Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Intel 7 sau AMD Ryzen 7

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

View PostGaBogdan, on 25 iunie 2021 - 10:33, said:

Intr-adevar, era un octa core, de acum 4-5 ani. Nu mai stiu exact modelul. Am zis experienta mea cu AMD-ul, si de atunci m-am lamurit cu ei. Nu mai plangeti asa cand isi spune omu parerea, a fost un sfat cu buna intentie, NU ALTCEVA!

Daca nu ai folosit ceva recent, sfatul poate induce in eroare.
Ryzen este in fala lui INTEL in acest moment, pe ambele sectore, laptop / desktop.

#20
Vaxis

Vaxis

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.06.2021
Pentru gaming cel mai important lucru este placa video. Cand cumperi un laptop de gaming te uiti in primul rand la placa video, pe urma la display asta daca nu o sa fie conectat la un monitor extern si apoi la procesor(spre exemplu un procesor Ryzen 5 4600H merge impecabil cu o placa video 1660ti). Si vezi ca sunt mai multe tipuri de i7 la fel si Ryzen 7 chiar si strict legat de ultima generatie, deci o comparatie sub forma asta este imposibila.

#21
CatalinDCS

CatalinDCS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 10.02.2016
off topic or not.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HnsMswgsYhc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred ca asta ar trebui sa fie de ajuns pentru cei care zic ca amd are temperaturi mari, de consum nici nu mai incape in discutie.
FPS sunt cam head to head cand vine vorba de PC.
Imi plac cei care isi dau cu parerea despre un produs pe care nu l-au avut, dar au avut ceva de la firma respectiva de acum 10 ani.
--

Trecand la ce-ti doresti tu, sub nici o forma nu gasesti laptop bun la 3500 de lei pentru gaming. Il poti considera entry level si da, vorbesc serios un 1650 (cum gasesti pe majoritatea laptopurilor pana in 4000) este cel mai entry level posibil, nu te amagii cu anunturi de pe olx/facebook unde scriu aia ca este "ultra performant, duce orice joc pe ultra", este un fel de A20e daca ne raportam la telefoane sau un Sandero stepway daca ne raportam la masini.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aa-jqxtcsjA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oricum nici ryzen 7 nici intel i7 nu cred ca se incadreaza in bugetul acela.

#: https://www.tomshard...archy,4388.html - o sa vezi aici de ce o placa de genul ala este entry level, este chiar deasupra integratelor din generatiile actuale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate