Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...
 Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...
 Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...
 Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

Canal stradal pentru montare cabluri DIGI

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

patraulea100

patraulea100

Member

• Grup: Members
Scurthea211 multumesc pt lamuriri.PAri singurul mai serios de aici, dupa ce am citit elucubratiile colegilor de forum. Nu are sens sa mai explic pt ca fiecare crede ca detine adevarul suprem.

patraulea100

patraulea100

Member

Scurthea211, on 18 iunie 2021 - 07:49, said:

Colegii incearca sa iti spuna ca practic terenul ala nu mai e al tau ca sa poti cere ceva pentru el, chiar daca e in fata curtii tale. Fiind vorba de un drum de servitute, terenul este detinut in comun atat de tine cat si de restul vecinilor. Aveti x% cota parte, cum este trecut si in actele tale de proprietate. Daca te uiti pe cadastrul lotului de teren aferent drumului o sa vezi ca zona aia figureaza acolo si nu in cadastrul proprietatii tale. E un bun comun in toata suprafata sa. Nu are fiecare y mp in fata curtii...

Ceea ce spui e corect, insa cred ca asta e valabil dupa ce sunt finalizate toate constructiile de pe strada, este cimentata si preluata de primarie. Canalul cu pricina a aterizat insa inainte sa fie construite casele.

Edited by patraulea100, 18 June 2021 - 18:37.

alexa32

alexa32

Senior Member

• Grup: Senior Members

Sef-chenko, on 17 iunie 2021 - 17:52, said:

Eu nu ii inteleg pe astia care isi fac casa si parcheaza jumatate de masina in drum.
Scump terenu' domle' ;)...chiar si in Bragadiru.

Uneori si pentru astia mai potentati care nu stau la bloc...ca saraki.

Richter sa nu se supere prea tare.....ca restu' e ok.

Scurthea211

Scurthea211

Active Member

patraulea100, on 18 iunie 2021 - 18:36, said:

Ceea ce spui e corect, insa cred ca asta e valabil dupa ce sunt finalizate toate constructiile de pe strada, este cimentata si preluata de primarie. Canalul cu pricina a aterizat insa inainte sa fie construite casele.

E valabil de acum. Drumul de servitute exista acum cu proprietatea voastra comuna. Daca il dati la primarie nu o sa mai fie drum de servitute o sa fie strada x sau intrarea x si nu o sa mai fiti proprietari.
Priveste lucrurile altfel: daca era al tau ai fi avut voie sa faci gardul mai in fata.

iRunaway

iRunaway

Senior Member

Cred ca cel mai bine era sa nu traga Digi nicio fibra si sa se uite proprietarii de "vila" unii la altii pe geam.

Maschine

Maschine

Active Member

iRunaway, on 18 iunie 2021 - 21:12, said:

Cred ca cel mai bine era sa nu traga Digi nicio fibra si sa se uite proprietarii de "vila" unii la altii pe geam.
După auzeam topic că vor să facă cerere la digi să le tragă fibră :)

iRunaway

iRunaway

Senior Member

Si ca sunt dispusi sa plateasca.... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate