Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Dormit afara ?

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Din combinatia ultimelor doua topicuri, cauti barbati la bustul gol care dorm in sant... Mergi la Vaslui, a doua zi dupa ce intda ajutorul social si inspecteaza santurile din jurul birtului, ia interviuri. Nu stricasa ai si cateva sticle de Mona, ca stimulent.

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Prin vara lui 2003/2004 stateam cu chirie la etajul 8, ultimul, in Timisoara. Gazda, care statea in acelasi bloc mi-a dat spre pastrare niste saltelute de plaja, pe care le-sm pus pe balcon. Odata cind eram torpilat am dormit pe ele si atit de bine a fost ca am dormit toata vara afara :w00t:

#21
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021
Eu ultima oara când am mers la mare în România (in 1900 toamna) am dormit pe balcon tot sejurul. Sunt alergic la acarieni, am simțit ca nu-i ok de când am intrat in camera si cum alternativa era sa fac ca toți dracii cu tot cu pastile și inhalatoare am preferat sa dorm pe balcon.
Mai recent la bătrânețe am dormit de câteva ori afara la munte (cu sac de dormit), fac schema asta de 1-2 ori pe an. Munți fără ursi totusi :D.
Am încercat inclusiv sa dorm afara în propria gradina cu ficmea sa vadă și ea cum e însă e prea lumina de la felinarele publice, pana la urma tot într-un camping am reușit experienta.

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

 vali, on 22 iunie 2021 - 06:34, said:

eu dorm frecvent afară la prânz, în hamacul din curte.
dar în Brașov nu avem țînțari.

iar în camping, din aprilie până în septembrie, ca un boss, tot la hamac, cu un sac de dormit.
zau.. ce ti-e de un tantar sau de o "turma" de ursi.. am vazut cum se plimbau pe strada la tomberoane.

#23
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
ce să zic, eu stau în zonă, nu prea mă pricep, presa știe mai bine  :)

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am dormit afara. Asa somn bun mai rar. Am dormit si pe balcon. Un alt somn bun.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate