Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Samsung S20 vs Apple Iphone 12(Pro)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
Goly05

Goly05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.05.2021
Eu sunt fan samsung încă de la modelul d100, am avut iphone câteva luni și i lam pasat soției, pur și simplu nu îmi place, tot samsung e baza, fiecare  cu părerea lui, cum sunt oameni cărora nu le place android asa sunt și oameni cărora nu le place ios.

#56
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View PostMELODY, on 25 septembrie 2021 - 15:42, said:

100% de acord cu tine.

Ideea e ca unii, mai saracuti si care chiar NU-SI PERMIT UN IPHONE NOU, doar zic ca e naspa, ca iOS e nasol, cand ei in realitate doar saliveaza sa aiba unul. Si propovaduiesc cumpararea de telefoane ieftine cu android ca fiind the flower power, nene, nu cumva sa recunoasca vreodata ca-s niste ipocriti.

Nici faptul ca nu-si permit un Samsung nou, varf de gama, nu-i linisteste. Mereu au un cate un coi impotriva celor care folosesc telefoane top de la indiferent ce producator,

Niste ipocriti care, ghici ce, tot asa vor ramane. Orice le/ar zice lumea.

Iata ca tocmai am avut un S21 ultra 5G, pentru aproximativ 1,5 ore. M-am  jucat pe el, aceleasi jocuri pe care le joc pe iOS. A mers, evident, absolut identic. Mi-a dat cu minus doar cand am intrat in meniul setari. Acolo se rupe filmul pentru mine, consider lipsit de inteligenta felul in care este structurat, organizat. Si nu, nu-mi place feeling-ul si butonul ala de volum pe care nu-l nimeream, inchideam telefonul cand cautam volumul "mai jos".
Not for me.
Ma faci ipocrit prietenas?
Da argumente ai impotriva a ce am scris sau stii doar sa te legi de persoana mea? Ma faci sarac, spui ca nu-mi permit iphone nou(de unde stii tu mai exact?) ca salivez dupa iphone(din nou de unde stii?) etc.
De exemplu, unde am provaduit eu ca ca iOS e nasol? Citeaza-ma sa vad, hai sa vedem cine este cu adevarat ipocrit.

View PostGoly05, on 25 septembrie 2021 - 19:08, said:

Eu sunt fan samsung încă de la modelul d100, am avut iphone câteva luni și i lam pasat soției, pur și simplu nu îmi place, tot samsung e baza, fiecare  cu părerea lui, cum sunt oameni cărora nu le place android asa sunt și oameni cărora nu le place ios.
Este foarte greu pentru el sa inteleaga asta. Celor care nu le place iOS de fapt sunt saraci si saliveaza dupa iphone dar nu-si permit unul. Asta este logica lui.

View PostMosu007, on 25 septembrie 2021 - 18:20, said:

Si zici ca faci mai repede pe ios printare ,  poza/scan la documente, si trimitere email .
Pai na , parerea mea este ca ESTE NORMAL sa faci treaba care ai facut-o de zeci de ori mai repede decat treaba care NU AI FACUT-O NICIODATA.
Dau totusi de gandit cele 10 minute necesare folosirii unei aplicatii de email si a uneia de camera, dar na...o fi navete spatiale androidele astea...caci cu carute s-ar presupune ca stie toata lumea sa mearga, nu ?
Sa nu mai spun ca pe partea de email, atasare documente Android a stat intotdeauna foarte bine si procesul este extrem de simplu: Selectezi fisierele - selectezi butonul share - scris si trimis mail sau Deschis mail - selectezi buton atasare - cauti fisiere in file explorer(de obicei sunt in folderul download sau documents) - selectat fisiere - OK - scris si trimis mail.

Legat de intuitivul iOS uite aici ce probleme exista: https://forum.softpe...e-iphone-to-pc/
I se recomanda omului sa isi trimita mii de poze pe email, incredibil.

#57
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007
Eu detin doua flagshipuri: Samsung Galaxy Note 20 Ultra si un Iphone 12 Pro Max. Am detinut toate flagshipurile Samsung de la S3 incoace, iar ultima a fost cel mentionat anterior si achiziotionat in defavoarea lui S20 ultra. Iphon-ul l-am primit de ziua mea si ce sa zic, incep sa-l folosesc mai mult decat Samsungul, ba cred ca in ultima luna nici nu m-am atins de Note. As mai adauga ca nu sunt nou nici in Android si nici in IOS, fiindca pe tablete am mers doar pe apple, segment in care nu prea au rival. Am ramas uimit ca vechiul Airpad 2, lansat din 2014 am mai primit update la Ios 15. Prin comparatie, Galaxy tab note 2014 (pentru cei care isi amintesc) a sotiei este decedat de mult, iar ipadul merge ca in prima zi. Lucrand cu ele ,nu cred ca pot spune care telefon este evident mai bun fata de celalalt. S-a discutat despre aceste aspecte pagini intregi cu mai multa sau mai putina vehementa. Ceea ce m-a determinat sa folosesc mai mult terminalul Apple in cazul meu, repet doar in cazul meu , a fost durata bateriei si displayul mai vizibil in conditii de lumina puternica . La fel si Apple watch-ul (seria 6) este mult mai vizibil la lumina soarelui decat Gear S3-ul pe care-l detin, insa sta mai slab la capitolul baterie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate