Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

CovidCard - aplicatie GOOGLE pt android

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Citisem acum cateva zile ca Google scoate aplicatia pentru mobil (Android) Covidcard sau ceva in genul. Aplicatia va stoca certificat vaccinare si alte documente de genul. Avetii mai multe informatii? Nu mai gasesc articolul.

#2
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Doar in SUA s-a lansat. Nu e o aplicatie CovidCard, e Google Pay sau Passes API.

Nu te impacienta. Nu e nimic "special special special". E exact acelasi lucru cand iti faci screenshot la ceva si iti pastrezi poza, asta au facut si cei de la Google, "o ramă pentru poza". Certificatul tau de vaccinare ce contine ? QR si text. Orice imagine stocheaza lucrurile acestea. Cine iti verifica certificatul, iti scaneaza codul QR, indiferent de unde, se scaneaza exact la fel, codul QR in sine e doar o imagine, niste randuri de pixeli. Oricine a facut screenshot-uri cu coduri QR stie lucrurile astea, eu am scanat zeci pana acum, la diverse aparate, intotdeauna cu succes, intotdeauna poze. Ca ai poza direct, sau ca ai aplicatia care are acea poza, este exact acelasi lucru, doar poza conteaza, doar poza e scanata. Nu se scaneaza "o aplicatie", deci ea este irelevanta.

Edited by AdiTwism, 04 July 2021 - 07:20.


#3
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
vezi asta:
https://play.google....gov.ehealth.DGC
- cred ca sunt mai multe, dar depinde tara setata in "magazin".

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Eu am folosit Covid certificate. Nu face poza la pdf. Citeste codul QR si genereaza un cartonas cu codul QR si datele din pdf. Certificatele emise de UE nu au semnatura digitala si e normal sa primesti o atentionare in aplicatie de semnatura invalida.

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
eu folosesc pe telefon aceasta aplicație FREE lipsita de orice reclama
https://play.google....ioulabs.barcode

simpla eficienta atât pentru tinerea QR-urilor scanate cat si pentru modificarea lor sau creerea unuia nou.
clean in VirusTotal: https://www.virustot...6952c/detection

documentul PDF il generezi pe site-ul https://certificat-covid.gov.ro si il salvezi si el pe telefon.

Edited by Mihai_3, 04 July 2021 - 11:31.


#6
Pascalau

Pascalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 24.02.2007
nu e suficient doar pdf-ul? de ce as mai instala o aplicatie?

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
E suficient sa ai certificatul in format PDF. Eventual faci si un printscreen dupa codul QR, ca sa il ai la poze.
Fiecare cum prefera, or fi unii care vor o scurtatura pe ecran, catre vreo aplicatie care tine certificatul in ea.

#8
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Se poate adauga codul QR in aplicatia Stocard.

#9
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Merge cred mai pe toate aplicațiile de tip Wallet, precum Stocard, Virtualcards, Yourwallet etc. Eu oricum îl am pe Stocard și pe tel, în Drive, setat pt a fi accesibil și offline. Chiar n-are relevanta.

Edited by Vlad_22, 16 October 2021 - 17:12.


#10
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
mai nou ti spune candid uitându-se in ochii tai: "Nu am cu ce sa scanez ararăți-mi PDF_ul"

si treci de ea sau de el daca ii arati PDF-ul altfel spune ca NU vrea mușchii lui/ei sa treci

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate