Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Priză GSM, a folosit cineva?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Adescu

Adescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2021
Am cumparat din China doua prize cu card GSM, diferite ca tip. (Teoretic, aceste prize pot fi controlate de pe un telefon, prin sms.) Problema e ca nu ma pot conecta cu niciuna si nu stiu care-i problema. Am verificat inainte frecventele gsm in care functioneaza (850/900/1800/1900 MHz). Am incercat cu un sim prepay Telekom si cu un sim abonament Orange in ele si tot degeaba. A mai folosit cineva astfel de prize?

#2
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
prima data vezi sa nu ai pinuri active la simuri
dupa ce bagi simu in dospozitiv suna pe acel numar sa vezi daca priza este functionala gsm,apoi vei sti ce ai de facut

#3
Adescu

Adescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2021
Ma scuzati dar nu inteleg. Cum adica pinuri active? Orice sim are un pin. Sim-ul telekom a venit cu un pin. Cum il anulez/dezactivez? Il bag intr-un telefon si...?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Bagi sim-ul in telefon si dezactivezi PIN, ai functie in telefon.

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011
BIne ca stim sa cumparat chestii din China si folosim telefoane, dar nu stim sa utilizam cartele SIM.

#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008

View PostAdescu, on 30 iunie 2021 - 12:26, said:

Ma scuzati dar nu inteleg. Cum adica pinuri active? Orice sim are un pin. Sim-ul telekom a venit cu un pin. Cum il anulez/dezactivez? Il bag intr-un telefon si...?

inchide si deschide telu,apoi incerci sa-l folosesti DAR fara a introduce pinul,asa e si acea priza

#7
Adescu

Adescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2021
Multumesc lui ceanu1980 si lui Adm. Acum merge. Pt. modoran, atat: si off-topic si aberant: dupa logica dvs, inainte de a cumpara ceva tre sa fii expert in acel ceva si in toate cele conexe. :))

#8
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Nu iti era mult mai ok o priza wifi ?

#9
Adescu

Adescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2021
Nu. Cu cablistii si amplasarea unui router wifi e mai complicat acolo unde o folosesc. Si doar cateva luni pe an. Cu un card prepay si semnal gsm mi s-a parut mai simplu, chiar daca pe priza gsm am dat 25$ iar una wifi e in jur de 10$.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate