Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

caut tutorial inlocuire suport antibalans seat leon 1p

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014
salutare,
caut tutorial inlocuire suport antibalans seat leon 1p,
sau daca cineva a schimbat si poate povesti pe scurt operatiunea ( in caz ca nu e complicat si necesita obliatoriu service)
multumesc frumos!

Attached Files



#2
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 23.01.2010
50 lei la service si nu te complici.
Toata lumea trebuie sa traiasca.

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
E foarte complexa operatiunea ...e ceva de genul push and go Posted Image
Cand nu gasesti la seat cauti la skoda, aceeasi Marie dar cu alta palarie
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qfC58th35Wk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Strange bine suruburile , curata inainte zona , sa ai chei de forta nu de discoteca iar masina sa fie foarte stabila pe ce o ridici de fata .

Edited by ldpe, 03 July 2021 - 11:12.


#4
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 22.02.2007

 XTH, on 03 iulie 2021 - 10:11, said:

50 lei la service si nu te complici.
Toata lumea trebuie sa traiasca.
CAt ?
MI-l schimbi tu cu 50 lei ???

 ldpe, on 03 iulie 2021 - 11:12, said:

E foarte complexa operatiunea ...e ceva de genul push and go Posted Image
Cand nu gasesti la seat cauti la skoda, aceeasi Marie dar cu alta palarie
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qfC58th35Wk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Strange bine suruburile , curata inainte zona , sa ai chei de forta nu de discoteca iar masina sa fie foarte stabila pe ce o ridici de fata .
CAuti la Skoda, dar la Octavia, la Fabia este altceva.

 manu10, on 03 iulie 2021 - 09:13, said:

salutare,
caut tutorial inlocuire suport antibalans seat leon 1p,
sau daca cineva a schimbat si poate povesti pe scurt operatiunea ( in caz ca nu e complicat si necesita obliatoriu service)
multumesc frumos!
Sper ca inlocuiesti si bucsile din suport, ca altfel faci operatiunea degeaba.
https://www.usedecus...55k-1k0199369f/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QRnGFHz5yZk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ia uite pe la minutul 8:50

#5
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014
merci de raspunsuri,
m-as duce la service, dar numa daca ma lasa sa stau langa, ceea ce e f greu!
am preteni care s-au trezit cu alte piese bune schimbate, apoi au scos alti bani din buzunar!
din pacate videoul de la Fabia nu ma ajuta, la leon e ca la octavia si nu gasesc!
intradevar e ceva ca-n videoul @al baundy ro , ar din pacate in video nu arata operatiunea si se pare ca ar fi bine sa schimb si doua bucse care incadreaza suportul antibalans ( eu cand am fost in service de am luat masina, mi-au zis ca trebe doar suportul, dar cine stie ce o fi acolo...
am un preten, dar e greu de ajuns la el, sa vada daca trebe si bucsele si sa faca el operatiunea, oricum graba nu e, mie nu-mi tremura schimbatorul sau ceva de genul, poate ca piesa e la inceput de uzura..
daca era ca la fabia, o schimbam eu, la fel e si la Renault, f simplu de schimbat!

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
Lasa-le mai de complexitati, daca ai groapa sau elevator in 45 minute dai si motorul si cutia jos , si telescoape si ...toata fata Posted Image de desfacut e simplu, trusa buna si forta daca nu o teava de gaz mai lunga  . Daca are scut dai scutul jos , dupa e distractie .
La montaj te umfla rasul cand uiti ce de unde ai desfacut , atunci sa vezi ce zbarnaie netul Posted Image, am dat jos o distributie si  nu mi s-a salvat poza in telefon , eu linistit , cand sa remontez adio tinere de minte pe unde trece cureaua , am testat vreo 2 combinatii dar imi iesea cureaua ori pre multa ori prea scurta - net, cautat, , pierdut vreo 30 minute dar am gasit si a functionat corect . Era un model de Mercedes cu acces fata, simplu de schimbat dar traseul putin alambicat in rest o placere sa ai asa masina cu acces facil la distributie .

Edited by ldpe, 04 July 2021 - 18:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate