Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Trio Bridge View Crangasi

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.05.2008
Stie cineva ceva despre terenul (am inteles ca a fost al companiei SC Aquaproiect SA) pe care urmeaza sa fie construit acest compelx?

Cum pot afla informatii despre asta?

#20
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 24.02.2017

View Postunderground2009, on 29 iunie 2021 - 23:25, said:

Stie cineva ceva despre terenul pe care urmeaza sa fie construit acest compelx?



De la cadastru probabil. Insa nu o sa iti dea nimeni informatii fix tie. Si in definitiv ce vrei sa stii ? Daca sunt metale pretioase sub el sau ce ?

#21
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006

View Postunderground2009, on 29 iunie 2021 - 23:25, said:

Stie cineva ceva despre terenul (am inteles ca a fost al companiei SC Aquaproiect SA) pe care urmeaza sa fie construit acest compelx?

Cum pot afla informatii despre asta?

Poti sa ceri dezvoltatorului sa iti arate extrasul de carte funciara pentru teren. Daca nu sunt probleme nu vad de ce nu ti l-ar arata.

#22
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 24.02.2017
Pffff, dezvoltatorii sunt in general oameni foarte amabili si iti arata imediat orice acte le ceri.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postunderground2009, on 29 iunie 2021 - 23:25, said:

Stie cineva ceva despre terenul (am inteles ca a fost al companiei SC Aquaproiect SA) pe care urmeaza sa fie construit acest compelx?

Cum pot afla informatii despre asta?
1. "https://www3.pmb.ro/... 231872 s6.pdf"

2. Faci cont aici si cauti dupa "Carte Funciară Nr. 231874". Costa 20 de lei.

#24
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006

View PostBogotta, on 30 iunie 2021 - 15:20, said:

Pffff, dezvoltatorii sunt in general oameni foarte amabili si iti arata imediat orice acte le ceri.

Daca esti interesat si arati ca un interesat o sa iti arate. Mie mi-au aratat. Daca dezvoltatorul este serios nu vad de ce nu ti-ar arata acest act. Nu trebuie neaparat sa ti-l trimita, poti sa il vezi pe un laptop sau tableta la biroul lor de vanzari.

#25
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.05.2008

 IPR, on 30 iunie 2021 - 20:20, said:


Daca esti interesat si arati ca un interesat o sa iti arate. Mie mi-au aratat. Daca dezvoltatorul este serios nu vad de ce nu ti-ar arata acest act. Nu trebuie neaparat sa ti-l trimita, poti sa il vezi pe un laptop sau tableta la biroul lor de vanzari.

Ti-au aratat cei de la Trio bridge View Cranagsi? Sau in alta parte?

#26
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006

 underground2009, on 04 iulie 2021 - 13:04, said:


Ti-au aratat cei de la Trio bridge View Cranagsi? Sau in alta parte?

Alte ansambluri rezidentiale in Sector3 si Sector1.

#27
simsim12

simsim12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2015
Este vreun cumparator de apartament din faza 1 pe aici si poate veni cu noutati? Ce parere are pana acum? Multumesc!

#28
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Eu cunosc zona destul de bine.

Ca Avantaje, as zice:
- apropierea de metrou
- localizarea intr-o zona din Bucuresti cu acces chiar ok spre centru (Pta Victoria) dar si spre zona de Nord
- parcul Crangasi in apropiere
- gradinte in apropiere
- piata Crangasi in apropiere
- strandul Crangasi pt partea de distractie
- zona cat de cat safe

Ca Dezavantaje, as zice:
- localizat pe o straduta cu sens unic, aglomerata
- in apropiere de strandul Crangasi si zona de "events", ceea ce inseamna sanse mari ca mai mult de jumatate din an sa ai galagie noaptea (o colega sta in zona, la case, si se plange mereu de galagia de la zona de "events")
- compartimentarea apartamentelor nu e deloc pe placul meu: in primul rand, camere mici (vezi celebrul "birou" dar si restul dormitoarelor) precum si intrarea ciudata (vezi cazul aprtamentelor in care intri aproape direct in living)
- zona de case, cu potential mare de aglomerare prin intrarea dezvoltatorilor. Pana acum, s-au mai construit blocuri mici dar daca deja au inceput sa intre dezvoltatorii mari, o sa se aglomereze rau zona, mai ales ca sunt doar stradute inguste acolo

#29
simsim12

simsim12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2015
Ma mira ca desi sunt destul de multe apartamente vandute nu gasesc oameni care sa comenteze pe subiect. Nu gasesc niciun grup pe facebook. Chiar toti cei care au cumparat sunt oameni cu multi bani care au cumparat doar pentru chirie si nu le pasa deloc de constructie?

#30
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 24.02.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z9I5hfcd6eo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003
Desi blocul are avantajul unei apropieri de metrou, cu destule supermarketuri aproape, zona mi se pare urita,  batraneasca, invechita, aglomerata si nedezvoltata , aproape de camine abandonate.Mi se pare ca e de-a dreptul  dezolanta. E mai mult un bloc pentru investitii, sa il inchiriezi studentilor de la Poli. Nu il recomand pentru locuit.

#32
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 31.05.2010
Daca blocul nu e terminat si va fi gata abia in august (zice dezvoltatorul), deci, poate, in decembrie, e normal sa nu stii asa multe despre el. E si primul bloc, deci nu ai cum sa primesti vreun feedback, cel putin nu foarte corect. Apoi cu inca 2 blocuri in constructie vei sta in santier alti cativa ani.
Da, ai dreptate, foarte multi cumpara fara sa stie mare lucru, bazandu-se doar pe corectitudinea constructorului si condusi de euforia ca vor deveni proprietari.
De asemenea, or fi cativa care cumpara ca sa inchirieze nefamilistilor, maxim 2 camere. Majoritatea sau toti vor lua cu credite pe zeci de ani si nu vor decat sa aiba o casa. Ei cred ca e bloc nou, smart, langa metrou, piata, magazine, parc, lac, strand, gradinite, birouri, camine, tot ce vrei.
Nu conteaza ca e extrem de aglomerata zona, ca pretul e urias si nu se stie cat e un loc de parcare. Dar mai ales ca apartamentele astea smart sunt niste colivii.
Nici nu stiu cat de legal e sa faci apartament de "3 camere" la 59 mp. E hilar.
Asa ceva la 140 de mii de euro nu as recomanda niciodata. 2500 euro pe mp?!? Mai bine iei unu vechi pe la unirii daca vrei sa faci risipa de bani.
Dar altfel nu as recomanda nici blocuri vechi clasice, never ever.
De fapt, in momentul asta de criza, razboi cu Rusia, preturi umflate la maxim, nu as lua nimic.
Am cumparat acum 2.5 ani un apartament de 3 camere nou 72 mp plus balcon si loc de parcare la 108k. Acum se vinde in jur de 150k.
Crede-ma ca zona nu a devenit Beverly Hills peste noapte, din contra, se urateste. Dar pretul a crescut cu 50%.
Evident ca pretul nu reflecta valoarea reala, de aceea spun ca nu as mai cumpara nimic acum.
Ne apropiem de valoarea unui apartament in Germania, sa fim seriosi.
Asadar, nu va mai indatorati pe viata ca sa va luati o colivie, si inauntru si afara. Faceti doar sa ii hraniti pe porcii astia lacomi care construiesc.
Daca la anul se ridica pragul la 300.000 euro pentru tva 5%, toate apartamentele de 140-150k se vor apropia de 300k.

 simsim12, on 01 octombrie 2021 - 13:40, said:

Ma mira ca desi sunt destul de multe apartamente vandute nu gasesc oameni care sa comenteze pe subiect. Nu gasesc niciun grup pe facebook. Chiar toti cei care au cumparat sunt oameni cu multi bani care au cumparat doar pentru chirie si nu le pasa deloc de constructie?


#33
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 13.08.2015

View PostMembruAnonim, on 30 iunie 2021 - 18:14, said:

2. Faci cont aici si cauti dupa "Carte Funciară Nr. 231874". Costa 20 de lei.

@shase cere si nr cadastru, ala de unde-l iau?

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdenisen, on 20 aprilie 2022 - 19:20, said:



@shase cere si nr cadastru, ala de unde-l iau?

Nu cere din ce imi amintesc, nu e obligatoriu.

Oricum eu puneam acelasi numar la toate rubricele si merge.

#35
marius21

marius21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,305
  • Înscris: 12.07.2008

View PostMembruAnonim, on 20 aprilie 2022 - 20:53, said:


Oricum eu puneam acelasi numar la toate rubricele si merge.

Exact, introduci acelasi numar pentru ambele rubrici.

#36
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.05.2008
Am vazut ca au inceput lucrarile la blocurile din faza 2.

A cumparat cineva locuinta faza 2?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate