Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Prindere placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
klose21

klose21

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.07.2021
Salut!
Nu stiu daca am postat unde trebuie insa am cumparat de pe olx un gtx 980ti dar nu are acel ‘backplate’ (nu sunt sigur daca asa se numeste, o sa atasez poza) si problema e ca nu am cum sa o prind de carcasa..stie cineva de unde pot cumpara unul sau cum sa fac sa o prind?

#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
n-ai de unde cumpara asa ceva, doar sa gasesti acelasi model dar putin probabil momentan, poate in cativa ani cand nu mai valoreaza nimic.

Ai luat-o asa rupta...  Posted Image, sigur e functionala ?

De prins... prinzi cumva de carcasa ei, sau de mufe (cam periculos), sau de vreun surub/ gaura de surub, fara poze de unde sa stim ...

Te-ai intins prea mult, ziceai ca ai FX 4300 si sursa de 450W, trebuia sa iei placa mai normala nu un high-end vechi si rupt, parerea mea.
Chiar daca placa e functionala va fi (serios) limitata de procesorul rasnita.

Edited by sirgoofy, 05 July 2021 - 04:45.


#3
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007

View Postsirgoofy, on 05 iulie 2021 - 04:33, said:

n-ai de unde cumpara asa ceva, doar sa gasesti acelasi model dar putin probabil momentan, poate in cativa ani cand nu mai valoreaza nimic.
OLX

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Caută plăci video ce au același layout de conectori, dacă te referi la ce cred eu că te referi.

#5
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Am avut si eu niste placi video defecte si inainte de a le arunca la tomberon le-am scos acea tablita de fixare.
Tipul ala poate a gasit placa la tomberon si vad ca mai e si arogant si agresiv.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate