Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Duster cu buget redus

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
petredraghici

petredraghici

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.11.2020
As dori sa cumpăr un Duster 4x4 euro 5 iar bugetul meu ar fi undeva la maxim 6000 € ,iar asta înseamnă undeva ca anul de fabricațiesa fie maxim 2013 la acești bani. Știu ca sunt bani putini asa ca nu ma interesează părerea altora ca îmi doresc o mașină cam de 10 ani .
Îmi doresc un Suv pentru  o familie formata din 4 membri,am avut un Passat variant 1.9 tdi 4x4 pana acum dar nu îmi mai doresc o mașină break .
As dori sa știu de la cei care au un Duster cam ce probleme au avut la o astfel de mașină și cât ar fi întreținerea ei?


#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
recomand sa intri pe forumurile dedicate Duster ca o sa ai sfaturi mai bune ca aici.

#3
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 27.07.2006
@smoke - exact!

Initiator, treci peste baxonu', nu e in stare sa spuna nimic fara sa bata campii. Si nu e singurul, stai sa vada "inginerii" topicul...😀

Intra pe grupul de fb Duster Trails. Vei gasi acolo toate informatiile. Au si sectiune de market.

Duster 1 este o masina foarte fiabila, cu cheltuieli mici de intretinere. Dezavantajul este dat de confortul mai spartan, insa nimic grav - ceva zgomot, scaunele nu-s tocmai ca ce ai in Passat, AC-ul este manual.

Cu 4 oameni e OK, insa depinde de ce obiceiuri aveti - ma refer la bagaje. Portbagajul nu e spectaculos - 3 trolere de cabina si alte maruntisuri incap lejer. Sau unul mare si doua mici...

Suma insa este cam la limita pentru unul 4x4 corect intretinut - sa aiba istoric service cat mai complet.
Ca motor as recomanda batranul si cinstitul 1,5 dci.
Succes!

Edited by ergon, 21 June 2021 - 05:46.


#4
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003

View Postpetredraghici, on 20 iunie 2021 - 21:09, said:

Îmi doresc un Suv pentru  o familie formata din 4 membri,am avut un Passat variant 1.9 tdi 4x4 pana acum dar nu îmi mai doresc o mașină break .

Este greu să faci trecerea de la o maşină medie-mare la o maşină dezvoltată din ceva mic. Şi Dusterul este break.
Te-ai obişnuit cu spaţiu interior şi confort iar de la Duster vei avea doar un plus de gardă la sol, în rest vei avea mai multe minusuri.

Mai prudent ar fi să închiriezi de la o firmă de închirieri şi să faci o săptămână toate probele.  Nu te lăsa purtat de entuziasmul celor care au descoperit Gipu' accesibil, studiază mai bine problema şi testează înainte maşina.

#5
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Cu intretinerea esti in aceeasi zona de preturi.Passat 4m e una din masinile iubite de locuitorii in rural si Duster a devenit si el uniforma pentru romanul din rural.Terratec a punctat bine,vei castiga doar ceva garda la sol fata de Passat 4m.Piesele sunt peste tot,mecanici sigur gasesti,nimeni nu se uita crucis la problemele masinii.Depinde totusi ce vrei de la masina respectiva.Daca vrei doar sa urci si sa cobori mai usor din ea si sa se descurce mai bine pe drumurile desfundate din rural,e ok upgrade-ul.Cit despre preturi,ai probleme cu gasirea pentru ca cei ca tine sunt multi,adica cei ce trec de la masina de +- 1000 euro la Duster.Posesorii de Duster sunt cei ce o iau in rate noua sau cei ca tine.Din imbunatatiri(daca se pot numi)e .....folia pe geamuri,statie radio cu antena aferenta si vizibila,bullbar si trepte la usi.Gasesti tot ce vrei,numarul posesorilor e in crestere....Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate