Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Interesant ... '' Salarium Fintech este prima soluție de plată instant a avansului salarial și de educație financiară din România. ''

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
''  ... Salarium oferă angajaților companiilor din portofoliul UCMS by AROBS acces instant la propriile salarii și face posibilă plata avansului direct pe card, prin aplicația cu același nume,” potrivit comunicatului de presa. ''

sursa : https://nocash.ro/pa...direct-pe-card/

Suna foarte interesant ...  sa vedem raspandirea si deschiderea  firmelor spre  aceasta platforma ...

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Inafara de concedierea personalului de la HR, ce alte beneficii mai aduce firmelor ? Trebuie sa reduci destul de mult personalul HR ca sa poti  plati abonamentul la aceasta platforma.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
ai cumva idee cam cat e abonamentul?

la nivelul actual de informatizare din HR-ul romanesc, nu cred ca trebuie/poti sa dai pe nimeni afara.
pt firma care ofera acest serviciu riscurile par a fi zero (daca inteleg eu bine, poti "debloca" doar banii pentru zilele deja lucrate)

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Nu e prima solutie, mai sunt si altele de genul.
Mie mi se pare ca ai nevoie de si mai multi HR ca sa gestioneze aplicatia, sa o verifice [ doar nu credeti ca are 0 buguri ] + abonamentul respectiv.
Iar ca utilitate, cred ca sunt domenii restranse unde ai avea nevoie sa fii platit la 3 zile, 12 zile sau 23 de zile.

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

View Postnoname44, on 05 iulie 2021 - 08:57, said:

face posibilă plata avansului direct pe card
Până acum nu se făcea la fel? :habarnam:

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
ce alte solutii similare mai cunosti?

chestia asta nu-i un "overdraft"(care-i destul de comun).

@Karhu: din ce inteleg eu poti fi platit chiar si zilnic. ideea nu e cum primesti avansul (card/cash), ci faptul ca poti solicita oricand in decursul lunii plata zilelor deja lucrate.

Edited by _Smiley_, 05 July 2021 - 11:03.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate