Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Eroare actualizare Apple Watch serie 3 cu Iphone 7 software 14.6

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
popyflo

popyflo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.01.2016
Buna ziua

Pe scurt nu pot actualiza smart watch-ul meu seria 3, nici dupa ce a fost inlocuit acum 2 zile la cei de la Depanero 02.07.2021.

Cei de la Depanero au decis sa inlocuaiasca ceasul dupa ce au constatat si ei ca cel vechi in garantie nu se putea actualiza.
Acasa surpriza tot aceasi problema nu se actualizeaza si acelasi mesaj (foto mai jos)

Am spatiu pe telefon Iphone 7+, 10 Gb dar nu aici este problema, posibil in alta parte.
Posibil versiunea de software 14 nu mai poate actualiza apple watch seria 3 ??

Insa uitandu-ma la suport apple se pare ca n-ar fi o problema cu actualizarea seria 3 cu IOS 14.6 cum am eu pe telefon

Precizez ca watch-ul trebuie sa aibe deja IOS 7 , pentru a putea sa se actualizeze independent fara telefon.

Cum sa fac, cine ma poate ajuta ??

Multumesc,

Vezi foto mai jos

Nu stiu daca am ales foto, insa mesajul pe care mi-l da Iphone-ul 7 este :

NU POT FI CAUTATE ACUALIZARI
CAUTAREA UNEI ACTUALIZARI SOFTWAREA ESUAT, DEOARECE NU DISPUNETI DE CONEXIUNE LA INTERNET.

Apoi mai jos mai este scris : Reincepeti/ Raincercati

#2
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 17.11.2013
Poate asta te ajuta:
https://forums.macru...raints.2298165/

#3
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,065
  • Înscris: 28.04.2004
Ca sa mai deschid un alt topic...

Eu am un Apple watch Series 4 la care nu reusesc sa-i actualizez software-ul orice i-as face (in comb cu iphone 13). In vara anului trecut ceasul meu seria 4 a trecut in nefiinta si dupa dezamagirea cu seria 7, l-am luat p-asta refurbished pana or scoate seria 8 sau una pe care sa merite sa dai banii de nou. Ceasul arata ca nou bateria e top, a mers si merge bine dar odata cu trecerea timpului am ajuns la aceesi eroare: nu pot sa-i updatez softul....isi descarca update-ul si apoi "crapa" la verificarea update-ului dandu-mi intr-un final eroarea stupida cu nu e conectat la internet...

Am epuizat toate solutiile de pe site-urile apple si youtube etc alea cu restart, dezperecheat, reinstalat, update de unul singur pe charger, pune-i codul/scoate-i codul, schimba-i limba/schimba-i tara. Singura pe care n-am incercat-o e sa-l imperechez cu telefonul nevestei si sa incerc sa-l updatez asa, dar parca nu-mi vine ca are si ea un apple watch cu telefonul ei....

Deci aveti vreo solutie putin raspandita/care nu e propusa pe toate forumurile etc pe care merita s-o incerc? Sau il las asa...ca n-am chef sa-l trimit in garantie ca aia ar insemna sa stau 2 luni fara ei si nu asta e scopul...

merci anticipat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate