Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Intrebare loc de munca

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Am si eu o intrebare, care e perioada maxima pentru care se poate lua concediu fara plata pentru situatii personale? La privat... daca, conteaza

#20
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Conform legislatiei nu exista o limita anume dar ... traim in Romania
De obicei limita se stabileste de comun acord (angajator-angajat) si/sau este mentionata in contractul de munca
La bugetari ajunge la 90 zile dar la privat, pentru ca dupa 30 de zile angajatorul are voie sa angajeze o alta persoana pe pozitia ta, e cam cu dus si intors

#21
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Multumesc

#22
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,055
  • Înscris: 08.11.2019
Salutare...vin și eu aici cu o întrebare...Astăzi am fost la un interviu pentru un loc de muncă, la Metro Berceni. Am vorbit cu o doamnă drăguță, mi-a dat o foaie unde să-mi scriu numele, prenumele, nr.de telefon, etc...apoi mi-a dat toate detaliile referitor la salariu, intervalul orar de muncă, etc. Și mi-a spus că o să mă mai cheme luni la un alt interviu, de data asta chiar la Metro Berceni. Ce șanse credeți că voi avea să fiu angajat ?

#23
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Intre 0% si 100%. In general, marile companii cheama la doua sau trei interviuri. Cu cat te apropii de ultimul, cu atat sansele cresc.

De obicei, cand esti chemat pentru al doilea interviu, vor sa-ti vada reactiile cand ti se prezinta postul efectiv.

Totusi, ar fi bine sa nu te imbeti cu ochii deschisi. Au departamentul de Resurse Umane destul de bine pus la punct si, chiar daca au pe cineva pus pe post, fac treaba pana la capat (adica te vor chema si la interviul final cu managerul departamentului la care se face angajarea).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate