Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Trio Bridge View Crangasi

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
iondragos19

iondragos19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2021
Vii obosit dupa o zi de munca te pui pe canapea si te uiti la... bucatarie. Nu vad eu bine sau livingul la apartamentele de 3 camere tip L1-L2-11 nu este prevazut cu televizor ?  Am vazut moda asta mai nou fara televizor la case in dormitor, unde se inlocuieste TV-ul cu o fereastra, dar niciodata fara TV in living. Acelasi lucru pare si la apartamentele tip B-10.
https://www.triobrid...e-tip-l1-l2-11/

#38
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Cine sau ce te impiedica sa muti canapeaua cu spatele catre bucatarie si sa iti pui TV-ul in locul ramas liber?
Asa e in toate pozele de pe site.

#39
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Problema pe care o vad eu nu este neaparat cu televizorul, este faptul ca acel apartament de trei camere are 58 mp utili.
Am mai vazut si in Hils, tot trei camere, 56 mp utili.

#40
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Aia e altceva.

Si nu e ceea ce ai zis mai sus :)

#41
iondragos19

iondragos19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2021

View PostAlexEn, on 04 iulie 2022 - 18:14, said:

Cine sau ce te impiedica sa muti canapeaua cu spatele catre bucatarie si sa iti pui TV-ul in locul ramas liber?
Asa e in toate pozele de pe site.
De unde priza, cablu TV si internet daca in proiect nu este prevazut sa fie televizorul acolo ? Si vezi ca nu toate apartamentele open space au canapeaua cu spatele la bucatarie sau lipita de insula.

#42
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Posthaxx123, on 05 iulie 2022 - 13:23, said:

Problema pe care o vad eu nu este neaparat cu televizorul, este faptul ca acel apartament de trei camere are 58 mp utili.
Am mai vazut si in Hils, tot trei camere, 56 mp utili.
Se cheama micro-camere :P Stai sa vezi cand o sa se faca apartamente ca in Singapore... cu max 30m² :)

#43
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

View Postiondragos19, on 07 iulie 2022 - 20:50, said:

De unde priza, cablu TV si internet daca in proiect nu este prevazut sa fie televizorul acolo ? Si vezi ca nu toate apartamentele open space au canapeaua cu spatele la bucatarie sau lipita de insula.

Esti constient ca aia e pur si simplu o randare si atat. Nu e proiectul contractual.

#44
iondragos19

iondragos19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2021

View PostAlexEn, on 08 iulie 2022 - 10:46, said:

Esti constient ca aia e pur si simplu o randare si atat. Nu e proiectul contractual.
Apartamentele sunt in constructie si sunt destul de sigur ca le fac asa cum sunt in randari, daca nu intervine cumparatorul sa schimbe ceva in proiect evident pe banii lui, dar daca nu isi da seama cum nimeni nu a mai adus in discutie si afla cand este prea tarziu ? Daca cumpara apartamentul la gri ?
Fie ca e ca mine sau ca tine tot nu as cumpara in proiectul asta

#45
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001

View Postiondragos19, on 27 iunie 2022 - 21:47, said:

Vii obosit dupa o zi de munca te pui pe canapea si te uiti la... bucatarie. Nu vad eu bine sau livingul la apartamentele de 3 camere tip L1-L2-11 nu este prevazut cu televizor ?  Am vazut moda asta mai nou fara televizor la case in dormitor, unde se inlocuieste TV-ul cu o fereastra, dar niciodata fara TV in living. Acelasi lucru pare si la apartamentele tip B-10.
https://www.triobrid...e-tip-l1-l2-11/

La cat de mici sunt distantele este suficient un tv cu diagonala mica ...

#46
iondragos19

iondragos19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2021

View PostTarzy, on 09 iulie 2022 - 07:06, said:

La cat de mici sunt distantele este suficient un tv cu diagonala mica ...
La cat de mici sunt distantele este suficient un telefon, cred ca de asta nu au mai pus televizor in living, stai pe canapea si te uiti pe telefon.

#47
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

View Postiondragos19, on 08 iulie 2022 - 23:44, said:

Fie ca e ca mine sau ca tine tot nu as cumpara in proiectul asta

Atunci de ce esti atat de vehement?

P.S: NU mai da quote la mesajul imediat anterior daca il citezi integral. Este interzis de regulament.

#48
iondragos19

iondragos19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2021
Unde ma vezi pe mine vehement ? Stii macar ce inseamna ? lol. Doar am atras atentia asupra unui lucru foarte important in opinia mea, si dupa am spus ca solutia nu este asa usoara ca nu poti sa pui un televizor acolo daca nu este prevazut in proiect sa ai priza, cablu de TV si de internet. Eram vehement daca mi-as fi cumparat aici un apartament.

#49
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Ai vazut proiectul pentru vreunul dintre aparamente?
Serios, te agiti pentru o randare.

#50
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,488
  • Înscris: 04.05.2007
Dar si tu te agiti degeaba.
Oricum, sunt jenante si spatiile (ca mp) dar si functional. Sa ai un grup sanitar cu intrare direct din zona de living sau bucatarie este lux...merita sumele de +140kEur clar.
Daca asa ceva ar aparea intr-o casa de la tara, care si-a facut in sfarsit un wc in casa, parca ar mai fi de inteles. Dar la un apartament facut de nou, cu arhitecti din sec 21...asta mi se pare inacceptabil si ce fac astfel de arhitecti este pur si simplu prostitutie. Nu iti trebuie studii de lunga durata sa scoti un astfel de functional.
Si mai putin de inteles sunt cei care baga bani in asa ceva. Decizia de tip FOMO ajuta dezvoltatorii sa castige din ce in ce mai mult de pe urma prostiei.
Ok, faci astfel de compromisuri pt o garsoniera sau un apt de 2 camere la inceput de viata...dar deja la 3 camere este prostie sa cumperi asa ceva.

#51
urban

urban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,622
  • Înscris: 25.07.2002
Am facut o vizionare la cateva apartamente cu 2 camere in blocul nou construit si mi-a arata si un apartament cu 3 camere din care o camera era "birou" dar la fel de bine putea sa fie debara, camara sau sifonier :)

Pe scurt, am vizionat doua apartamente cu 2 camere cu bucatarie separata (asta ma interesa) dar mi-a aratat si unul cu bucatarie in living. Daca la primul apartament cu bucatarie separata mi-a dat putin cu virgula pentru ca bucataria avea access din living nu din hol la al doilea apartament in care aveai living cu balcon separat, bucatarie, dormitor si el cu balcon (mai mic cei drept dar separat) si baie toate accesibile din acelasi hol lucrurile parea mai ok. Cum s-a zis si mai sus, incalzirea e prin pardoseala, aerul conditionat are trase conducte/cabluri si teoretic poti pune unitatea externa in balcon, usile sunt de la Pinum (dar cele mai ieftine daca ma intrebati pe mine), la baie n-am retinut cine era producatorul iar centrala pe gaz era Immergas. Doua lifturi in bloc, accesul catre blocul deja ridicat se face pe o singura strada micuta si destul de greu de ajuns daca nu gasesc o solutie sa faca un drum si dinspre Splai lucrurile nu or sa stea prea bine pentru cei care locuiesc acolo chiar si pentru acces la metrou (trebuie sa ocolesti efectiv toata zona). Locuri de parcare acoperite la 12.000 + TVA respectiv afara la 8.000 + TVA. Ambele apartamente erau parca la 55+ mp si cel care mi-a placut ca structura avea un pret de 112.000 EUR+TVA.

Am mai vazut si un apartament cu bucatarie in living dar care nu m-a impresionat.

#52
nennadd

nennadd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.11.2022
Buna, am observat ca cei de la trio bridge au o publicitate agresiva in ultima vreme, ce noutati mai aveti de proiect? Eu inca nu sunt complet convins de zona,  desi ap au suprafete ok, zona e cu semnul intrebarii. Desi nu se compara cu popesti si mr, berceni, ghencea si altele asemenea..si totusi ap nu sunt ieftine.

Si inca ceva, am auzit ca taxa de mentenanta e destul de piperata, avem insideri?

Edited by Dany_Darke, 29 December 2022 - 14:05.


#53
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
au nevoie de bani.

#54
nennadd

nennadd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.11.2022
Am verificat pe o platforma de specialitate si au datorii enorme, semn ca construiesc pe credit. Din cate stiu primul bloc din cele 3 e gata,  restul in constructie. Sincer nu ii vad prea bine la anul, cu restrictiile de creditare din ultimele luni.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate