Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...
 tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

Schimbare difuzor Golf 7
 Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Aurora Store
 Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

O situație care aș vrea să fie rezolvată

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

• Grup: Members
@Notsure cred că și tu esti din Buzău! Așa o fi, dar d.p.m.d.v Marghiloman mi se pare slăbuț, are mate-info. Pedagogicul ar fi cea mai bună variantă, totuși daca nimeresc cu peste 8-10 colegi maneliști, atunci in clasa a X-a ma voi transfera la B.P Hașdeu (daca voi putea). Din ce știu eu la Pedagogic nu e așa mare cocalarism, daca sunt, sunt putini manelari acolo

Notsure

Notsure

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu nu zic dpmdv, ci cum e situatia statistic. Dar eu oricum nu prea am inteles ce intrebi mai exact, daca sa renunti sa asculti muzica din cauza noii clase in care vei ajunge? Ce sens are asta? Ce treaba au colegii cu ce muzica asculti si ce faci tu acasa? Sau tu cu manelele lor?

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

Notsure, nu am văzut vreodată vreun copil care să asculte rock și muzică indie, electronică la un liceu relativ slab. La alea slabe sunt 85%-90% maneliști, și 10% cu alte genuri, de regulă Trapanele românești, Nane, Albert NBN și alții de genul (am ascultat și eu odata, dar mai mult de 30 de secunde nu am rezistat). Am pe colegul de ziceam de el că mai asculta de astea, din generală, el a făcut pe canalul lui două melodii de genul, dar sunt mai ok ale lui decât ale trapperi-lor menționați mai sus. Din cauza că sunt ok, eu le-am salvat in tabletă, dar el le-a șters de pe YT, ca nu făcuse prea multe vizualizări. Oricum, nu ai sa vezi la un liceu slab rockeri, doar la astea mai ok, cum ar fi Eminescu, Pedagogic și Hașdeu

Apropo, am încurcat acolo, trap simplu, Trapanele sunt trap combinat cu manele, colegul meu făcuse doar trap simplu, cu câteva influențe emo rap

Friskey

Friskey

Guru Member

• Grup: Banned
Scoala nu e discoteca asa ca nu vad de ce te intereseaza atat de ce gen muzical asculta colegii.
Ai impresia ca la liceele astea se face selectia dupa muzica preferata?

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

@Friskey Ai dreptate, dar cei care nu sunt maneliști sunt ok ca și oameni, dar cei maneliști sunt prea agresivi de multe ori, au un comportament nașpa. Oricum, vom vedea și vom trai până atunci când voi afla rezultatele. Cum zicea Canarel, nu e o rusine să le public aici, am să o fac marti. Poate nu se închide topicul ăsta până atunci, as vrea sa zic și liceul în care intru, asta cam pe 15 iulie încolo

neur0

neur0

Guru Member

ALEXTheTrap22, on 24 iunie 2021 - 13:10, said:

iar prieteni nu îmi voi face, și voi rămâne într-un fel sau altul, scuzati expresia, l**agiu (am cenzurat-o cat de cat)
Poți găsi un prieten care nu e la același liceu. Totuși nu cred că e mare comunitatea LGBTQ din Buzău.

radonys

radonys

Member

ALEXTheTrap22, on 24 iunie 2021 - 14:47, said:

Oricum, nu ai sa vezi la un liceu slab rockeri, doar la astea mai ok, cum ar fi Eminescu, Pedagogic și Hașdeu

Ești sigur? Rockerii sunt superiori altor copii? Cunosc eu rockeri tâmpiți și idioți, și maneliști de treaba și cu capul pe umeri. Muzica e ca filmele, fiecăruia ii place ceva, dar aia nu înseamnă ca îi descrie întreg caracterul.

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

@radonys e total invers! Cei care ascultă rock sunt mai liniștiți de fel, pe când maneliștii sunt foarte nebuni, se comportă urât, golanesc, fac mișto de tine dacă ești diferit de ei (de ex cu muzica, sau felul meu de a fi). LGBTQ nu am văzut în Buzău, nici nu susțin acest lucru. Prefer întotdeauna o fată decât un băiat! Un lucru absolut normal!

sandel1

sandel1

Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

Văleu dar ce s-au mai schimbat vremurile! Acum 25 de ani, nu asculta nimeni manele la liceu sau generală. Genul ăla muzical era preferat în exclusivitate de rrromi.

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

Sandele, erau alte vremuri. Acuma toți ăștia care nu știu ce-i aia muzica buna asculta doar Țancă, Salami și Jadorei, atât! Imi vine sa urlu numai când mă gândesc la cât îi duce pe ei mintea. Ca să nu fac prea mult off topic, vreau să spun că îmi vine câteodată să zic că dacă în examenul ăla de la mate iau sub 7, nu voi mai ieși din casă vara asta. Am discutat cu ai mei, mi-au zis ca si daca iau 5 nu se întâmplă nimic, ma vor lăsa să fac tot ce îmi place, chiar dacă mă duc la liceul nedorit, ma voi transfera în semestrul al doilea sau in clasa a X-a. Totuși, la capitolul cu muzica, de care am zis în primul post, o voi mai asculta în momentul când, doamne ajută, intru cumva la liceul dorit. Pe 29 am să vin să spun notele aici, iar în jur de 15-16 iulie voi spune pe forum și unde am intrat. Canarel a zis că nu e o rusine să comunic notele aici, fiindcă este munca mea de atâția ani. Oricum, mulți dintre userii Forum Softpedia mă știu că eu nu am deschis subiecte de genul, sunt cu domeniul mass-media, muzica, dar nu mai stiam cui sa ii spun și am decis să apelez aici, pentru că știu că voi primi sfaturi bune de la oameni serioși

Marlboro_Red

Marlboro_Red

Member

bai,eu iti recomand sa dai la licee tehnologice,matematica e m2 deci iti preda mai putin,nu ai multe ore unde irosesti timpul si iesi cu o meserie pana la urma si in liceul meu sunt extrem de multi ingrati chiar daca am intrat cu 8.70(credeam ca o sa fie un liceu bun unde si invat o meserie dar a fost fals) tot liceul fumeaza si nu prea e ocupat cu invatatura,sunt 20 de fete in tot liceul de 900 de persoane(toate ca sa spun asa sa nu imi dea un moderator warning pointuri foarte promiscuoase si grase cu surprinzator un prieten si multi care se lupta pentru ele cand sunt niste scursuri care doar trec clasele pt ca se au bine cu anumiti profesori)

ALEXTheTrap22, on 24 iunie 2021 - 13:10, said:

neur0, cam asa e. Dar dacă de exemplu dau iar de maneliști (asa am avut între clasele III-VIII la clasa unde am fost, între I-II-a nu aveam prea mulți, clasa unde am fost acum a fost într-adevăr mai slabă), ce fac? Încep din nou a mă considera superior față de ceilalți, iar prieteni nu îmi voi face, și voi rămâne într-un fel sau altul, scuzati expresia, l**agiu (am cenzurat-o cat de cat)

@rid, nu cred că va fi așa, sigur! Dacă ajung printre ei, cu siguranță în partea a doua a clasei a IX-a sau într-a X-a ma pot muta undeva unde e mai bine. La faza cu prietenii, fac legătura mai mult la fete, ca asta am vrut să zic, sa nu aud hateri care zic ca-s gay
>prieten cu fetele
>nu e p0p0naut
lol

nu merge sa dau edit la ce am scris eu cica nu am permisiune,trist

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

Nu vreau liceu tehnologic , am spus clar că nu vreau să am de a face iarăși cu copii slabi ca în generală. La filologie ar fi cel mai bine, eu vreau să fac carte și să învăț, nu să stau degeaba la ore și să nu fac aproape nimic cum făceam de multe ori la școală. Mâine va fi ziua în care aflu daca ma duc sau nu la un liceu foarte bun

ChemTeacher

ChemTeacher

Senior Member

Succes !

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

Mulțumesc @ChemTeacher. Să sperăm că nu va fi cazul să fiu trist în această vară!

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

Salutare! Am aflat într-un final notele, și cum zicea @canarel, am să spun si aici notele. În primul rând, la română am luat 8,35 (Mă așteptam la mai mult, dar e ok si așa), iar la mate am luat 6,35 (e foarte bine, având în vedere că mă așteptam la 5 si ceva). Media de admitere este 7,76, aici intervine tristețea, fiindcă nu cred că voi intra la Pedagogic, ci la Economic sau Marghiloman/Sportiv Iolanda Balaș, care sunt mai slabe și cu copiii mult mai slabi. La capitolul cu muzica, nu știu încă ce să fac, să ascult vara asta albume/melodii/etc., sau pur și simplu să nu mai ascult deloc muzica, decât așa la radio o ora pe zi (mai ascult acel Supersonic Radio sau Europa FM din cand în când, chiar alaltăieri - duminica, de pe la 14:30-16, și seara 20-21, am ascultat cate un pic din acestea). Deci, să-mi mai dați câteva sfaturi, ca să nu mai zic ca ai mei doar m-au certat zilele acestea

Edgar81

Edgar81

Junior Member

Alex, abordarea e destul de simpla, zic eu. De vreo 2 ani ma gandesc la asta pentru ca fiul meu cel mare are anul viitor EN.

Ia brosura de admitere publicata de ISJ Buzau. Ia o foaie de hartie sau lucreaza in Excel. Imparte liceele pe cateva categorii - de la "mi-as da un rinichi sa ajung acolo" pana la "mai bine mor". Evident, elimina liceele din afara Buzaului. Banuiesc ca dupa liceu vei dori sa urmezi o facultate - acolo conteaza media la bac. Cauta pe google prin presa din Buzau cum arata mediile la bac de anul trecut. Ordoneaza-ti optiunile si in functie de asta. Vezi pe ce loc esti in clasamentul judetean al evaluarii nationale, adauga 500 si completeaza un numar de optiuni care sa egaleze sau sa depaseasca aceasta valoare.

Mult succes!

Ai rezultatele de anul trecut pe edu.ro.

Cat despre muzica... Asculta ce iti place. Fiul meu zdrangane la chitara piese clasice pana imi vine sa-i iau chitara si s-o toc marunt. Multi dintre colegii lui sunt cu manelele. Lui nu-i plac si vad ca este inca in viata.

Edited by Edgar81, 29 June 2021 - 10:47.

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

@Edgar81 Sigur,  asa am să fac! Cu muzica mai mă gândesc, eu am avut colegii mei cu note de la 4 la 7 toți maneliști, în general ăștia care au note de astea asculta/sunt maneliști. Cat despre cei rockeri (și fetele) sunt mai inteligenti, au note de la 7 în sus, chiar și în examene ar lua de la 7-8 in sus până spre 10. Dar cum am spus, matematica mie nu mi-a plăcut deloc, numai zic că în generală am avut două profe de mate destul de nebune. Într-a cincea am avut o babaletă de 60 de ani care doar tipa la noi și ne vorbea urât, ceilalți colegi făcând gălăgie la fiecare oră (ăștia au fost colegii mei, maneliști, guralivi, gălăgioși,abia puteam înțelege ceva la ore). Iar între clasele 6-8 am avut o doamna mai tânără la vreo 40 de ani care era mai ok, dar intr-a opta a început să se comporte urât cu noi. Mie îmi spunea că vrea să mă lase corigent, și că mai mult de 4-4,50 nu voi lua în examen, dar nu am luat în seamă ce a dus-o pe ea mintea. Oricum, mulțumesc pentru urări, sper ca pe 15-20 iulie să aflu că intru la Pedagogic/filologie, dar având în vedere media (7,76) e cam puțin.

ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

Member

Am revenit pe acest topic după ce zilele trecute zburdam pe zona TV/radio cu Second-hand World radio și cu muzica de care sunt terminat psihic. Am aflat într-un final unde am intrat, liceul e fix cel pe care îl voiam (Pedagogic), dar profilul e 80% slab (stiinte sociale). Am să pasc din nou perioade grele, fiindcă sunt șanse mari să am colegi manelari în clasă (am o prietenă care este a X-a acolo și colegii săi sunt toți manelari; chiar și prietena asta e manelista, spune că nu are o problemă cu Acest gen, și totuși are note mari de la 8 în sus). Mă simt foarte trist începând de aseară (20 iulie), atunci când am aflat vestea). Pe de altă parte, Ai mei erau super bucuroși și mândrii de mine, și cu cât le vedeam bucuria, cu atât mai tare plângeam. Iar în urmă cu ceva timp până să aflu vestea, îmi urla în căști EDM--ul, de care mă voi despărți, fiindcă mă termină mintal. Dar nu prea pot, că ascult așa ceva de mic, și nu te poți despărți de un gen preferat să zicem așa.

Pe 29 iunie când am aflat rezultatele la EN 2021 eram 80% bucuros și optimist că voi ajunge la filologie. Cu muzica începusem să ascult deja vreo 3 albume (ultimul sâmbătă, 17 iulie), eram fericit în proporție de 95%. Pe 3 iulie a fost cea mai tare zi fiindcă am fost într-o plimbare până la Sinaia cu unul dintre unchi și soția sa (mătușa) de la 12 până la 22 seara, dar totul a mers bine până ieri seara la 21:45, când am aflat vestea.

Ca să mă fac înțeles, cred că iau o super mega pauză de la ascultat muzică (pauză pe termen lung= niciodată), pentru că, dacă se va întâmpla, Doamne Ferește, să am maneliști în clasă, să nu incep iară prin a mă crede superior față de toți, la fel cum o făceam în generală cu colegii mei (fostii)

Specific clar că acea prietenă a zis că voi Avea colegi manelari la acest profil. Ea cu colegii ei se intelege foarte ok, din ce a zis aceasta, dar normal că dacă tu esti manelară, prietenii tăi sunt la fel...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate