Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Infatuare, colega de serviciu mult mai tanara, cum trec peste?

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
forum_member

forum_member

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.06.2021
Daca nu postez unde trebuie, rog un moderator sa mute subiectul unde se potriveste mai bine.

Am sa incerc sa descriu situatia mea cat mai concis desi realizez ca o sa fie o lectura destul de lunga Posted Image . Nu astept sfaturi "medicale" ca de la un psiholog ci mai degraba sfaturi bazate pe experienta de viata a altora, sfaturi despre cum as putea iesi din acest impas.

Despre mine: 37 de ani, am fost casatorit de la varsta prea frageda as zice de 24 pana acum 1 an si jumatate, cand am luat decizia sa ies dintr-o relatie care devenise aproape tortura mintala zi de zi. Fosta sotie era mai aproape de vasta mea, cu vreo 5 ani mai mare, ne cunoscusem "pe vapor" (ea nu era romanca) pe vremurile cand era la moda sa te duci sa muncesti pe vase de croaziera sa faci niste bani (eram student pe vremea aia) si dupa 1-2 ani de relatie la distanta, ne-am grabit sa ne casatorim, mai mult pentru ca ea fiind non-UE, nu prea aveam cum sa fim impreauna altfel. Spun grabit pentru ca erau de pe atunci niste semne ingrijoratoare de instabilitate mentala, emotionala la dumneaei, pe care insa le-am asociat unei personalitati mai vulcanice si m-am gandit ca o sa fie mai bine cu timpul.

M-am inselat amarnic insa pentru ca pe parcursul anilor relatia a avut un traseu descendent tot mai abrupt, era genul de relatie "toxica" , text-book, si ajunsesem sa ma inchid in mine complet, ultimii 2 ani de casatorie i-am trait practic ca niste colegi de apartament care nu se plac. Daca va intrebati de ce nu am iesit din relatia aia mai repede, raspunsul scurt este: de prost!, iar cel un pic mai lung este pentru ca sunt in general un tip foarte/prea amabil, prea iertator, prea preocupat de sentimentele si doleantele altora vs. ale mele. Nu sunt perfect nici eu, nici pe departe, dar in relatia respectiva, practic eu eram singurul care contribuia financiar la bunastarea cuplului, eu eram cel care trebuie sa suporte insulte si gesturi groaznice pe care dumneai le atribuia depresiei cauzate de diverse lucruri care aparent nu se mai terminau, cum ar fi o copilarie/adolescenta tulburata pentru ca crescuse intr-o familie putin deplasata ca sa nu zic altel, apoi acum 4-5 ani moartea tatalui ei, acelasi tata despre care se plansese catre mine ani la randul ca a fost un tata denaturat, curvar, etc. plus alte chestii precum acestea.

A trebuit sa indur inclusiv episoade nevrotice cu amenintari, farfurii sau alte obiecte aruncate in capul meu etc., practic lucruri despre care mi-e rusine sa spun chiar si prietenilor sau familiei pentru ca probabil ar fi interpretate ca fiind cel mai mare fraier sa tolerez ani de zile asa ceva, ceea ce poate ca este si perfect adevarat.
In plus, avea si o lipsa de respect totala fata de parintii mei, a incercat din rasputeri sa faca in asa fel sa ii indeparteze, inclusiv un episod acum vreo 6-7 ani unde am mers sa-i vizitam in Romania si am plecat ziua urmatoare, ea tunand si fulgerand,  pentru ca nu suporta nici sa ma vada sa vorbesc cu ai mei in romana, avea o paranoie extraordinara, desi ai mei au fost as zice foarte blajini la ideea ca sunt cu o tipa ca ea (ceva mai in varsta si fara prea multe perspective), mai ales ca sunt singurul lor copil. Am ales sa-i iau partea atunci insa pentru ca pe de o parte chiar credeam ca o sa se faca bine si am plecat si eu, lucru ca i-a afectat destul de mult pe ai mei, dar din fericire relatia cu ei a fost si este ca intotdeauna una foarte OK, nu am pentru ca sa ma plang.

Asta e prima parte...dupa ce ne-am separat anul trecut, in plina pandemie, ne-am vazut de ale noastre, dumneai s-a ales cu jumatate din economiile muncite din greu (de mine) + ceva bani in plus sa-si plateasca chirie minim 1 an + toate lucrurile practic in afara de toalele mele cumparate de cand eram cu ea,  dar as fi dat si ultimul cent si ultima molie din buzunar la acel moment sa pot merge mai departe, pentru ca ajunsesem sa nu mai pot dormi noptile, sa ma gandesc chiar si la serviciu la un plan de iesire din situatia aia.

Dupa ce m-am mutat,  a fost si este mult mai bine, am inceput sa dorm mai bine, sa pot sa ma concentrez la serviciu, am reusit sa impresionez niste manageri din compania pentru care lucrez de aproape zece ani si am fost promovat intr-un rol de conducere si vorb-aia simteam ca a ajuns soarele si pe strada mea. Nu am inceput alta relatie, pe de pe parte pentru ca desi am mai acumulat ceva ani, inca sunt tipul f. timid fata de femei/fete care eram din adolescenta, si in plus imi lingeam ranile adanci ca sa zic asa, plus pandemia, asa ca m-am multumit cu serviciu/acasa plus m-am ocupat serios de sport/eforturi sa incerc sa mai deturnez efectele acestor ani de stres, nesomn, care si-au pus impactul, luasem ceva kg in plus, acum in ultimul an am reusit sa dau jos fara prea mult efort, doar din eliminarea acelui stres vreo 15 kg, am ajuns la greutatea pe care o aveam la 23-24 de ani si o forma fizica pe care nu cred ca o aveam nici atunci, lucru care m-a ajutat mult-mult si psihic sa ma simt mai bine.

La sf. anului trecut, am fost insarcinat cu a extinde echipa mea de vanzari cu 2 pozitii part-time, pentru ca aveam nevoie de anumite limbi, rusa si o alta, si pana la urma am gasit 2 studenti, inclusiv o studenta/masterand rusoaica, care este subiectul discutiei de aici incolo.
La inceput nu am simtit niciun fel de atractie fata de aceasta viitoare colega, are 24 de ani, nu este vreo frumusete tipica la exterior, asa cum sunt multe alte rusoaice in tara asta, pentru ca sunt o multime de rusi/ucrainieni aici, am angajat-o pentru e mi s-ar parut foarte capabila si potrivita acelui rol, ceea ce s-a si dovedit mai tarziu, pentru ca de curand business-ul nostru mi-a permis sa extind pozitia respectiva la full-time si nu am ezitat sa ii extind aceasta oferta binemeritata.

Si acum vine partea complicata si motivul acestui topic/sfaturile pe care le cer: pe masura ce am cunoscut mai indeaproape fiinta asta gingasa, mai ales ultimele luni cand am avut ceva iesiri cu colegi, zile de nastere (mi-au facut o supriza de ziua mea, ea si un alt tip tanar din echipa mea fiind principalii instigatori dupa cum am aflat mai tarziu), pe atat am devenit mai infatuat, cred ca asta este cuvantul cel mai potrivit de aceasta persoana. Este destul de retrasa, timida, oarecum imatura as zice, dar in acelasi timp tipul de fata populara cu jdemii de "tovarasi", probabil si pentru personalitatea extrem de placut pe care o poseda; iar la job, desi venise cu putina experienta in acest domeniu plus avea ultimele luni de masterat in acelasi timp, a absolvit de curand, isi face treaba cu brio, incredibil de bine pentru cineva care a inceput doar de cateva luni, are o disciplina de fier si e foarte autocritica, ambitioasa la maximum de fel.
Sunt convins ca infatuarea asta a mea catre dumneai de aici vine in principal, pentru ca un grad mare de admiratie pentru felul in care se poarta mai ales la serviciu, dar nu numai.
Singurul defect daca il pot numi asa desi in acelasi timp si lucru de admirat pe care i-l pot atribui este ca e clar semi-obsedata de fashion/shopping, ca 90% din fetele rusoaice sau de alte natii de oriunde presupun Posted Image , cateodata ma gandeam la inceput de unde isi poate permite sa se imbrace cu asa tinute de fashion, dar am aflat mai tarziu ca e singura la parinti, si desi provine dintr-o familie destul de modesta ,tatal are un job destul de decent  si e arhetipul de "fata-tatei", au facut si fac mari sacrificii sa o ajute sa studieze si poata pleca din Rusia in intr-o tara cu perspective, plus ca avea bursa aici la facultate, a terminat pe primele locuri, este extrem de inteligenta, lucru care m-a atras intotdeauna la femei/fete cat si la oameni in general si cred ca asta este cel mai mare factor pentru infatuarea asta a mea.

Si ca sa detaliez, in ultimele saptamani iar am inceput sa am probleme cu somnul, nu pot sa mi-o scot din cap, mai ales de cand ne-am reintors la birou fizic pentru ca pana prin mai am fost in home-office, vorbeam zilnic cu ea si ceilalti pentru training-uri, ca sa-i ajut cu diverse, dar de atunci si dupa ce a teminat si cu studiile o vad zilnic la birou, si desi am incercat sa ma distantez pe cat posibil, nu prea am reusit pentru ca e inca jobul meu sa o ajut ca si pe ceilalti, mai ales cei cu experienta mai putina si vine la mine non-stop sa ma intrebe una-alta, e foarte hotarata sa dovedeasca cat de capabila este in acest job pentru care mi-a multumit de mii de ori pentru sprijin, desi cred/sper ca am luat decizia foarte obiectiv.
Si ca sa ating si acest subiect, atractia mea fata de ea nu este cel putin pana acum una fizica, sau poate 0.5% fizica, in rest este cu siguranta o combinatie de respect, admiratie, grija, poate si putina prietenie, dar atunci cand ma gandesc la ea, nu am in cap vreo imagine de a-i rupe hainele "pretioase"  de pe ea Posted Image ci mai degraba mi-as dori enorm so-i fi cunoscut-o intr-un univers paralel, unde sa fi fost ceva mai apropiati de varsta, unde sa nu fiu managerul eu, responsabil de cariera ei la acest stagiu si sa fi putut merge la o cafea, un ceai, sa o cunosc mai bine si sa aflu daca intr-adevar poate fi ceva intre noi. Iar faptul ca stiu ca asta nu se poate, e ca un mare pietroi pe care il port pe umeri zilele astea.

In rest, habar n-am despre ea, daca a avut sau are vreo relatie sentimentala, n-am stat sa investighez si nici n-am sa fac asta, pentru ca pe de o parte mi-e si rusine practic vorbind sa ma gandesc ca as putea fi implicat cu o tipa cu o diferenta considerabila de varsta, iar alt lucru important, atat timp cat voi lucra pentru compania asta, nici nu se pune vorba sa ma gandesc la avea o relatie cu o colega, este complet "interzis" si descurajat asa ceva, iar jobul meu este unul de nisa, foarte bine platit pentru tara asta, ar fi foarte aproape de imposibil de gasit ceva similar daca ar fi sa plec spre exemplu si n-as vrea sa dau cu piciorul unei cariere pentru care am muncit din greu sa o obtin, cu chiu cu vai ca sa zic asa, pentru ca nu vin din vreo familie de bani gata, ai mei au muncit si ei prin strainataturi in ultimii 15 ani, tot cu gandul la bunastarea meu, asta dupa o viata de munca grea in Romania, iar eu muncesc de la 19-20 de ani, plus am petrecut multe ore si nervi in a ma perfectiona in domeniul asta in care lucrez ca sa plec pur si simplu sa o iau de la capat in alta parte, desi am avut si astfel de ganduri.

De cealalta parte, tipa in discutie este extrem de fericita ca a reusit sa gaseasca acest job bine platit, in acelasi timp i-a permis sa treaca de pe viza de student pe cea de angajat care e mare lucru in tara asta unde sentimentul fata de rusi in ultimul timp nu e unul prea prielnic, asa ca nici nu se pune vorba sa gasesc o cale de a "scapa" de ea, nici nu prea exista posibilitatea de a muta-o in alt departament, desi m-am gandit la asta intens in ultimele saptamani Posted Image dar mi-am dat seama ca ar fi un gest extrem de egoist pentru care pur si simplu nu am "fibra" necesara, asa ca m-am procopsit cu ea in echipa si va trebui sa gasesc o cale sa ma obisnuiesc cu asta. In ceea ce o priveste pe dumneaei, habar n-am cum priveste pe mine, dar sunt semi-convins ca nu se uita sau gandeste la mine ca vreun tip de luat in considerare, pe de o parte pentru ca precum am scris mai sus desi e foarte inteligenta si demna de incredere in chestii ce tin de serviciu, in rest mi se pare ce putin imatura, chiar si pentru varsta ei.

Avand in vedere ca este exclus, cel putin pentru viitorul apropiat, ca eu sa ea sa plece din compania unde lucram, cum credeti ca pot naviga acest impas? Realizez ca sunt cazul clinic de om napastuit de soarta cu o relatie groaznica, caruia i-a picat "pata" pe cineva din cercul de apropiati, desi cred ca este si ceva mai mult decat atat, dar orice ar fi este o situatie dificila. Singurul plan este va voi incerca sa fiu cat mai "rece" fata de fatuca asta, desi nu stiu cat de bine voi reusi sa fac asta, in acelasi timp, o sa incerc sa profit de ocazia ca vara asta e planificat un redesign total al biroului nostru open-space, am sa-i caut un loc sa stea mai departe de mine, macar sa nu fie in linia mea de vedere cum e acum, dar in rest sunt chiar in pana de idei ce as putea face, in afara de a merge la un psiholog care poate ar fi un remediu dar nu prea ma coafeaza ideea. In acelasi timp, realizez ca ar trebui ca probabil o solutie ar fi sa gasesc pe cineva de care sa ma indragostesc innebuneste care sa ma faca sa uit de tipa discutata aici, dar la varsta si caracterul meu nu este un lucru tocmai usor de pus in practica, nu pot sa concep sa ma apuc sa caut femei pe internet sau prin mai stiu eu ce aplicatii, iar in afara de gym, parcuri, drumetii, nu sunt genul care sa mearga prin discoteci sau baruri, nu cred ca acolo mi-as gasi jumatatea, daca o exista pe planeta asta.

Orice pareri, dojeneli, ironii sau chiar insulte sunt bine primite la acest stagiu, cu mentiunea ca as prefera sa nu raspundeti daca nu aveti putina experienta de viata intr-o situatie similara sau macar sa fi vazut cu ochii vostri in cercul de prieteni, pentru ca asta caut in principal, sunt sigur ca nu sunt singurul care a trecut prin asa ceva, si vreau sa stiu cum ati gasit luminita de la capatul tunelului.

Multumesc mult daca ati citit pana aici si weekend fain!

#2
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Am trecut prin ceva similar, e simplu, incercarea moarte n-are !
Dar sa o faci elegant, daca nu merge, move on sa nu fie cringe maxim.

#3
forum_member

forum_member

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.06.2021

 Ythrixium, on 26 iunie 2021 - 10:03, said:

Am trecut prin ceva similar, e simplu, incercarea moarte n-are !
Dar sa o faci elegant, daca nu merge, move on sa nu fie cringe maxim.

Of...pai asta nu e raspunsul pe care il astept, din motivele explicate mai sus. Sa-mi dau viata peste cap, iar, doar pentru posibilitatea de a trai o romanta care ar dura cine stie cat timp...mai iau transpiratiile doar gandindu-ma la asa ceva. Plus ca desi nu vreau sa creeza vreo imagine ca as fi cine stie ce sfant, ma gandesc si din perspectiva ei: are tot viitorul (neintinat) inainte, si nu vreau sa fiu eu ghimpele ca sa o opreasca sau care sa-i afecteze parcusul in viata, nu mi-as putea ierta asta niciodata, asa cum mi-e greu sa-i iert egoismul si toate durerile provocate de fosta mea sotie in cei +10 ani de mariaj.

#4
mediasick

mediasick

    sferto-doct, corect politic, fan multiculti, vax lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,119
  • Înscris: 21.08.2017
Am impresia ca prima sotie era de culoare ...
asa-i?

#5
forum_member

forum_member

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.06.2021

 mediasick, on 26 iunie 2021 - 10:33, said:

Am impresia ca prima sotie era de culoare ...
asa-i?
Daca te referi la culoarea pielii, nu. Era pestrita in multe alte feluri, si era de pe un continent unde sunt multi "de culoarea" cum zici tu, dar ea nu era, cel mult ceva mix, mai bronzata Posted Image , nici nu stiu exact care era make-ul genetic, dar probabil portughezo-olandez sau ceva similar.

Dar de ce intrebi tocmai asta? Eu am lucrat si lucrez in companii foarte "colorate", chiar si aici in birou CEE suntem vreo 15-16 nationalitati, inclusiv vreo 3-4 mai "colorati", inainte am lucrat cativa ani si si in UK si pe vase cum spuneam unde era de asemenea mult multi-culturalism,  dar nu pot sa zic ca pot atribui ceva caracteristici datorita culorii pielii, poate cel mult mediul/tara de unde vine cineva, desi chiar si aspectul asta devine tot mai irelevant in societatea globala in care traim.

#6
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Stabileste singur ce ai vrea acum de la o femeie,prioritar.Daca e doar o pedala,procedeaza.Daca e ceva mai mult,alunga-ti gandul,de obicei dupa un esec ca al tau pici mai rau.

#7
forum_member

forum_member

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.06.2021

 mcd2020, on 26 iunie 2021 - 10:42, said:

Stabileste singur ce ai vrea acum de la o femeie,prioritar.Daca e doar o pedala,procedeaza.Daca e ceva mai mult,alunga-ti gandul,de obicei dupa un esec ca al tau pici mai rau.
Mersi mult de rapsuns. Spune-mi te rog ce ai vrut sa spui pedala in contextul asta, ceva jargon sau...? (desi am terminat filo la liceu, ma cam depasesc expresiile astea "cool" :D

#8
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Draga, esti prea batrin fata de ea, nu v-a tine prea mult o eventuala idila!

#9
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Pedala pe vremea mea era sinonim cu tura,numar frecatura,buleala....

#10
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Eu as invita-o la o cafea si as bate niste apropouri, poate, poate. Lucrurile ar decurge de la sine, nu trebuie sa gandesti prea mult. Daca merge, va intalniti pe ascuns, sa nu afle colegii. Daca nu merge, continui sa o vezi ca pe o simpla colega.

Si lasa de-o parte stereotipul ala legat de varsta. In afara de putin curaj, nu-ti lipseste nimic.

#11
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
O cafea bauta cumva incit sa poti vedea daca are bataturi in ambele talpi,simultan...adica antena de camera....

#12
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 06.06.2005
Viata-i scurta , profita la maxim si nu mai analiza atat.
Mergi inainte  cu gagica , vezi tu ce iese , poate nimic , poate o pedala Posted Image sau poate mai mult.
E o diferenta de varsta , dar nu e insurmontabila, lumea e mai openminded in ultimul timp , mai ales in vest (unde intuiesc ca stai/lucrezi).
De obicei lumea regreta mai tarziu  ce NU a facut , nu ce a facut.

Edited by kriiss, 26 June 2021 - 11:27.


#13
AroundYou

AroundYou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 17.04.2015
Io zic sa mergi sa pedalezi la alte biciclete, fie ele si de inchiriat cu ora, sportul asta iti va face bine si vei si vedea avantajele datului cu bicicleta versus trotineta de serviciu indisponibila si neindicata. Lipsa "pedalatului" si anturajelor de sex opus face sa privesti putinele exemplare din preajma ta, pe cele de la munca care, dupa cate zici nici macar nu sunt niste exemplare serioase, drept optiuni. Si nu, de cele mai multe ori, acestea nu sunt unele viabile sau oricum, nu merita. Esti barbat, te inteleg. Si eu candva, intr-un anumit cadru al muncii ce o faceam atunci, eram inconjurat de vreo cateva mucoase dintr-astea mai tinerele la care, cu siguranta daca ar fi fost doar dupa capul de jos, as fi vrut sa pedalez lejer. Insa da-le dreaq, una ca ele nu m-ar fi bagat pe mine-n seama (datorita diferentei de varsta) iar pe de alta parte cel putin o treime din ce trecea pe strada de varste similare erau inca si mai bune...macar de clatit ochii :)
Fata de care ne vorbesti pare si probabil si este no way. Nu merita in situatia pe care ne-o expui sa faci nimic inspre a incerca macar vreo apropiere. Pedalatul (eventual la una care sa arate mai bine sau suficient de atractiva sexual pentru tine) este cu siguranta un lucru pe care poti conta si care te va ajuta aproape instant cu scosul rusoaicei din minte.

PS: vezi ca folosesti cuvantul "infatuare" total fara nicio legatura cu ce ne spui pe-aici. Desi un pic obositor, tot ma chinuiam sa-ti citesc cu cat mai mare atentie tot ce-ai scris, doar-doar sa gasesc unde era infatuarea din titlu, etc. Vezi in dex ce inseamna pe romaneste acest cuvant si nu-l mai utiliza in contexte de genul acesta.

#14
forum_member

forum_member

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.06.2021

 mcd2020, on 26 iunie 2021 - 11:06, said:

Pedala pe vremea mea era sinonim cu tura,numar frecatura,buleala....

 mcd2020, on 26 iunie 2021 - 11:10, said:

O cafea bauta cumva incit sa poti vedea daca are bataturi in ambele talpi,simultan...adica antena de camera....

Mersi pentru clarificari :D Si cu al doilea rapsuns m-ai bagat in ceata, dar apreciez ironia/umorul :D

#15
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021
Uratica, jdemii de tovarasi, personalitate placuta, foarte muncitoare, imbracata impecabil, pozitie inferoara, bla-bla...

Ceea ce vezi nu e ceea ce pare de foarte multe ori.

Cand o intrebi detalii, raspunde scurt sau elaboreaza si descrie toate etapele si dificultatile intalnite si cum a gasit rezolvarea?



Experienta mea, a fost ca de fapt zana avea zeci de tovarasi pentru ca in particular tuturor le dadea impresia ca s-ar putea intampla ceva.
Am realizat asta dupa ce faceam un proiect impreuna si a sunat 2-3 carora le-a vorbit mieros, si a rezolvat chestii pe care cu toata inteligenta mea nu le rezolvam in cateva minute. Ore sau zile, poate. ��

Daca la inceput era numai un zambet, cand nu ii mai eram util, iesea scorpia. Pentru ca initial eram intr-o poziție mai buna.


Tine-o in agenda, fa un pic de incalzire cu ea. Dar de abordat serios doar dupa ce nu ii mai esti manager.

O vezi in culori foarte bune, pentru ca dupa atata amareala chiar si painea pare prajitura. In plus, dupa raspunsurile la replicile lui mcd, pare ca nu ai nici foarta multa experienta. Deci ti se pare si mai grozava.

Edited by bvygKLM, 26 June 2021 - 11:50.


#16
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008

Quote

Este destul de retrasa, timida, oarecum imatura as zice, dar in acelasi timp tipul de fata populara cu jdemii de "tovarasi"
imo fata a facut chestii, ca sa fiu elegant Posted Image
Ca este se preface retrasa si timida, asta e pt naivi... se bat cap in cap aceste caracteristici

Daca iese ceva cu ea sa porti mereu caciulita, sa nu iei vreun herpes (& co) de la timida

Iar tu pari sa ai un fetish cu strainele, astea locale nu-ti plac.

Edited by sirgoofy, 26 June 2021 - 12:26.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Tu, 37. Ea, 20+. Fii serios, nu este o diferență foarte mare de vârstă. Deci din punctul meu de vedere, vârstă nu este un impediment. Treaba nasoală cu adevărat este că îi ești superior, la job. Lucrurile amestecate nu ies bine. Nu m-aș combina la serviciu niciodată. :)

#18
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

 sirgoofy, on 26 iunie 2021 - 12:19, said:


imo fata a facut chestii, ca sa fiu elegant Posted Image


Am gasit o mema...Attached File  main-qimg-e1d6181fe2f6b3ec2745cbf5ff669f68.jpeg   135.62K   97 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate