incercare deja iti cere bani vanzatorul ca te-a bagat in seama Posted Image

#40
ice cube

ice cube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.12.2005
Bancile nu percep comisioane la plata cu cardul. Bancile din parc, e posibil. Aveti grija, daca luati vinieta online, acesta este site-ul oficial de pe care se achizitioneaza: https://www.bgtoll.bg/ .
Exista un site, al unor baieti destepti, care seamana cu unul oficial, dar astia percep si un comision de cca. 50%. Asa ca, inainte de a valida plata, fiti atenti la sumarul operatiunii, sa nu nimeriti pe site-ul ala. (dar, ca treaba sa fie clara, asta e site-ul https://bg-vignette....m/ro/Index/  pe care trebuie sa-l evitati).

#41
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
sunt multi care se înțeapă, mai ales cei care nu au cumpărat pana acum vinieta bulgărească online....
grija mare de unde luati....

ca si idee ca luati de unde trebuie pentru o 1 luna trebuie sa coste 30leva si pentru 1 săptămână 15 leva
(pentru un autoturism fara remorca)

#42
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007
Luat de pe bgtoll.bg vigneta pe 1 lună.
Platit cu cardul BT 76,13 lei.
Primit vigneta instant pe mail.

#43
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
Nici macar nu ajung banii la bulgari ca sunt blocati pe card si primesti confirmare si chitanta... unii inca se viseaza pe vremea trasurilor cu cai pe aici si stau cu banii la saltea :)

#44
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,165
  • Înscris: 05.09.2007
Intrat pe BGTOLL de pe calculator. Mai mult mi-a luat la scris datele, decat la primit confirmarea. Instant, atat pt mine cat si pt un prieten.. Facut pe acelasi mail si acelasi card. Atentie ... pe mobil aplicatia poate da rateuri. Nu uitati, sunt si site-uri care folosesc platforma de plata BGTOLL dar percep o anumita taxa de procesare. Acum astept doar ziua plecarii. Vacanta placuta sa aveti!

#45
rdirectoru

rdirectoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.04.2007
Am cumparat acum cateva minute vignieta pentru o luna de zile de pe bgtoll.bg .
Am primit confirmare instant dupa plata cu cardul : valoare platita 75,94 ron.

#46
ice cube

ice cube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.12.2005
Cat e taxa de pod la Ruse, spre Romania si cum se poate plati? Unii zic ca numai in leva si eur, altii zic ca se poate plati si cu cardul. N-am fost inspirat sa ma interesez cand am intrat in Bulgaria. Va multumesc anticipat si scuze ca am postat aici.

#47
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

 ice cube, on 10 iulie 2021 - 14:12, said:

Bancile nu percep comisioane la plata cu cardul. Bancile din parc, e posibil. Aveti grija, daca luati vinieta online, acesta este site-ul oficial de pe care se achizitioneaza: https://www.bgtoll.bg/ .
Exista un site, al unor baieti destepti, care seamana cu unul oficial, dar astia percep si un comision de cca. 50%. Asa ca, inainte de a valida plata, fiti atenti la sumarul operatiunii, sa nu nimeriti pe site-ul ala. (dar, ca treaba sa fie clara, asta e site-ul https://bg-vignette....ro/Index/Ă‚ Ă‚pe care trebuie sa-l evitati).
Mdea, m-am tot vanturat pe topicul asta dar tot io mi-am luat teapa ca nu am fost atent. Am platit 62 de lei pentru 15 zile. Ma miram eu cum de arata un pic altfel confirmarea plus ca am cont la bgtoll si nu imi aparea vigneta in istoric. Am gasit-o la verificari , deci nu e teapa doar le-am dat alora 20 de lei in plus

#48
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 ice cube, on 23 iulie 2021 - 06:26, said:

Cat e taxa de pod la Ruse, spre Romania si cum se poate plati? Unii zic ca numai in leva si eur, altii zic ca se poate plati si cu cardul. N-am fost inspirat sa ma interesez cand am intrat in Bulgaria. Va multumesc anticipat si scuze ca am postat aici.

4 leva/ 2€. N-am întrebat dacă accepta card (nici n-am văzut însemne de card), dar accepta leva și euro.

#49
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
doar ca e 3€, nu 2 Posted Image
RO -> BG am platit cu cardul

Edited by apocalipsul, 23 July 2021 - 07:33.


#50
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
Doar ca e 4 leva adica 2 Euro daca poti sa faci socoteala...

 ice cube, on 23 iulie 2021 - 06:26, said:

Cat e taxa de pod la Ruse, spre Romania si cum se poate plati? Unii zic ca numai in leva si eur, altii zic ca se poate plati si cu cardul. N-am fost inspirat sa ma interesez cand am intrat in Bulgaria. Va multumesc anticipat si scuze ca am postat aici.
se poate plati si cu cardul

Edited by GlCA_Contras, 23 July 2021 - 08:19.


#51
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
3€... trei (= 6 leva =15 RON) Posted Image
https://www.taxapod....ei-dn5-e85-e70/
https://www.kanald.r...ceasta-20155623
deci 3€!
daca poti citi...

#52
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
de fapt e  (patru) 4 Leva - 2 Euro
spre deosebire de tine eu pot citit sursele oficiale in kirilice... si trec lunar in Bulgaria prin vama Ruse-Giurgiu
https://izvangabarit...unav-most-1-i-2

#53
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
Giurgiu-Ruse e 3€/15 lei
Ruse-Giurgiu e  2€/4leva
Pe ambele sensuri se poate plati cu cardul

#54
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
foarte bine ca se poate plati cu cardul....
sper sa si afiseze clar acolo ca este posbila aceasta plata si cu cardul.
sau cu o aplicatie de telefon / site si prezinti QR-ul

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate