Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

pozitie piept

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostReKo, on 24 iunie 2021 - 20:44, said:

1.80 la 75, am pierdut grasime de peste tot si am castigat masa musculara, dar in zona pieptului inca

pieptul nu e ferm


Ti-ai facut un test de testosteron?

#20
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostReKo, on 24 iunie 2021 - 20:44, said:

Asa cum este in poza atasata, de la excesul de grasime pieptul nu mai e ferm si e "fluffy".,

Ar trebui sa faci un control hormonal complex daca sunt asemenea institutii in Ro.S-ar putea sa ai testosteronul scazut si sa apara asemenea fenomene ca la oamenii batrani.Dar numai nivelul de testosteron nu ajunge,e un proces complex care implica si cortexul renal si transformarile din cadrul testosteronului.De aia am intrebat de un laborator mai specializat.
In Germania de exemplu un asemenea control costa 200€.Daca vrei sa faci iti pot da adresa laboratorului.

#21
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
In locul tau as face macar flotari,asa se va tonifica pieptul.Abia apoi daca vezi in timp ca ramine grasimea umbli la mancare..

Edited by mcd2020, 25 June 2021 - 09:14.


#22
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Urmează să fac un test de testosteron pentru ca da, mă regăsesc în multe simptome de acolo.

O să fac pe baza abonamentului de la muncă, să văd ce teste au cei de la clinica și văd apoi ce urmează.

Mcd2020, da, e clar ca trebuie sa fac ceva mișcare cu zona respectiva. De exemplu îți pot alerga 20km lejer, dar nu pot sa fac mai mult de 50 de flotări. Iar tracțiuni nu pot sa fac deloc, denotă ca spatele e subdezvoltat grav.

Mersi

#23
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
50 de flotari e suficient,zic eu,atentie la pozitia palmelor ca sa lucreze mai mult pieptul decat tricepsul.Cit despre tractiuni,au nu am putut sa fac mult timp,dar ramat faceam lejer,si cu greutate mare.La tractiuni e ceva mai tehnica treaba,exerseaza,e ca sexul,cu cit exersezi cu atit iese mai bine....

#24
Eiji

Eiji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.03.2014
flotari pentru tonifierea pieptului, tipul somatic, "daca tragi de fiare, se va arde grasimea de acolo" - broscience

1. Daca vrei sa pierzi grasime, ai nevoie de deficit caloric. Presupun ca ai grasime si in alte zone ale corpului. Nu e ca si cum ai 6 pack, femuralii definiti, dar ai grasime pe piept.
2. Trasul de fiare ajuta la mentinerea sau dezvoltarea masei musculare, dar nu garanteaza ca pierzi grasimea de acolo. Doar deficitul caloric garanteaza.
3. Mai rar gyno la ambele, de obicei e doar la unul. Primul individ din poza ta e obez, are ditamai grasimea in jurul abdomenului, nu doar pe piept. Al doilea are patratele si pieptul definit... pentru ca are un procent scazut de grasime.
4. Eventual, poti sa testezi cu suplimente ca  Di-Indolyl Methan si cu Indole 3 Carbinon, compusi cu rol anti-estrogen gasit in crucifere. Dar brandurile bune costa destul de mult si nu garanteaza nimic.


Deficit caloric, suficiente proteine, grasimi sanatoase pentru procesele hormonale, trasul de fiare ajuta la mentinerea masei in timpul deficitului, cardio ajuta mult.


Lejer 20 km? Wow! De curiozitate, la ce procent de grasime corporala te situezi (aproximativ)?

Edited by Eiji, 25 June 2021 - 12:18.


#25
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Conform pozelor atașate, cred ca undeva intre 20-25%
Nu am burta sau "aripioare", dar nici 6 pack

Attached Files


Edited by ReKo, 25 June 2021 - 12:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate