Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Cine are sistem de ventilatie cu recuperare de caldura DESCENTRALIZAT?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Morosh

Morosh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.09.2018
Buna ziua,

Daca aveti instalat un sistem de ventilatie cu recuperare de caldura DESCENTRALIZAT va rog sa impartasiti aici parerea pe care o aveti despre acest sistem!
Cred ca experienta persoanelor care au in exploatare un astfel de sistem este cea mai pertinenta si ne-ar ajuta pe noi cei care inca nu avem sa luam o decizie corecta!
Mentionez ca eu sunt la capitolul constructiei la rosu insa am in plan montarea unui sistem descentralizat!

Asdar ce ne puteti spune? Este eficient? Face treaba? Sau sa optam pt un sistem centralizat? (As vrea sa evit sistemul centralizat pentru costurile mai ridicate, bataia de cap cu traseele de tevi prin grinzi,plansee, etc, coborarea tavanului,mentenanta profesionala, etc)....

Multumesc!

P.S. De preferat sa raspunda doar useri care chiar au instalat un astfel de sistem!

Sanatate!

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
ce treaba vrei sa faca? cafeaua dimineata nu ti-o face. eu l-am luat pt scaderea umiditatii iarna intr-o camera problema si in privinta asta isi face treaba. ca si inconvenient e faptul ca se cam aud zgomotele de afara. am luat un prana, mi s-au parut mai ok decat cele care 1 minut baga aerul in camera si urmatorul minut il scot.

Sanatate!

Edited by Fane, 22 June 2021 - 18:58.


#3
Morosh

Morosh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.09.2018
Ce treaba vreau sa faca?
1. Sa imi aduca aer proaspat in casa in mod constant la o temperatura relativ apropiata de cea din interior, mai ales in sezonul rece!
2. Prin plasarea lor in puncte cheie sa functioneze in tandem astfel incat sa realizeze cat de cat o curculatie a aerului prin camera!

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
1. Pai pt asta au fost concepute!
2. Pai pt asta au fost concepute!

Edited by Fane, 27 June 2021 - 16:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate