Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recuperare date Samsung A3

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Salut, am un Samsung A3 Core, doresc sa recuperez date de pe el si sa il pot conecta la calculator, am intrat in developer mode si am dat USB debugging, dar cand il conectez la calculator, cu orice program as incerca sa recuperez, nu il gaseste niciunul :( Apare doar ca incarca bateria si ca ar trebui sa incarc cu incarcatorul, acel mesaje, ceva de genul, multumesc

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pentru USB Debugging ai nevoie de tool-uri ce suporta comenzi ADB, deci aplicatii specifice.
Ai incercat asemenea aplicatii?

Poti testa pentru moment instalandu-ti de la Google: SDK Platform Tools
De acolo poti descarca o arhiva ce contine un director, in acel director rebuie sa ai niste executabile, printre care "adb".
Deschide un terminal (command prompt) in directorul ala in care-i si "adb"-ul si apoi in teminal scrie comanda:
adb devices
Pe ecranul telefnului ar trebui sa-ti apare o fereastra de dialog in care sa confirmi accesul aplicatiei la telefon, trebuie sa accepti si apoi ar trebui sa iti apara in terminal ceva de genul:
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
List of devices attached
a1vb..... device
Astfel vei fi sigur ca ai activat accesul de la respectivul calculator la telefon prin protocolul adb.

Edited by Ciubex, 18 June 2021 - 10:46.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Poate fi si de la cablu USB
Sunt unele cabluri charge-only deci nu poti transfera fisiere cu ele oricat de mult ai incerca

#4
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Ciubex, ai de mine :) Dar stiu ca in trecut mergea sa isi instaleze singur cand conectam alte telefoane :o

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Nu trebuie ADB sau alte setări pentru conectare telefon la calculator. Nu ai driverul instalat, sau ai probleme cu cablul. Șterge driverul, cu Ccleaner curăță registrii (eventual dezinstalează driverul tot cu el) și după aia, că sa scapi de griji, instalează Kies. Sau driverul oficial Samsung pentru Android.
Este un motiv pentru care ADB nu apare în meniu nu default. Nu trebuie că oricine sa facă setări că dezvoltator.

#6
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Am incercat cu Kies, gaseste prin windows update un driver de 5 mb, incepe sa downloadeze apoi spune failed ...

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Mda, cred ca din exces de zel am scris mesajul aneterior, m-a pacalit faptul ca ai scris ca ai activat USB debugging si am crezut ca vrei sa verifici ca merge.
Ce anume doresti sa recuperezi de pe telefon? Nu ai putea sa iti trimiti ceea ce doresti sa salvezi din telefon pe o adresa de email sau pe Google Drive?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate