Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Solutii pentru a putea instala Windows 11

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019

View Postnei-k, on 07 decembrie 2021 - 09:29, said:

Urmând pașii de mai sus am reușit să finalizez instalarea Windows 11 pe o configurație nesuportată. De fapt a fost update de la Windows 10 la Windows 11, fără a pierde programele sau setările.
Multumesc pentru tutorial, s-a instalat si la mine W11 fara probleme pe un sistem vechiut fara TPM, ca update practic pt ca nu am mai pus pe curat din lipsa de timp pt restore.
Acum dupa update ar fi indicat sa rulam inapoi scriptul AveYo pt reactivarea verificarii TPM sau din contra trebuie sa avem grija ca nu cumva sa-l mai activam vreodata ca sa nu se trezeasca W11 ca e incompatibil cu sistemul nostru vechi?

#38
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Pai daca activezi va zice ca nu e compatibil si nu vai mai primi update-uri.

Cel mai simplu se face o imagine cu Rufus si se bifeaza in el sa nu verifice si gata.
Attached File  Untitled-2.jpg   64.8K   37 downloads

Eu mi-am facut stick WinToGo cu el - nici asta nu verifica.

#39
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,532
  • Înscris: 21.12.2006
Nu cred că am mai activat verificarea, oricum, de când am postat și până acum am primit toate update-urile și rulez fără probleme

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate