Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Ce facem cu Mac-urile vechi?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
De acord cu vasile#####.
Dar produsele apple rezista mai mult daca nu luam in consideratie bateria. Din pdv hardware, rezista. Problema apare insa la compatibilitatea software.
De ex eu am in casa macbook-uri functionale din anii 2006-2007-2010. Mac pro early 2008, are high sierra si w10/64, se poate lucra destul de bine cu el. Depinde de pretentiile fiecaruia. Dar daca-l comparam cu un PC de anul trecut, cred ca il bate doar la consumul de energie electrica.
Macbook pro/2007 suporta high sierra(cu patch) si w10, e adevarat ca w10 se misca cam greu dar se misca. Iar macbook mid 2010 are catalina, tot functional.
Fata de configuratia de baza, le-am schimbat hdd cu ssd, am marit memoria.
Nu le-am avut de noi, au ajuns la mine cand erau la apusul carierei lor.
Ca si la autoturisme, sunt unele non euro inca functionale dar nu mai merita sa le folosesti, macar din cauza taxelor daca ignoram poluarea si consumul.

Edited by altuser09, 19 April 2022 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate